Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miket mond és mennyit beszél...

Miket mond és mennyit beszél 22 hós gyermeketek? Aggódjak vagy ráérek még?

Figyelt kérdés
Egy hete azt mondta a doktornő lassan bejelentkezhetünk egy beszédfejlesztő logopédushoz...:S Elkeseredésemben összeszámoltam hány szót tud (kb 60 dolgot megnevez érthetően) összefüggően még nem beszél de napról napra észrevehetően gyarapszik a szókincse.Júni végén tölti a 2-t. Azzal vigasztalom magam,hogy nem egyformák a gyerekek és nála sokkal később is kezdtek már beszélni..vagy le van maradva?? :( Tapasztalatok? Ja és köszönni sem akar..ritkán integet de még más gyerek bájosan szija-pápá-zik rá jellemzőbb a "hagyjál már ki vagy te stílus"
2012. máj. 22. 00:47
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:
6/10-es! Nem hinném! Én se látom alapját így hogy olvastam a válaszokat!
2012. máj. 22. 13:57
 12/22 A kérdező kommentje:
Nem mondatokat még egyáltalán nem mond.Csak szavakban beszél.
2012. máj. 22. 13:58
 13/22 anonim ***** válasza:

Kisfiam ennyi idősen használt egy rakat állat- és mindenféle hangot és emellett kb. 10-15 szót. A mamákat például aszerint különböztette meg, amivel jöttek. (Volt a brüm-brüm mama, aki autóval járt és a másik mama vonattal, brekegett, ha rá utalt, mivel a vasútállomás nálunk telis-tele van békával). Értett mindent, kommunikált. Mi elég sokat járunk, egyéb okból orvosokhoz, és mindig mindenki odavolt, milyen okos.


27 hónaposan, egyik napról a másikra kezdett el beszélni. Ez volt február elején, mostanra már összetett mondatokban beszél, történeteket, verseket mond, énekel. Mindent tud, mi micsoda, olyan mond, mint pl. Kösz a kaját, anya, ez ízlik!


Szóval aggódhatsz, ha akarsz, én is aggódtam, de igazából tényleg ráér a gyerkőcöd még. 60!! dolgot nevez meg, nagyon-nagyon ügyes!

2012. máj. 22. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm mindenkinek a válaszát! Igazán sokat segítettetek! Most már nyugodtabb vagyok és nem izgulok. Ezek szerint biztosan beindul ő is hamarosan :) . Köszönöm!
2012. máj. 22. 14:01
 15/22 A kérdező kommentje:
Azt nem írtam,hogy egyébként mindent megért:hozd ide az autót,keresd meg a cipőd,ha öltözünk adja bal kéz,jobb kéz bal láb jobb láb(kiviszi a pelust a kukába,a levetett ruháit a szennyes kosárba,jelzi ha szomjas)stb. Egész egyszerűen csak nem mond még mondatokat. Ha pl a pelust a kezébe adom rögtön mondja hogy kuka kuka és viszi anélkül is hogy kérném.
2012. máj. 22. 14:06
 16/22 anonim ***** válasza:

Logopédus?? Hát még ilyet nem hallottam, hogy két éves gyereket oda akarnak küldeni. Van amelyik még nem is beszél ilyenkor.

Enyém is június végén lesz két éves. Hát nem tudom mennyi szót tud, nem számolom, de nem többet mint a tiéd. És igen nálunk is igy van hogy napról napra többet tud, pedig ennyire csak pár hónappal ezelőtt kezdett eleredni a nyelve. Köszönni köszön, meg integet, de ez nem jelent semmit. Tőmondatokat ő is mond: apa dódozik, lányok iskolába, tanulnak.

Abszolút nincs lemaradva a babád, én biztosan nem vinném még logopédushoz, hisz még nem beszél folyékonyan.

3 gyerekes anyuka

2012. máj. 22. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:
Én sem szeretném. Amikor jelezte a doki kicsit felháborodtam és óvatosan megjegyeztem neki hogy tesóm gyereke 2 éves volt amikor még csak 3 szót mondott majd bölcsibe kerülve szépen beindult(egy az orvosunk-ismeri tesómékat). Aztán megkérdezte hogy én mikor kezdtem beszélni meg apa mikor kezdett...:S és hogy most az én gyerekemről beszélünk.Azért akart küldeni szerintem mert abban az öt percben még bent voltunk nem mondott semmit csak nyafogott mert nem akart lefeküdni.Csak nem értem miért az öt percből vont le következtetést(pár hét mulva megyünk megint majd az orra alá dugom a feljegyzett szavakat :) )
2012. máj. 22. 14:21
 18/22 anonim ***** válasza:

Nehogy elkezdj aggódni!!!

A lányom 21,5 hónaposan egyik napról a másikra kezdett el "beszélni". Addig csak nyögés meg mutogatás volt.

Akkor minden nap előjött 2-3 új szóval, most kezd (26 hónaposan) mondatokban beszélni.

Minden gyerek más, más ütemben fejlődik, de a Te gyermekeddel - azokból, amiket írtál -, úgy gondolom, hogy az ég világon semmi probléma!!!

2012. máj. 22. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek aki írt! Igazán megnyugodtam :). Mostmár én is úgy gondolom tényleg nincs gond...:). Még egy kérdésem van: A dokik kötelezhetnek a logopédushoz való elmenetelre vagy maximum csak javasolhatják?
2012. máj. 23. 23:52
 20/22 anonim ***** válasza:
Szerintem nem kötelezhet.
2012. máj. 24. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!