Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Megteheti az óvoda, hogy nem...

Megteheti az óvoda, hogy nem veszi fel a gyereket, ha az újszülöttel itthon vagyok?

Figyelt kérdés

35 hetes terhes vagyok, kisfiam, márciusban múlt 3 éves, voltunk az óvodában regisztráción.

hallottam, hogy az óvoda elutasíthatja a felvételt, ha itthon vagyok a kicsivel. ez a bölcsödei beiratkozásnál megtörtént, óvoda is megcsinálhatja?



2012. jún. 12. 14:53
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Megtehetik, ha túljelentkezés van. Előre fogják venni azokat akiknek dolgoznak a szülei, gondolom ez azért érthető. Egyszerűen helyhiányra hivatkoznak és elutasítanak, az óvoda az 5 éveseknek köteles napi minimum 4 órás óvodás ellátást biztosítani, ha túljelentkezés van.
2012. jún. 12. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Persze, ha nincs hely, nyilván olyanokat vesznek fel, akinek valóban szükséges, hogy ovis legyen a gyerkőce, pl. mindkét szülő dolgozik.:)
2012. jún. 12. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Természetesen megteheti. 99%, hogy nem fogják felvenni a gyermeket.

Általában azzal magyarázzák (persze a jól megfogalmazott sablon szöveg mellett szóban), hogy ha már úgyis otthon vagy az X. gyermekeddel, akkor a nagyobb sem jelenthet gondot!


Nálunk pl. nincs várólista, itt boldog, boldogtalant felvesznek bölcsibe és oviba is. Itt leginkább az a jellemző, hogy 2 - 3 - 4 - 5 gyermeket szülnek az anyukák (nem, nem cigányok), mert a munkanélküliség hatalmas és inkább kihasználják, hogy így GYED-t kapnak még (mivel az első terhesség előtt dolgoztak évekig!).


Ettől függetlenül hallottam már olyan esetről nálunk, hogy a 3. gyermekét várta az anyuka, a nagyobbik már iskolás volt, de a középső még 3,5 éves, de az óvoda nem vette fel a gyermeket, mondván nincs hely .. Abban az évben bezárták az óvodát, mert nem volt elég gyermek a fen maradáshoz és inkább összevonták egy másikkal... Ennyit erről.

2012. jún. 12. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Igen, megteheti. Bár nálunk nem jellemző, de épp a múltkor panaszkodott egy más városbeli anyuka, hogy mivel megszületett a kistestvér, úgyis otthon marad, nem veszik fel a nagyobbat helyhiány miatt.
2012. jún. 12. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én is így jártam. 4 éves a fiam, fél éves a lányom, és délelőtt 4 órára se vihetem be a gyereket, hogy néha kapjak egy kis levegőt. Most már nem olyan rossz, mert belerázódtam a dolgokba, de ha megindul a lányom, megint bajban leszek... 28N
2012. jún. 12. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!