Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Játszótérre mibe viszitek a...

Játszótérre mibe viszitek a homokozót, labdát, stb?

Figyelt kérdés
2012. máj. 1. 14:34
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
21%

Egyáltalán nincs rossz napom, és nem kötekedésnek szánom. A célom az, hogy megmutassam, lehet szépen is beszélni, nem kell a nyelvünket felesleges rövidítésekkel teletűzdelni, nem kell igénytelenül kifejezni magunkat. Lehet, hogy te pont nem hívod annk, de ez is egy gyakori és bosszantó hiba, melyet el kellene hagyni sokaknak. Fülbántó az ilyen igénytelenség a nyelvvel szemben. Kölcsey forog a sírjában.


Ha pedig ezen megsértődsz, az azt jelenti, hogy nem fogadod el a kritikát, mely tényről én nem tehetek. Nyugodalmas jó éjszakát. :)

2012. máj. 1. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
Úgy gondolom, hogy ha nem így helyesbítesz: HomokozóKÉSZLETet, hanem így: homokozó készletet. A különbség érezhető, de nem sértő (mivel a nagybetű kiabálást jelent). Érdemes finoman korrigálni. Ez az én véleményem. Senki sem szereti, ha a "tanár" kiabál vele.
2012. máj. 1. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
Engem már csak az lep meg, hogy egyesek ilyen rendíthetetlenül biztosak tudnak lenni saját tökéletességükben.
2012. máj. 2. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:

Utolsó, engem viszont nem lep meg. Ennyit lovagolni egy szón...viszont, hiába gondolja, hogy ő nyerte a vitát: okos enged, szamár szenved (ahogy a mondás is szól), ez esetben vitapartnerének volt több esze és zárta le a "beszélgetést".


Amúgy a készlet ugyebár homokozó készlet. Vagyis homokozó játékok vannak benne, amik rövidítve homokozók!


Remélem vita helyett inkább a homokozóban töltitek a napot gyerkőcökkel.

2012. máj. 2. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
A kötekedő is csak hiszi mennyire tud hejesen!irni!.-)pedig nem.....brrrrr, kíráz! a hídeg! az ijentől!Na én most látod nem írtam helyesen, persze akarattal.Ha valaki ilyet írna megérteném a kötekedést, de ilyenbe belekötni, mint egy másik kérdésnél a szandiba,ááá, nem lennék sem a férjed sem a gyereked már bocs.
2012. máj. 2. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
Mert ugye a szandiba is te kötöttél bele ha jól tudom.
2012. máj. 2. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
Ja és még annyit hogy a homokozókészlet helyesen leírva homokozó készlet, vagy homokozó szett, és nem egybe írva.
2012. máj. 2. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:

Jujj, kiakadtam most picit! Hogy micsoda nyelvész emberke van ezen az oldalon!!! A homokozókészletet igenis homokozónak rövidítik, sőt, bármily meglepő, a gyerek, aki a homokban játszik, az is homokozó... és amiben a gyerek játszik a homokozóval, az a homok...ennyit arról, hogy idejársz élvezkedni és okoskodni! Te tipikusan az a Szülő (?) lehetsz, akit nagy ívben kerülnek a többiek a játszótéren, mert nem tud felhőtlenül beszélgetni, csak okoskodik és kötekedik!

Szép napot!

2012. máj. 5. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
Én még tudom fokozni. :) Ha a gyerek fejére hull a homok akkor a gyerek homokos lesz. Ami ugye köznyelven mást is jelent...
2012. máj. 5. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!