Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Van itt olyan anyuka, akinek...

Van itt olyan anyuka, akinek 2.5 év körüli gyereke nem hisztis?

Figyelt kérdés
Nekem 2.5 éves fiam van, és biztos nagy mázlista vagyok, de nem szokott hisztizni. Nem mondom, hogy SOHA nem fordul elő, de nagyon ritka, klasszikus hisztire még nem is volt példa,inkább csak szimplán sír egy kicsit. Hamar megnyugszik olyankor is. Normális ez egyáltalán? Vagy vele majd később lesznek gondok?
2012. ápr. 16. 13:11
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Az enyém 2,5 évesen a megtestesült nyugalom, angyalka volt. Minden úgy volt jó neki, ahogy volt, semmiért nem harcolt, saját magát is hagyta elnáspángolni másik gyerekekkel.

Most 3 éves. Még csak fél év telt el azóta, de kb 2 hónapja olyan hisztiket vág le, hogy elképesztő. Akaratos, nem fogad szót meg hasonlók.


Szóval nálunk most jött ki a dolog és nem örülök, de ez van...

2012. ápr. 16. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Szintén 2,5 éves a fiam.

Nekem is mázlim van vele. Neki nem volt szeparációs szorongása se 1 éves kor alatt, se 1,5 éves kora körül. Cumiról egyik napról a másikra ő maga mondott le 17 hónaposan, pedig iszonyú nagy cumis volt, úgy is aludt el, hogy 1-1 a két kezében, meg egy a szájában és cserélgette. Egyik nap eldobta, hogy nem kell, és onnantól nem is kellett neki. Pelusról is 20 hónaposan nappalra lemondott, kb. 2 hét alatt teljesen szobatiszta lett (nappali alváshoz, sétához is), éjjelre 23 hónaposan.


Hisztizni ő is tud, de nem veri magát a földhöz, nem csapkod, nem dobálózik, ha valami kínja van, nem követelőzik a boltba, ha kér valamit, megkérdezi, hogy lehet-e, ha azt mondom nem, akkor visszateszi. Az úton tud normálisan közlekedni, nem kell vele veszekedni. Kicsi hiszti szokott lenni a játszótéren, mikor én már mennék, ő még nem, akkor jön az alkudozás, hogy még egy kicsit maradjunk.

Ősszel megy oviba, amit már nagyon vár. Na, arra leszek kíváncsi, hogy az hogy fog menni, lehet, hogy nála akkor jelentkeznek majd problémák (de remélem nem)...

2012. ápr. 16. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Az én fiamnak sem volt szeparációs szorongása. És ő is alkudozik a játszótéren.:) Nem mérleg jegyű a tied?
2012. ápr. 16. 13:59
 4/13 anonim ***** válasza:
De, mérleg. :D
2012. ápr. 16. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
:D
2012. ápr. 16. 14:16
 6/13 anonim ***** válasza:

Enyém nem hisztizett 2,5 évesen, hanem mindenre azt válaszolta, hogy nem :) elég nehéz volt így vele tárgyalni, kommunikálni. Már nyelvtani zseninek éreztem magamat, hogy úgy tegyek fel kérdéseket, hogy még véletlen se lehessen rá nem-mel válaszolni.

De nem ezt kérdezted, igazából a dackorszak nálunk elmaradt vagy olyan rövid ideig tartott, hogy észre sem vettük.

3 évesen viszont rákezdett, mostanában elég sokat nyávog mint egy macska, de nem dacol, csak simán nyávog. Pl nem azt mondja, hogy anya éhes vagyok, hanem egyből elkezd ordítva sírni, hogy anya éhes vagyok.

Olyan földönfekvős hiszti nálunk sose volt és pár percnél hosszabb sírás sem nagyon. Ő ilyen nyugis fajta, valószínű a te fiad is ilyen, de azért készülj fel, hogy neki is lesznek rosszabb napjai.

2012. ápr. 16. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Szerintetek ez mennyiben született dolog, és mennyiben függ a neveléstől?
2012. ápr. 16. 14:44
 8/13 anonim ***** válasza:
De mázlisták vagytok! Fiam 1 hónap múlva lesz 2,5 éves, múlt héten olyan hisztit levágott a boltban, hogy mindenki minket nézett. Fáradt is volt, hülye voltam, hogy elvittem, de nem volt más választásom és muszáj volt menni, de még soha ilyen szarul nem éreztem magam. Otthon is szokott hisztizni, de elég jól el tudjuk terelni a figyelmét bár óriási türelmet igényel. Viszont remélem ilyen nem lesz mégegyszer mert azt hittem ott sűllyedek el. Persze kívülről halálos nyugalmat mutattam, még azt is gondolhatták, hogy egyáltalán nem érdekel:-( Szóval irigyellek benneteket és kívánom, hogy maradjanak ilyen nyugisak!!!
2012. ápr. 16. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
2 éves és 3 hónapos, és nem szokott hisztizni. Ha elviszem például valahonnan, ahol tetszett neki, akkor elkezd ugyan toporzékolni, de ilyenkor az jön be, hogy egy kis hintáztatással-dögönyözéssel eltereljük a gondolatait arról, és megnyugszik. Már nagyon régen nem volt olyanunk, mint amilyenről itt sokszor írnak, hogy így meg úgy ki vannak borulva az örökös hisztik miatt. Az apja egy megtestesült nyugalom, ha a fiú toporzékol, le se tojja, hagyja, hadd nyugodjon meg magától. Egyszer próbálkozott be velem a kicsi, mikor hivatalos ügyeket intéztünk és levetette magát hanyat az irodában. Otthagytam:) Szó nélkül felállt és utánam jött:))
2012. ápr. 16. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Sziasztok Anyukák

Az én lányom 2,5 éves múlt (mérleg de csak 4 órán múlt a dolog)

Ha néha alszik du-n akkor nagyjából alvásig nincs hiszti,de ha nem alszik...

A legnagyobb bajom az,hogy ha elmegyünk pl a mamákhoz egyszerűen nem akar hazajönni,mindig üvöltés a vége. Vagy pll el kell mennünk boltba,megkérem hogy akkor vegyünk cipőt ,azt mondja nem. Mondom jó akkor nem megyünk, erre ő üvölti hogy de,és mire ráadnám megint nem és ez igy megy egy darabig. De ha már az elején azt mondom neki,hogy jó akkor majd megyek egyedül ugyanigy alakul mint ahogy leirtam. Ha hisztizik akkor nagyon,üvölt, csapkod és van hogy harap. Magát soha nem veri a földhöz,vagy hasonló.

Mindezek mellett meg tud szépen kérni,megköszönni,vagy pl jó étvágyat kívánni,számol 10ig stb. Csak az a fránya hiszti

Bocs hogy hosszasan irtam))))

2012. ápr. 16. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!