Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ovis gyerekek anyukái! Mi...

Ovis gyerekek anyukái! Mi erről a véleményetek?

Figyelt kérdés

Az oviban, ahová gyermeketek jár volt beszoktatási idő?Ősszel a lányom kezdi az óvodát, és most hallottam, hogy ebben az oviban az ovónők nem igazán szorgalmazzák a "beszoktatást". Nem tudom, hogy ezt pontosan hogy értsem, azt mondják, hogy az első naptól kezdve rögtön ott kell hagyni, nem lehet maradni. Állítólag így könnyebb a gyerekeknek...Nyilván nem azt várom, hogy hetekig, vagy napokig egész nap ott lehessek a gyerekemmel, de úgy gondolom, hogy az első egy-két napon az elég drasztikus, hogy vad idegen környezetben hagyjam ott úgy, hogy az óvónőket sem ismeri még. Kérdem én, hogy így mikor, hogyan tud megfelelően kialakulni a bizalom a gyerekben az ovi és az ovónők felé?

Nektek van hasonló tapasztalatotok? Vagy egyáltalán nem gáz, ha nincsen beszoktatás?

Ez az ovi pedig a városunkban a legjobb, sokan dícsérik, szeretik, szóval nem tudom...


2012. jún. 1. 14:05
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Az én lányom ovijában sem volt beszoktatás. Sőt ő rögtön ott aludt és 3-kor mentem érte. És tényleg aludt is. Semmi probléma nem volt, pedig ő nagyon visszahúzódó gyerek. Talán 2 hónap is eltelt mikor már voltak barátai. Addig csak egyedül játszott, de jól elvolt. Soha nem hallottam a szájából, hogy nem akar oviba menni. A fiam szeptemberben kezdi a bölcsit és ott úgy tudom lehet választani, hogy ottmaradok vele, vagy fokozatosan egyre több ideig otthagyom. Én az utóbbit fogom választani. Ne szokja meg, hogy ott vagyok vele, mert szerintem úgy sokkal nehezebb később.
2012. jún. 1. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Sok helyen így csinálják. Nálunk nem tudom hogyan, mert mi bölcsisek voltunk, ott volt beszoktatás. Az oviba meg átvitték a bölcsiből, ott már nem volt gond. 2 hétig minden délelőtt átvitték 1-2 órára, majd vissza a bölibe. Aztán egyik nap már ovis volt:.)
2012. jún. 1. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 Anya1 ***** válasza:

Nálunk múlthéten a szülőin kerek perec közölte az igazgatónő,hogy itt igy megy a beszoktatás:


Első nap gyerek be,anyuka kint ül.

Második nap gyerek be, anyuka elmehet a közelbe sétálni

Harmadik nap gyerek be, anyuka oda megy ahova akar,mobil legyen azért felhangosítva ha extrémen reagál a kölök.


Egyébként szerintem sem garancia semmire egy hosszabb beszoktatás,maximálisan gyerek és ovónőfüggő az egész.

2013. jún. 19. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!