Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Baj ha 2éves (25hónapos)...

Baj ha 2éves (25hónapos) kislányom semmi hajlandóságot nem mutat a szobatisztaságra? Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Nem szól ha pisilni vagy kakálni kell neki. Ha ráültetem a bilire 2percenként feláll,leül. Ha észreveszem hogy éppen kell neki,és szólok hogy bilizünk ráül,de nem csinál bele. Pár hete kezdtem bilire ültetni,nem erőltetem.

Nem értem mert régen legalább szólt ha pisilnie/kakilnia kellett. Most meg akkor sem szól ha már betojt,csak a "szagról" tudom.



2012. ápr. 12. 22:37
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Nem baj. 3 éves korára kell szobatisztává válnia.

Szerintem hanyagold a témát egy ideig, majd nyáron térj rá vissza, amikor leveszed a melegben a pelust.

2012. ápr. 12. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
77%

Nem baj, a mai gyerkőcök később érnek meg a szobatisztaságra. Régen nem voltak ennyire kényelmes eldobható pelusok.

Próbálkozhatsz több dologgal is, ha nagyon szeretnéd a szobatisztaság felé terelgetni. Leírok pár dolgot, ami nálunk segített:

- vettem egy kemény fedelű füzetet, és kineveztük matricás albumnak (kisfiam imádja a matricákat ragasztgatni). Pisiért 1, kakiért 2 matricát ragaszthat.

- megvettem a Bilikönyvet ( [link] ezt vagy 50x kellett aznap elolvasni, amikor megkapta, és onnantól volt hajlandó ráülni a bilire ill. a vécére, addig visított csak, mint akit ölnek

- vedd le róla a pelust, hátha zavarni fogja, hogy bepisilt/bekakilt. Lehet, hogy elég 2-3 ilyen baleset, és szólni fog magától.

- és végül: tudom, drasztikusan hangzik, de a gondozónéni javasolta, aki pszichológiát is tanul, hogy ha bekakilt, saját magának kelljen a fenekét megmosnia a kádban, és a kakis bugyit kilötykölni. Kisfiam 2,5 éves, hihetetlen okos, értelmes, óriási szókinccsel, és konkrétan a füle botját nem mozgatta a szobatisztaság felé az idén. Úgy, hogy tulajdonképpen tavaly nyáron már mindig kiment, ha pisilnie-kakilnia kellett, és az udvaron intézte el, nem a lakásban. Szóval nagyon is tudta ő, hogy mi lenne a helyes, csak lusta volt a drágám. Konkrétan 3 ilyen alkalom elég volt, hogy a kakis bugyit együtt tettük bele mosószeres meleg vízbe, együtt lötyköltük-mostuk ki, utána már nem kakilt be többet.

2012. ápr. 12. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Ahogy az első válaszoló is írta, 3 éves korára kell szobatisztának lennie. Legyél türelmesebb!
2012. ápr. 13. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! A másodikat miért pontoztátok le,számomra minden válasz hasznos?!
2012. ápr. 13. 10:36
 5/14 anonim ***** válasza:

Csak elmentem, nagyon jó tippek voltak!

Fiam 27 hónapos, régóta vissza tud tartani, ha kell, de a bili vagy szűkítő (mindkettő van) iránt semmi érdeklődést nem tanúsít. Nyomja, és közben szó: 'Kakilok'! Ennyi.

2012. ápr. 13. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Az én kislányom is ennyi idős, és még ott sem tartunk, ahol Ti. Pedig nagyon értelmes gyerek.

Ha bekakált, akkor szól, hogy szedjük ki, rohan a lavorhoz, hogy mossuk meg a fenekét, de semmi több.

A bilire nagy ritkán ül rá, de akkor is csak ruhában!

Eddig egyszer sikerült letolni a pelust, de a pisi nem sikerült, mert pont előtte pisilt a pelusba. :)

Én nem erőltetem, de remélem, a nyáron áttérhetünk a bugyira, legalább nappalra!

2012. ápr. 13. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Húú, ez a Bilikönyv jó lehet, én is veszek!!! Köszi a tippet! :)
2012. ápr. 13. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Nem érett még rá. Hagyd. Majd idővel próbáld újra. Nyár közepén már próbálkozhatsz. Az én lányom 3 évesen lett szobatiszta.
2012. ápr. 13. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Várjál. Pihentesd a dolgot egy időre+ Dobd el a pelust, Elmo!
2012. ápr. 13. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Az Elmos dvd megvan,szereti de nem nagyon "segít neki" a bilizésben.
2012. ápr. 13. 13:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!