Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » 21 vagyok, a hétköznapokat...

21 vagyok, a hétköznapokat koliban töltöm. Ott vannak a barátaim, hétvégén pedig itt van mellettem a családom. Ennek ellenére egyedül érzem magam, ha nincs velem a barátom. Miért fordulok be ennyire?

Figyelt kérdés
Márpedig neki is kell otthon lennie, ami 100 km-re van tőlem. Tudom, hogy nem lehetünk együtt állandóan, de ha nincs velem képes vagyok befordulni, nem törődni, nem beszélni senkivel, csak tényleg a minimumot. Csak rá tudok gondolni. Tudom, hogy elhagyom magam, de egyszerűen nincs erőm összeszedni magam. Sokszor csak sírok, apróságokon is, de nem mondok el senkinek, mi a problémám. Tudom, hogy rosszul állok a dolgokhoz, az eszemmel felfogom, hogy ez nincs rendjén, de az érzelmeim ellen nem tudok mit tenni. Ez már depresszió? Mit tegyek ellene?
2008. máj. 30. 20:43
 1/3 anonim ***** válasza:
Én is hasonló helyzetben vagyok, mint te. Eljöttem otthonról egyetemre, ami 150 km-re van. Megismerkedtem a mostani párommal, minden nagyon jó vele, nincs panaszom. Viszont nekem már vége a félévnek, a vizsgáknak is, és hazaköltöztem. A párom viszont ott dolgozik tovább és csak hétvégenként tudunk találkozni. Ez az első hetem nélküle. Próbálom magamban tartani a lelket. Tényleg ne hagyd el magad. Keress nyárra valamit, amivel elfoglalhatod magad, amíg nem tudtok talizni. Ha hiányzik a párod, akkor írj neki egy smst (nekem már az is sokat segít). A lényeg, hogy találj valami olyan elfoglaltságot, amit szívesen csinálsz... úgy az idő is gyorsabban telik.
2008. máj. 30. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Sszió! Szerintem az lehet a baj, hogy túlságosan hozzászoktál a barátodhoz. Ez alapjába normális, hogy nagyon hiányzik.. az is, ha majd' belepusztulsz. De muszáj tudatosan is élned egy kicsit! Tudnod kell, hogy ez is szerelem, mikor nincs veled. Nem tudom, vhogy próbáld meg úgy érezni, hogy .. . akkor is veled van, csak épp nem fizikailag, hanem lelkileg. Próbáld meg messziről is érezni ezt a szerelmet, próbálj tőle távol is boldog lenni!

Nekem nemrég a barátom elutazott jó messzire, 2 hétre, és amíg nem volt itt, egyik nap úgy éreztem.. boldog vagyok. Alapjába véve sokszor vagyok boldog, de ugyebár ez mindig csak pár óra. De azért ez nem volt semmi, ugyanis alig tudtunk beszélni.

De valahogy úgy éreztem.. milyen jó , hogy van nekem! És h ez épp elég.. mert szeret, velem van, minden jó.

Próbálj másra koncentrálni, és másban is meglátni a szépet!

Légy nyitottabb, általába nem végződik csalódással! Biztos nem olyan unalmas a családod... :)

Leld meg az életben máshol is a szépet, különben nagyon rossz lesz, ha egyszer el kell engedned!

Gondolj arra, hogy ha valami nem jó, akkor legalább élvezni próbáld meg .. attól nem lesz jobb egy fokkal se, ha még a hozzáállásod is olyan, h semmi kedved.. tudod,"ha már ott kell lenni valahol, akkor legalább próbáljuk meg élvezni"

Sok sikert!

2008. máj. 30. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szia!


Próbálj többet lenni olyan közösségben, ahol jól érzed magad. Próbálj ki valamilyen sportot, klubbfoglalkozást, elmehetsz tanfolyamokra, ami érdeklődésednek a legjobban megfelel. Az önismereti tanfolyam is segíthet, hogy mennél jobban magadra lelj!


Az én párom 220 km-re van tőlem mi csak hétvégéken láttuk egymást majd egy évig, volt hogy nem is tudtunk találkozni minden héten. Ha aktívan töltöd a napjaidat, könnyebben múlik az idő. A párkapcsolat szuper dolog, de ugyanilyen fontos hogy a közösségben és akár magadban is jól érezd magad.


Sok sikert kívánok!

2008. jún. 9. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!