Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mik a tapasztalatok azzal...

Mik a tapasztalatok azzal kapcsolatban, hogy egy nem régóta ovis kiáll szerepelni ha az anyukája is ott van?

Figyelt kérdés
Kisfiam márciusban kezdte az ovit, most lesz náluk az anyáknapja 2.-án, utána 12-én tavaszköszöntő buli. Mind a kettőn szerepelnek. Kíváncsi leszek rá, hogy az ölembe köt ki, vagy kiáll, de én az elsőre tippelek:-)
2012. ápr. 19. 21:22
 1/4 anonim ***** válasza:
A nagylányom kiállt elsőre is,a kicsinek a farsangi szereplés volt az első,nekem ott kellett lenni vele a színpadon,suttogva elmondta a versét...azóta semmi gond.De ne aggódj kicsi még,majd belejön megszokja,ki előbb ki később.
2012. ápr. 19. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Sztem a gyerek habitusától függ leginkább, nem feltétlenül attól, hogy mennyi ideje ovis.

Az én lányom nagyon kommunikatív, bevállalós, magát mindig feltaláló fajta, 3 évesen kezdte az ovit vegyes csoportban, ahol 29-ből öszvissz 8 lány volt, összesen 5 kiscsoportos, 14 középsős a többi nagycsopis, tehát bőven voltak vagány nagyfiúk a csoportban, féltem is ettől eléggé... és 3 nap múlva már a fele bagázs azt játszotta amit ő dirigált, bandavezér lett pikkpakk, és a 2.napon spontán beállt a nagycsopisok előadásába, amit hetek óta gyakoroltak, mondván, hogy ezeket a dalokat ő is ismeri (az óvodavezetőnek és az általa kísért vendégóvónőknek mutattak be valamiket)... hát ő meg ilyen (nem azért, mert szereplésre vágyott, hanem mert szeret énekelni és örömmel töltötte el a tudat, hogy ő is tudja amit a nagyok, akiket rettentőmód csodál ugyebár....)

bármikor bárkinek énekel/versel/mondókázik, egyáltalán nem szégyenlős.


A fiam kicsit bizonytalanabb ilyen téren, ő lámpalázas volt az első ovis ünnepségen, az óvónéni várt a súgással amikor elakadt, hátha eszébe jut, ő meg vörösen hozzátette az uccsó verssor helyett, hogy "és most itt van vége!" vicces volt mert rímelt is, mindenki vigyorgott rajta. Ő azóta is minden előadáskor irul-pirul, látszik h izgul, de azért kiáll becsülettel és inkább improvizál/viccel oldja a szitut, semmint megfutamodna. Ő meg ilyen.

Amúgy sztem a csoportos ünnepségben nagy húzóerő, hogy ott vannak körülötte a többiek, csinálják a dolgukat mind egytől-egyig stb, könnyebb úgy "szerepelni" hogy egyet előrelépek és úgy állok ki, vagy netán ki sem kell lépni a félkörből, vagy pláne ha együtt mondja mindenki közösen. ha meg nagyon izgul, ülj előre, hogy lásson és csak rád koncentrálva mondhassa, ez kis könnyebbség neki.

biztos nagyon édes lesz ! :D

2012. ápr. 19. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia!

A nagyobbik gyerkőc az első 2 évben kiállt,ügyesen énekelt,mondta a verseket is szépen,az utolsó 2 évben viszont már zavarban volt,nem akart szerepelni.Most 1.osztályos,a karácsonyi versét nagyon szépen adta elő:)

2012. ápr. 20. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nálunk ,pont azért, mert a szereplést is meg kell tanulni,a kiscsoportban még együtt szerepelnek,mindent közösen adnak elő,hogy ha valaki elakad,zavarba jön stb...bármi,ne kellemetlen,negatív élmény maradjon bennük.(Gondolom az óvónénik látják a képességeket,és annak megfelelően szerepeltetik a gyerekeket,ha valahol máshol szokták) :) Izgiiii én is életem első(nekem szóló)anyák napi műsor előtt állok! :)
2012. ápr. 20. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!