Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Egyedülálló anyukák! Hogyan...

Egyedülálló anyukák! Hogyan oldjátok meg a hétköznapokat? Hogyan lehet egyedül túlélni?

Figyelt kérdés

Nagyon úgy áll a dolog, hogy a férjem elköltözik tőlünk. És fogalmam sincs, hogyan tudok majd mindent egyedül megoldani?

Kertes házunk van, nagyszülők, rokonok nincsenek. A férjem azt mondja, majd ő segít, számíthatok rá mindenben, de ehhez nem fűzök nagy reményeket.

Nemsokára megy a kicsi bölcsibe, én vissza dolgozni. Munka mellett jut majd időm mindenre?

Annyira kétségbe vagyok esve, fogalmam sincs, mi lesz így?


2012. máj. 22. 06:56
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem jut időd mindenre sajnos. Vagy ismerősöktől, rokonoktól kérsz segítséget, vagy ha telik rá, alkalmazol bejárónőt vagy ilyesmi.
2012. máj. 22. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Valahogy biztosan megoldod.Mem kell bejárónő,

Nem lesz egyszerű az biztos.Én szerintem a 4 gyerekkel is feltalálnám magamat.

Bár ami mindenképp agasztana az az anyagi oldala.Azt nem tudom,hogy oldanám meg,főleg,hogy még munkahely sincs.


Kitartás!


4 gyerkőc anyukája

2012. máj. 22. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
miért költözik el?
2012. máj. 22. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Egyedül nevelem a lányomat immár 2,5 éve (most 3 éves, fél éves korában elhagyott minket az anyja, lelépett egy másik csávóval), így pontosan tudom, milyen nehéz lesz neked. Szüleim vidékiek, az anyai nagyszülők sem törődnek a gyerekkel, ugyanőgy mint az anyja, aki azóta se látta a gyerekét. Eddig 2x kellett baby sittert fogadni, mert nem mehetett bölcsibe járvány miatt, nekem meg vizsgám volt az egyetemen.

Leírom a napjaimat: 6-kor kelek és keltem a lányomat, hogy 6:45-kor beérjek vele az oviba, mert 7-kor megy a buszom, megyek az egyetemre. Ott vagyok 8-tól délután 2-ig, majd 3-ra megyek a kislányomért. Otthon 4-ig főzök vagy játszok a gyerekkel, majd 4-től 7-ig korrepetálok, hogy legyen pénzünk. 7-kor vacsora, majd fürdés, gyerekkel való játszás 8-ig, fél 9-ig. Ezután elkezdek tanulni, házi feladokat csinálni (matek szakos vagyok, mindig van HF) ami eltart hajnali 1-ig kábé. Azután lefekszek aludni. Ez van hétköznaponként. Szombat és Vasárnap már jobb, akkor tudok takarítani, főzni, mosni, mosogatni, majd szombat délután 3 órát ismét korrepetálni. Ezek mellett foglalkozni kell a picurral is. Kb. két hetente engedhetem meg magamnak azt, hogy 2-3 órát magammal törődjek, általában Vasárnap délutánonként.

22F

2012. máj. 22. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Hát, minden elismerésem Neked, egyedülálló Apuka! Le a kalappal!
2012. máj. 22. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Kedves Apuka, le a kalappal! Komolyan mondom, nagyon ügyes vagy!

Persze, a kényszer nagy úr, nyilván megoldja valahogy az ember. De egyszerűen elképzelni nem tudom, mit kezdek egyedül? Szüleim nincsenek, anyósék nem itt élnek, más rokon sincs.

2012. máj. 22. 12:23
 7/7 anonim ***** válasza:
Nehéz, de meg lehet oldani, magadra valóban nem lesz időd. Kisfiam 2 éves, bölcsibe jár. Reggel fél 8 körül viszem, utána munkába megyek. Fél 5 körül megyek érte, majd játszótér, közös foglalkozás, vacsi fürdés, alvás. Minden pillanatban igényli a figyelmet. Hétköznap én pl. nem főzök, mert ő eszik főtt ételt a bölcsiben, én a munkahelyen. A legnehezebb nekem a betegség miatti bölcsis kiamaradásokat megoldani, segítségem semmi, az apja nem tartja vele a kapcsolatot. Éppen ezért hétvégén sincs szabad percem. Most még 6 órában dolgozom, nehezebb lesz, ha visszamegyek 8 órában, mert akkor csak babysitterrel tudom majd megoldani a bölcsibe menetelt vagy elhozatalt. Mi mondjuk lakásban lakunk, kerttel nem kell törődni, így van időm délutánnként csak vele foglalkozni.
2012. máj. 22. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!