Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Érdemes pénzért felvenni egy...

Érdemes pénzért felvenni egy asszonyt arra h segítsen, ha majd megszületik a harmadik baba? Édesanyám nem él, anyósom nem segít mert messze lakik, van még egy 73 éves apukám. Férjem pedig. Segít, de neki is sok a dolga így is.

Figyelt kérdés
2012. máj. 9. 07:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
83%

Szia!


A kérdésedre nem tudok válaszolni :( ne haragudj!


Nekem novemberben született meg a 3 babám. A testvérei 4 éves és 3 éves fiúk!


Nekem sem volt segítségem, a férjem sem maradhatott itthon (este persze segített, meg reggel bevásárolt)


Én biztosan nem vettem volna fel pénzért valakit, hogy segítsen. Nem tudnám elviselni ha ey idegen lenne a lakásomban.

Ha "ismerős idegen" pl. szomszéd az más lenne, de őt sem pénzért kérném meg, hogy segítsen, és nem egész napra.


HA sulis-ovis gyerekek vannak, a társak anyukái segíthetnének vinni-hozni. Legalábbis nálunk ez bevett szokás.


Persze Te tudod, hogy milyen viszonyok/szomszédok vannak a közeletekben.

2012. máj. 9. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Szeretnéd? Neked megérné? Megengedhetitek magatoknak? Ha három igen a válasz, akkor az enyém is igen :)
2012. máj. 9. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
31%

Nekem a harmadik terhességböl ikreim lettek, császárral születtek és amikor hazamentem, nem volt semmi segitségem. A férjem napi 12 órában dolgozott, a családom 800 km-re lakott, igy nekem kellett mindent megoldani.

De az, hogy egy idegent pénzért fogadjak - eszembe sem jutott. De ha neked nem mindegy, hogy egy idegen ott van állandóan veled, meg van erre pénzed, akkor megpróbálhatod, én még igy utólag sem tenném.

2012. máj. 9. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Èn azt mondom, ha megfordult a fejedben akkor igen. miért is ne?


Külföldön ez nagy szokás még az elsö gyereknél is, mert sokan laknak távol a családjuktól, vagy a család aktív és egyáltalán nem tud segíteni. Ebben semmi rossz nincsen.

Azért hívják gyermekágynak a szülés utánni idöszakot mert 6 hétig a kismamának pihenni kell. Régen is ez volt, akkor ott voltak a rokonok, nagy család, aki fözött, takarított az anyukára, majd az anyuka szép lassan szokott vissza az életbe.


Szóval igen. Akár hirdetésre is kereshetsz valakit, akivel megbeszéled hogy mikor kellene jönnie. Vagy esetleg megkéred a védönödet hogy segítsen. Beteg ápolókból rengeteg van, és ök ilyen esetben is kijönnek.


Aki azt mondja hogy ah nekem nem kellett a 10-ik gyereknél sem, az szerintem csak veregeti a vállát mint szuper anya, hogy bezzeg én... Szerintem fontos hogy ne készülj ki az elsö hetekben, és mindegy ki segít, a korházban is vadidegenek segítenek.


Nekem a második jön, senki de senkink sincs a közelben. Másfél a lányom, így még pici. Jön anyukám és a férjem is tud pár hetet otthon maradni. De ha ennyi sem lenne, akkor tuti felfogadnék én is valakit. habár van egy babysitterünk aki heti 1x jön, de most elköltözünk másik városba, így ö nem tud már jönni, de ha nagyon kell akkor áthívom, max kifizetem az útját neki.

2012. máj. 9. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Nekem is császár lesz harmadszorra és tudom h akkor nem tudom ellátni a feladatokat.

Ismerőst vennék fel leginkább a házimunkára.De nem várom ingyen és nem egész nap.

Kertes házban lakunk falun egy csomó állat és kert és palánták,szóval,nem győzöm már most.

Na meg hát az édesapám is sok odafigyelést igényel...

2012. máj. 9. 07:57
 6/11 anonim ***** válasza:
75%

Ahogy érzed! Át kell gondolni mihez kell segítség.

Reggel kiviszi el a gyerekeket Oviba Suliba, ki hozza el. Azért jó ha valaki segít megfőzni, mosni takarítani, hogy a nagyokal is tudj lenni míg belerázódsz a ritmusba.

2012. máj. 9. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Igen és nem szeretném ha valamelyik gyerek hiányt szenvedne...

Velük én akarok foglalkozni.

2012. máj. 9. 08:04
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez ha megengedhetitek magatoknak sokkal jobb ötlet mintha egyedül csinálod szenvedve küzdve aztán meg mártírkodva veri a mellét az ember hogy jaj de f.sza vagyok megcsináltam.

Nem az itteni válaszolókra értem (bár nyugodtan lehet lepontozni, megszoktam). Nekem nemrég született a harmadik babám, és anyósom eljött ugyan egy hétre de aztán haza is ment. Én nem császáros voltam, hanem simán szültem viszont repedt a gátmetszésem úgyhogy a júliusi rohadt melegben folyt a víz rólunk én meg se állni se ülni se feküdni nem tudtam mert annyira fájt 2-3 hétig tuti a gátsebem.

Képzelem császáros heggel milyen "jó" lehet 3 picit ellátni plusz a háztartást vezetni.

Nekem is sokan mondták akkortájt hogy jaj hát ők is kibírták meg stb.

Én meg azt mondom ha az ember megteheti, nem kell szenvedni!

Én tök jól éreztem volna magam, ha a háztartási dolgok, a 2 nagyobb utáni folyamatos elpakolás, az ő etetésük utána elpakolás (még ha rendelem is a kaját és nem kell főznöm akkor is jár munkával, nem dobozból esznek.:) ) a sétáltatásuk esti fürdetés nem mind mind rám hárult volna.

A férjem összesen 5 napot tudott kivenni mikor szültem, az is akkor volt amikor még a kórházban voltam a picivel. Esti fürdetésre általában hazaért de addigra hulla voltam.

Szar volt, rossz élmény, nem szívesen emlékszem vissza rá. Nem beszélve a dolog lelki oldaláról hogy a nagyobb gyerekek se azt érezték hogy jaj de jó hogy itt a kistesó stb hanem hogy anya totál kimerült fáradt ideges és alig van szava.

Én azt mondom ha teheted igenis vegyél igénybe segítséget.

2012. máj. 9. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Pont azt akartam kérdezni, hogy mire :-) Ha házimunkára, főzésre, bevásárlásra akkor igen.

Ha arra, hogy a nagyobb gyerekekkel foglalkozzon, akkor nem.

2012. máj. 9. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha megengedhetitek magatoknak, akkor a válasz egyértelműen igen!
2012. máj. 9. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!