Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ez így normális hozzáállás?

Ez így normális hozzáállás?

Figyelt kérdés

Napi szinten vágyom egy kisbabára,sokszor álmodom hogy terhes vagyok,olvasgatok könyveket,itt a rovatot,neten más fórumokat!Szeretnénk már babát,de a körülmények még nem teljesen adottak,talán 1-2 év múlva!

A kérdésem az hogy néha megfutamodom...mármint ha párom azt mondja vágjunk bele akkor visszakozom,de nem tudom megmagyarázni miért!Vagyis mindig az a válasz hogy "még nem lehet mert még az anyagiak..."És mikor ezt mondom úgy is gondolom,csak tényleg ennyi a bajom vagy nem vagyok még felkészülve,vagy ez tök természetes hogy félek tőle?Mármint mi van ha a szülést nem bírom ki,vagy rossz anya lesz,átlagos félelmek ezek?

A páromban maximálisan biztos vagyok,jövőre szeretnénk esküvőt!!!!

Kismamik ti mit szóltok?

Egyébként 24 éves vagyok!


2011. jún. 18. 19:37
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Én ennyi idősen szültem az első gyermekemet.21 éves koromba keztünk el próbálkozni.Nem hittem benne,hogy képes leszek gyereket szülni és nevelni,de hidd el erre nem lehet felkészülni,ha terhes leszel teljesen megváltozik a gondolkodásod.Ne húzd sokáig.Én a férjem kívánságára vágtam bele és kiderült,hogy nem lehetek terhes csak ha megoperálnak.A műtét után már én is annyira akartam,hogy álmodtam vele.Több év kellett,hogy sikerüljön.Most várom a második babát ami nagyon nagy öröm.Remélem hamarosan te is megtapasztalod ezt az érzést.Sok sikert hozzá!
2011. jún. 18. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Csak az anyagiak miatt ne várj, azt sajnos nem tudhatod milyen lesz két év múlva!

A többi félelmed természetes, de az meg majd mind alakul, és minden jön magától!

2011. jún. 18. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Az én véleményem is az, hogy ne halogasd. Jó időben vagytok és nem is biztos, hogy egyből összejön. Sajnos én kitoltam az anyagiak és a munka miatt és most bánom. Idén leszek 29 éves, és én is nagyon szeretnék, főleg most, hogy 80 napja a menybe költözött a kicsi angyalkám (22-23 hetesen szültem meg).

Ne halogasd, főleg ha majd egynél több gyereket szeretnétek. És drukkolok nektek.

2011. jún. 19. 03:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Mintha én írtam volna ki, csak nélunk párom szerint is várjunk 1 évet még minimum:( de jogos, új munkahely mindkettőnknek, most járt le a próbaidő...


sztem természetes félelmek ezek, ez azt jelenti, hogy felmértük a tetteink súlyát.

Talán ez jelenti, hogy kész vagy rá...szerintem...

Édesanyám szerint az első terhességnél senki sem kész rá, akármennyit is várt előtte. Ő azt mesélte, hogy az utolsó pillanatig nem hitte el, hogy onnan ki fogok jönni, és az egy gyerek lesz...:D

2011. jún. 19. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat!:)

Szóval ha meglesz az első ultrahangos kép ez el fog múlni bennem?

Igen tudom hogy 1-2 év múlva sem biztos hogy meg lesz az a körülmény,és már nagyon hajlok arra hogy hamarabb legyen!Éhen halni nem halnánk ha hamarabb jönne,de nagyon szoros lenne a nadrágszíj és ezért próbálunk várni még egy kicsit!De ez idén úgy is eldől hogy mi lesz!:)Ha minden úgy megy ahogy tervezzük akkor szerintem jövőre meglepem a párom egy uh-s fotóval!:)


Utolsó előtti válaszolóm!Nagyon sajnálom ami történt!:( Remélem sikerülni fog!Egyébként ha nem vagyok tolakodó megkérdezhetem hogy a korod az oka?29 év még nem is tűnik soknak!Anyukám ennyi idősen szült engem!


Köszönöm az eddigi válaszokat!

2011. jún. 19. 12:16
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

a szülést mindenki kibírja, még ha nem is fáklyásmenet. különben is ott lesz utána ababa aki kárpótol.

miért ne lennél jó anya? nem kell így hozzáállni. amúgy javaslom ranschburg jenő szülők könyve c. munkáját, olvasgatásra, ha képet akarsz kapni a helyes nevelésről. ha nagyjából ahhoz igazodsz nagyon nem fogod elszúrni. ;)

2,5 éves kislány anyukája + 30 hetes km

2011. jún. 22. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Szerintem teljesen normális,hogy így érzel és még tényleg várhattok picit.Én 28 voltam,mikor szültem a nagyot és 38 mikor a kicsit,így alakult.De a Te korodban már én is nagyon vágytam babára.A félelmeid érthetőek,egy olyan kicsit misztikus dolog ez,amire nem lehet teljesen felkészülni,olvasol róla,hallassz-látsz ezt-azt,de megtapasztalni Neked kell és ha belevágsz....hát már nincs visszaút!Hidd el,ha eldöntöd,hogy eljött az idő és ott lesz a baba a pocakodban már olyan természetes lesz minden.Egyébként én még 10 év különbséggel is újra átéltem ezt,mikor a kisfiamat vártam,esetleg már a szüléstől nem tartottam annyira meg attól,hogy rossz anya leszek.Lehet,hogy másnál nem így van,de én mindkét gyermekemet nagyon akartam mégis azt éreztem,mikor kiderült,hogy terhes vagyok,hogy úristen,még nem készültem fel rá....aztán a 9 hónap alatt sikerült.Imádom a gyerkőceimet és tervezzük a harmadikat de valószínűleg ott is beparázok majd kicsit.......Sok sikert Neked!
2011. jún. 22. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Én is 24 vagyok. Mi 6. hónapja próbálkozunk, és még semmi. Szóval nem mindenkinek jön egyből, kicsit várni kell nekünk is. Az anyagiak miatt nem aggódom, majd lesz valahogy. Tudunk hol lakni, dolgozunk mind a ketten. Szóval szerintem ne húzd sokáig.

2011. jún. 23. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!