Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Játszótérre mibe viszitek a...

Játszótérre mibe viszitek a homokozót, labdát, stb?

Figyelt kérdés
2012. máj. 1. 14:34
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
47%
Hülye példákat sorolsz fel. Ezeknek a hivatalos neve az, és nem a köznyelvi. Viszont a homokozókészlet neve a köznyelvben is homokozókészlet. Mert a homokozó, az az ami lent van, és tele van homokkal. A játszi és társai meg már a primitív kategória. Te csak igénytelen vagy.
2012. máj. 1. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
0%
Erre lenne egy egyszavas válaszom, de ellenállok a kísértésnek :) Bár még mindig nem értem, mi igénytelenség van abban, hogy homokozó. A homokozó lehet az, amiben a homok van, és homokozásra való, de lehet az is, AMIVEL homokozni lehet. A homokozókészlet pedig egy olyan szett, ami ilyen eszközökből áll. Hiszen a készletben nem több darab homokkal töltött betonmedence (azaz homokozó 1. számú értelmezése) van.
2012. máj. 1. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
58%

Nem, mert van benne:


-homokozólapát

-homokozóformák

-kis vödör



nem homokozók vannak benne, te egyszavas válasz alanya. :) Hiába akarod kiforgatni a szavaimat, akkor sem mondot a készlet tartalmára sem, hogy homokozó. Lustáéknál talán.

2012. máj. 1. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
48%
Szerintem ha zavart is az írás, akkor sem kellett volna ilyen stílusban írnod. Inkább tartottad volna magadban a fene nagy okosságodat. Itt nálunk (pedig megyeszékhelyen élünk) mindenki homokozónak hívja a homokozójátékokat. Ha más városba megyünk is megértik, hogy mit szeretnénk. A tökmagot is hívják szotyinak, makukának, miegymásnak. Sőt van sztrapacska, meg haluska. Van lapcáanka, tócsni, tócsnyi, krumplilapcsa, krumpliprósza, macok, berét....
2012. máj. 1. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
58%
A szotyi nem a tökmag, hanem a napraforgómag, ennyit a te műveltségedről is.
2012. máj. 1. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
Ezt elírtam. A művelt ember is tévedhet, ha gyorsan akar reagálni. Ámbár gondolom, te még soha nem írtál el semmit és nem tévedtél semmiben. Inkább legyek ilyen formán műveletlen, mint ahogyan te vagy művelt.
2012. máj. 1. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
Elírtam, persze, kifogás az mindig van. :) Az egyik rettentő rossz helyesírású ismerősöm is azt mondja, ha a tojást leírja ly-al, hogy "tudom, hogy nem úgy kell, csak siettem. " Lala.
2012. máj. 1. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
Nem én kezdtem másokkal kötekedni, viszont részemről zártam ezt a gyermeteg vitát. A gyermekeim homokozó játékait többnyire nejlon (nylon) szatyorba teszem, majd azt egy textil táskába. A textil táskába még belefér az inni való esetleg a kicsik pulóvere.
2012. máj. 1. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
0%
Na végre sikerült legalább egy embert megnevelni. Már ez is valami. Ilyen szépen beszélj továbbra is, ne használj igénytelen rövidítéseket, és akkor nem hull a föld a szádból. Csak szép finoman. :)
2012. máj. 1. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 A kérdező kommentje:
Gondolom ma rossz napod van KEDVES kötekedő!Tovább kellett volna lépned a kérdésemen!Ja!A szandált pedig soha nem szoktam szandá-nak hívni,ez csak Neked jutott eszedbe.További jó napot!
2012. máj. 1. 21:57
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!