Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Oviban minden gyereknek...

Oviban minden gyereknek megünneplik a szülinapját?

Figyelt kérdés
Próbáltam visszaemlékezni ovis éveimre, és rémlik, hogy néha volt szülinapozás, torta. Nekem biztos nem, arra emlékeznék, de más gyerekeknek igen. Általában meg szokták minden gyerkőc szülinapját tartani? Vagy csak épp akinek a szülei hoznak be tortát, vagy ami kell? Hogy működik manapság és milyen régi emlékeitek vannak erről?
2012. ápr. 20. 22:13
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Ugyan a kisfiam csak bölcsis még, de az ANTSZ miatt oda is csak bolti számlával igazolt ételt, italt lehet bevinni. Gondolom manapság az oviban is így van.

"Sajna" a kisfiam nyáron született és nyáron van a névnapja is, úgyhogy nem sok esélye lesz bent az oviban megünnepelni a szüli és névnapját. Na majd megoldjuk valahol máshol. Nagyon sok helyen lehet már ilyen ünnepséget tartani (játszóházak, gyorséttermek)

2012. ápr. 21. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Nekem a szülinapom nyáron van, a névnapom pedig karácsonykor.Amikor oviba jártam és zavart,akkor anyukám kinevezett egy napot a szülinapra,hogy én is tudjak bevinni valamit. Nálunk akkor mindenki csak szörpöt,ropit,vagy sütit vitt be.
2012. ápr. 21. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Nálunk is ünnepelnek,de nem lehet ,bolti,sem házi sütit bevinni,max teasüteményt.Inkább kekszet,ropit stb.Krémes tortát lehet rendelni arról a konyháról,ahonnan az ebédet viszek,mert azt hűtőkocsiban tárolják.(azzal indokolták,hogy nem vihetünk be krémes tortát sütit,mert megvesszük kitudja mennyit van hűtés nélkül,mikorra érünk vele haza.Utána reggel ki a hütőből,ott megint be,megint ki.Ez nem tesz túl jót neki)
2012. ápr. 21. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
5-ös vagyok. A bölcsiben a bolti az ÁNTSZ szabályozás miatt volt kikötés, az oviban nem mondták, hogy miért nem lehet krémes sütit bevinni, de arra tippelek, hogy a hűtés nem megoldható, ezért nem szabad olyat bevinni, ami könnyen megromlik. Gondolom az ovis hűtőbe nem szabad máshonnan bekerült élelmiszert berakni. De ez csak az én tippem.
2012. ápr. 21. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Amikor én voltam ovis, cirka 20 éve, akkor kötelező volt a szülőknek tortát bevinni, ha valakinek szülinapja volt. Eléggé furák voltak az óvónők, de ők azt mondták, hogy azért teszik kötelezővé, hogy senki se érezze magát megkülönböztetve, így mindenkinek kell vinni. Az én szüleim ki is akadtak ezen rendesen és nekem sosem volt megtartva bent a szülinapom. Olyan érdekes, mert sosem éreztem ennek a hátrányát. Szüleim elmagyarázták, hogy nem azért nem viszünk be tortát, mert nem telik rá, hanem mert a szülinap nem egy olyan dolog, amit feltétlen egy óvodában kéne megünnepelni.
2015. júl. 28. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!