Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Van itt olyan anyuka, akinek...

Van itt olyan anyuka, akinek 2.5 év körüli gyereke nem hisztis?

Figyelt kérdés
Nekem 2.5 éves fiam van, és biztos nagy mázlista vagyok, de nem szokott hisztizni. Nem mondom, hogy SOHA nem fordul elő, de nagyon ritka, klasszikus hisztire még nem is volt példa,inkább csak szimplán sír egy kicsit. Hamar megnyugszik olyankor is. Normális ez egyáltalán? Vagy vele majd később lesznek gondok?
2012. ápr. 16. 13:11
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy az én fiam majd kamaszkorára bolondul meg...:)
2012. ápr. 16. 20:43
 12/13 anonim ***** válasza:

Ez a hisztis viselkedés ebben a korban normálisnak mondható. Most kezdi feszegetni a határait, ez az első dackorszak, persze gyereke válogatja hogy milyen mértékben.

Jobban belegondolva nincs is vele igaznán semmi baj, csak pl az én türelmemmel, vannak olyan napok amikor nem bírom olyan jól cérnával...

A legtöbb esetben nem emelem fel a hangom, és úgy próbálom neki elmagyarázni mit miért teszek, vagy mit miért kell csinálni. Van sokszor ,hogy a saját hangom sem hallom annyira ordít.

Van hogy olyankor magára hagyom a hisztivel, hogy azt lássa nem ér el vele semmit.

De mindezt kompenzálja az hogy imádni való tündérke. Egy -egy nagyobb hiszti után mikor tudja hogy ő a ludas oda jön hozzám és azt mondja- ne haragudj Anya..-nem is tudok


Igaz a mondás : kis gyerek kis gond nagy gyerek nagy gond..


Kriszta

2012. ápr. 16. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
A klasszikus dackorszakos hiszti nem függ a neveléstől a későbbi hisztis viselkedés az már függhet a neveléstől (annak hiányától). Azt sem igazán lehet mondani, hogy ha 2,5 évesen még nincs benne, akkor nem is lesz. Ráadásul a szakemberek azt mondják, hogy nagyon szükség van erre a dackorszakra.
2012. ápr. 17. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!