Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Visszamennél dolgozni a 3....

Visszamennél dolgozni a 3. évben úgy, ha a férjed külföldre menne dolgozni és csak úgy boldogulnál, ha a nagyszülőkre rengeteg minden hárulna?

Figyelt kérdés

Több műszakban dolgozom ,a nagyobbik gyermekem tartós beteg ,sokat hiányzik a közösségből.

Úgy terveztem,hogy visszamegyek a kisebbik két éves korában dolgozni ,úgy is köszöntem el a kollégáktól mikor eljöttem GYED-re,azt előre nem tudtam,hogy a férjem külföldre megy dolgozni.

A nagyszülők közel laknak,számíthattam rájuk akkoris amikor a nagyobbik gyermekemnél visszamentem dolgozni két éves korában,de most kifejezetten azt kérték,hogy ha tehetem anygailag igenis maradjak itthon a 3. évben ,mert sok lenne nekik az,hogy ha a gyerekek betegek segítsenek,ha éjszakás vagyok,akkor altassák őket stb.

Igazat is adok nekik ebben.


4 hónap múlva tölti a kislányom a második évét,késő már a munkahelynek szólnom,hogy mégis itthonmaradnék a 3 . évben ?


2012. máj. 24. 14:58
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem késő.

Szerintem menj be, és szólj először személyesen, hogy az indokaidat is el tudd mondani nekik -így személyesebb:)

És ha nem kértél alapból fizetés nélküli szabit a kicsi 3 éves koráig, akkor azt is kérned kell.

2012. máj. 24. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Arról nem kell szólnod, hogy nem mész vissza, azt kel bejelenteni 60 nappal korábban, ha visszamész.


Konkrétan a kérdésre válaszolva, ha anyagilag úgy állnánk, én tuti nem mennék vissza, de mivel nem úgy állunk így vissza kell, és segítségem sincs a közelben, és a kicsit sem biztos hogy felveszik bölcsibe, majdnem háromszoros a túljelentkezés. :(

A nagyszülőket meg végülis megérti az ember, már kiestek a gyakorlatból és két kicsi gyerek nem kis feladat sokszor még nekünk sem.

2012. máj. 24. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ja igen, bocsi az elsőnek igaza van, én magamból indultam ki, mert én alapból 3 évre kértem a fizetés nélkülit, gondoltam hátha, de ha csak 2 évre kérted akkor valóban szólnod kell.
2012. máj. 24. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szerintem még külön örülnének is neki, sehol sincs elég munka. A 3. évtől meg szabadon kirúghatnak már.

Egyébként ha a férjed külföldön dolgozik, akkor gondolom nincs anyagi gondotok, szóval én nem mennék így dolgozni.

De azért gondolj a jövőre is, nem tudom mit dolgoztál, de járj el továbbképzésekre, vagy nyelvtanfolyamra, mert több év kihagyás után elég nehéz munkát találni, ha az előző munkahelyed kitett. Hidd el, én így jártam.

2012. máj. 24. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nekem külföldön dolgozik a férjem,két gyermekünk van.Nem dolgozom,mert nincs a közelben senki,aki segíthetne.A gyerekek sokat hiányoznak oviból,iskolából főleg ősszel és télem.Szerencsére nincsenek anyagi gondjaink,úgyhogy nem probléma,hogy nem dolgozom.Egyetemre járok mellette,még havi 20000 ösztöndíjat is kapok,ezzel legalább hozzájárulok a költségekhez.A gyerekekért mindig én megyek,én viszem őket reggel,kiegyensúlyozottak,nincs velük probléma.Ha apa távol van,legalább anya legyen ott mindig,én azt gondolom.Nem mennék még vissza a helyedben.
2012. máj. 24. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!