Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nálatok hogy működik étkezések...

Nálatok hogy működik étkezések alkalmával? Megkérdezitek a gyermeketeket hogy mit kér pl. reggelire, vacsira, vagy csak eléje teszitek az ételt? Ebéd esetén az ő kivánságuk szerint főztők mindig?

Figyelt kérdés
Nekem 2 gyerekem van és én meg szoktam tőlük mindig kérdezni,mit szeretnének enni reggelire,vagy vacsorára,ebédet is van amikor kérdezem őket,mit ennének.De nem mindig kérem ki a véleményüket,szerencsére mindent megesznek,amit az asztalra teszek.Gondolkoztam már ezen,jó-e ha megkérdezem,mit ennének,mert végülis az oviban,bölcsiben sem kérdezik tőlük,ott ez nem is lehetséges,amit kapnak,azt kell enniük.
2012. ápr. 22. 21:35
 1/8 anonim ***** válasza:
Én egyenlőre közlöm vele, hogy mi lesz a kaja, 1,5 éves,mindent szívesen megeszik.Gondolom mikor nagyobb lesz fog ezt-azt kérni,de egyenlőre nagyon tud lelkesedni mindenért:)
2012. ápr. 22. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nekem csak szeptembertől fog oviba menni a csemetém, és pár hete megkérdezem tőle én is, hogy mit akar enni reggelire vagy vacsorára. Ebédre általában abból a 10 dologból főzők amit tuti megeszik. Néha próbálkozom mással is, hogy szokja.. hiszen szeptembertől ovi és ott vagy eszik vagy éhes marad....:(
2012. ápr. 22. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
55%
Én is mindig megkérdezem a nagytól, hogy mit szeretne reggelizni és vacsizni. Persze úgy, hogy több félét felsorolok és azok közül választhat. Az ebédet nem szoktam megkérdezni, tudom hogy melyik a kedvenc étele és azt minden héten legalább egyszer megfőzöm neki.
2012. ápr. 22. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
A hétvégi ebédet apával beszéljük meg (mert akkor ő is otthon van), a hétköznapit pedig van hogy kérdezem, van hogy nem. A reggelit és a vacsorát mindig megkérdezem tőlük, de általában 2 választási lehetőség van, azok közül választhatnak.
2012. ápr. 22. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Reggelit vacsorát megkérdezem, az ebédet nem, de mindig van olyan amit szeret. Már ovis és nekünk pont az oviban a muszáj megenni hatására jött rá hogy a spenót meg a sóska finom pl, ezért ezeket most mar van hogy otthon is kéri pedig régen kóstolas nélkül ramondta, hogy nem szereti
2012. ápr. 22. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

2,5 éves és nem kérdezem, hogy mit szeretne, mert akkor reggeltől estig virslit és tésztát ennénk.

Igyekszem azt adni neki, amit szeret, csak változatos legyen.

A bölcsiben sem kérdezik mit szeretne, de általában mindent megeszik.

2012. ápr. 23. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Az óvodában és a bölcsődében egy csomó dolog másképp van mint otthon. Ez egyáltalán nem baj.

Nyugodtan kérdezd meg, mit enne, legfeljebb néha azt kell mondanod, hogy azt most sajnos nem lehet, vagy mert nincs, vagy mert szerinted nem volna helyes.

2012. ápr. 23. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2012. ápr. 23. 10:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!