Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ha nem lehet testvére a...

Ha nem lehet testvére a kisfiamnak akkor rossz lesz neki?

Figyelt kérdés
2012. máj. 7. 20:49
 1/3 anonim ***** válasza:

Ezt nem lehet kategorikusan kijelenteni. Ne azért vállalj, vagy ne vállalj második babát, mert a kisfiadnak attól jó/ rossz lesz. Ha anyagi megterhelést jelentene, vagy a pároddal egy gyerkőcre rendezkedtetek be, nem terveztek többet, akkor jó ez így is.

Én egyke vagyok (mondjuk nekem azért nincs tesóm, mert egész egyszerűen nem sikerült), így tudom, h milyen hátrányai vannak, de legalább ugyanannyi előnyt is fel tudok sorolni. Szóval tesó nélkül is fel fog nőni a kisfiú, és ugyanannyira értékes ember lesz, mintha lenne testvére.

2012. máj. 7. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nekem nincs testvérem, mert én is egy ikerkoraszülés és egy vetélés után születtem meg. Gyermekkoromban nagyon hiányzott, hogy legyen gyerektársaságom, és mindig mindenhol én voltam az egyetlen, akinek nincs testvére. De ettől függetlenül nem volt rossz, voltak jó oldalai is. És látod, felnőttem, nem szenvedtem így sem hiányt semmiből. Egyedül azt nem fogom megtudni soha, hogy milyen a testvéri szeretet. Ennyi. Persze, lehet, hogy ha majd akar, akkor úgy érzi, hogy rossz neki, de lehet, hogy nem is hiányolja majd. Minden esetre én szeretnék min. egy testvért a kislányomnak :)
2012. máj. 7. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Az első válaszolónak teljesen igaza van. Jó dolog a testvér, de ha nem lehet, egészségügyi oka van, vagy csak nem szeretnétek másikat, akkor azzal sem lesz semmi gond. Fel fog nőni, nem lesz ettől kevesebb. Én is egyke vagyok, és bevallom hiányzott a testvér gyermekkoromban, megtudtam, hogy lett volna, csak halva született, és a szüleim ezek után már nem mertek rá vállalkozni. Sokszor belegondoltam, hogy milyen lenne, ha mégis élne. De a szüleim nagyon sokat foglalkoztak és játszottak velem. Aztán a pubertás korban meg már örültem, hogy nyugiba vagyok, nem kell senkivel osztozkodni a szobámon, meg ilyesmi. Szóval fel lehet nőni testvér nélkül is. Csak azért ne vállaljatok, hogy legyen, ha nem adottak a körülmények, vagy egyéb gátló oka van.
2012. máj. 7. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!