Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ha hajnalban felébred és...

Ha hajnalban felébred és iszik tejet, akkor tovább alszik. Ér ez annyit, hogy rászoktassam erre?

Figyelt kérdés

2,5 éves kisfiam mindig is korán kelő volt, legkésőbb 5-ig alszik reggel, de van hogy már fél 5-kor fent van. Aztán 1 hónapja beteg volt, napokig alig volt étvágya, rosszul aludt, és néha éjszaka tejet kért, persze adtam neki, biztos éhes volt. A betegség elmúlt, de a tejet továbbra is kérte éjszaka (éjfél körül), amiről pár nap alatt leszoktattam, mondván, éjjel egy ekkora gyerek nem eszik. Viszont észrevettem, hogy ha hajnalban felébred (4 körül) és kap tejet, akkor alszik 6-fél 7-ig is! De ha átalussza az éjszakát, akkor a szokásos módon 5-kor kel, és hiába adok neki rögtön tejet, már nem alszik vissza.

Szóval két "rossz" közül választhatok:

- adok neki hajnalban tejet ha kér, így tovább alszik (de 2,5 évesen szokjon vissza az éjjeli evésre?)

- leszoktatom a hajnali tejről, de akkor kelünk megint 5-kor

Szerintetek?


2012. ápr. 12. 13:49
 1/4 anonim ***** válasza:
Én tuti adnék!!Minden csak átmeneti,de itt mindenki le fog beszélni. Nálunk is ez volt, aztán egyszer csak kinőtte.
2012. ápr. 12. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
0%

èn nem adnék.

elsö fö ok a fogai épsége, vagy a tej után fogat kellene mosnotok, ez az éjszakai tejivás 1 éves belül rohadó fogakohoz vezethet, ha nincs megmosva neki utánna.


másik hogy a tej kalória értéke nagyon kevés, nem azért alszik tovább szerintem, habár van egy kis kalória értéke de sok nem.


lehet túl korán teszed le feküdni, és ezért kel korán. inkább azt próbáld ki ha együtt is de 5-töl 6-ig elöször kötelezö legyen ágyban maradni, ha más nem együtt pihenciztek, szerintem ez pár hét alatt kitolja az alvást.

2012. ápr. 12. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Szerintem azt jól tetted, h éjfélkor nem adtál neki tejet, de a hajnalit meggondolnám. Mert nem a világ vége, hogy iszik tejet (mégcsak nem is cukros üdítőt) és alszik még két órát, ezt most a fogai végett gondolom. Én legalábbis nem mosom minden étkezés után 2,5 évesem fogát, csak este. Simán el tudom képzelni, hogy hajnali 4-fél5 körül éberebb és beindul az anyagcseréje és megéhezik. Van h én is éhes vagyok már korán reggel. Ha ettől nyugodt a napotok és te is kipihentebb vagy, adjál neki.
2012. ápr. 12. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Őszintén szólva az nem is jutott eszembe, hogy ez rossz a fogának, hanem inkább amiatt vacillálok, hogy ez nehogy annyira belérögzüljön, hogy még 4 évesen sem fogja emiatt végigaludni az éjszakát, és már csak megszokásból fog tejet kérni.

Mindegy, egyelőre adok neki, kiélvezem a sokáig alvást (ő is sokkal kipihentebb és nyugisabb így délelőttönként), aztán ha oviba fog járni, biztos változnak majd a dolgok, szerintem olyan fáradt lesz, hogy alszik majd rendesen.

2012. ápr. 12. 14:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!