Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Normális ez a hozzáállás?...

Normális ez a hozzáállás? Mire kellene még várnom?

Figyelt kérdés
2009 januárjában hagytam abba a fogamzásgátló szedését,vagyis több mint két éve és azóta nem esem teherbe.Azóta nagyon rendszertelen a menseszem,van,hogy 3 hónapig meg sem jön.Rengetegszer voltam már nődokinál,aki nem csinált semmit azon kívül,hogy írt fel Norcolutot,amitől megjött,de aztán megint 2 hónapig semmi vérzés.Voltam endokrinológián is,ahol kiderült,hogy pajzsmirigy-alulműködésem van,de gyógyszert szedek rá és a tsh-m most már csak 1.22.Ma is voltam endokrinológusnál,hogy csináljon már valamit,mert nagyon szeretnék babát,erre azt válaszolta,hogy még csak 2 éve és 3 hónapja hagytam abba a fogamzásgátló szedését és még nem állt vissza a ciklusom.Ezen kívül nem csinált semmit.33 éves vagyok, nem érek rá még 5-6 évet várni.Kérlek adjatok tanácsot!
2011. ápr. 7. 17:07
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Felkéne keresned egy másik dokit,mert 1év probálkozás után már ki kellene vizsgálnia hogy mi baj lehet?
2011. ápr. 7. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is el kellene menned másik dokihoz!!!!

Egyébként nem néztek hormonszintet a 3. és 21. ciklsunapon? Szerintem az is hasznos lenne! Nekem így derült ki, hogy progeszteron pótlásra szorulok!

2011. ápr. 7. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
És ami még fontos, az inzulinrezisztencia vizsgálat. Ez volt neked?
2011. ápr. 8. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Semmiféle Ir vizsgálatom nem volt.Nem küldött sehova,csak azokat mondta,amiket leírtam.Erre a vizsgálatra a háziorvos is adhat beutalót?Mert akkor megkérem őt,hogy adjon.
2011. ápr. 8. 11:02
 5/10 anonim ***** válasza:
Igen, úgy tudom, hogy adhat. Én is most próbálom kitalpalni magamnak a háziorvosnál, mert 4 év alatt még senkinek sem jutott eszébe, hogy akár IR-em is lehet. Megkérdezhetem, hogy milyen gyógyszert szedsz a TSH-dra és mennyit? Nekem az is magas (4,6).
2011. ápr. 8. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Letrox 100-at szedek.Nekem nagyon bevált ez a gyógyszer,pár hónap alatt rendbe tette a tsh-m.Te mit szedsz?
2011. ápr. 8. 15:32
 7/10 Manka68 ***** válasza:

Sziasztok!

Sajnos a háziorvos erre nem tud beutalót adni, csak terheléses cukorra, de az nem elég IR gyanú esetén, mert pont a lényeget nem nézik : az inzulint. Mindenképpen endokrinológus kell hozzá, más doki nem jó. :-(

De ha nem sajnáltok pár ezer forintot kiadni egy ilyen vizsgálatért, magánlaborban beutaló nélkül megcsinálják.

Ha nem akartok erre pénzt áldozni akkor marad a türelem, amíg eljuttok egy normális endodokihoz. :-(

2011. ápr. 9. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Utolsó előtti vagyok. Hát ez az, hogy nekem még senki nem adott a 4.6-ra gyógyszert és így nyomtam le két lombikot! Ez a dühítő. Úgyhogy most magánszorgalomból megcsináltatom az IR-t is és utána megyek endikrinológushoz.

Manka, én megpróbálom a beutalót a háziorvosnál, mert azt hallottam, hogyha jófej, akkor felírja. No majd meglátjuk. Úgyis addig megyek, amíg fel nem írja valaki.

2011. ápr. 11. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Manka68 ***** válasza:

Szia!

Ha Budapesti vagy, vagy el tudsz oda menni, én tudok egy magándokit/labort, ahol megcsináltathatod, és gyógyszert is írnak fel. Persze valamennyit fizetni kell, de nem katasztrófa, és nem kell hónapokat várni.

itt a honlap, megtalálsz mindent a címtől az árlistáig. [link]

2011. ápr. 12. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Köszi. Igen, pesti vagyok és néztem már a mensmentist is.
2011. ápr. 12. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!