Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 5 éves gyereknek kell aludnia...

5 éves gyereknek kell aludnia délután?

Figyelt kérdés

Sziasztok szeretném kérni a tapasztalatitokat. Ma vigyázni fogok egy 5 éves kis fiúra, állítólag a héten nem aludt ebéd után. Az lenne a kérdésem, hogy egy ilyen korú gyereknek már tényleg nem kell aludnia délután? Azért kérdezzem meg délben amikor lefektetem a 19 hónapos lányomat, hogy ő akar e aludni?

Hogy csináljam, hogy ne legyen délután hiszti de azért teljesen ne forgassam fel az ő napi rutinját. Először jön hozzám a kis fiú.


2012. jún. 22. 08:45
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha igényli,akkor igen,ha meg nem akkor szépen elvonultok,játszodtok,olvastok,stb.,amik a lányod pihen.
2012. jún. 22. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszod. Szóval akkor lehet nem fog aludni akkor majd kitalálok valamit. Azért remélem le fogom tudni kötni őt addig ha esetleg nem aludna.
2012. jún. 22. 08:50
 3/10 anonim ***** válasza:
Az én 5 évesem már nem alszik délután, ha otthon van. Ha nem akar aludni, legyen addig csendes pihenő, míg a kislány alszik, valami halk játékkal, mesenézéssel.
2012. jún. 22. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Kérdezd meg az anyukáját, hogy máskor szokott-e aludni?

De lehet hogy már nem igényli. Meg lehet egy ennyi időssel beszélni. Kérdezd meg, hogy ő álmos-e? Esetleg ha látod rajta hogy igen, próbáld meg hogy te is lefekszel velük aludni, hátha kedvet kap.

Ha nem álmos, úgyis csak hiszti lesz belőle.

2012. jún. 22. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

szerintem attól függ mikor kelt reggel.

az én fiam nagyon korán kel (negyed 6 körül minden reggel) így jót tesz neki ha alszik, mert ha nem borzasztó hisztis már estére.

de ha valami csoda folytán 6-ig elaszik már nem teszem le és akkor este 8-körül vége a napnak neki.

2012. jún. 22. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Szerintem nincs olyan gyerek, akit megkérdezel, hogy akar-e aludni, és azt mondja, hogy igen.:)


amúgy a lányom már 3,5 évesen sem alszik csak néha.


5 évesek már nem hinném, hogy hisztiznek, ha nem aludtak délben.

2012. jún. 22. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Igen csendes pihenő lesz déltől mert a lányomnak kell még aludnia igényli rendesen még.

Azt, hogy mikor kelt fel akkor majd megkérdezem.

Aztán délután szerintem ha nem lesz eső rossz idő akkor kimegyünk a játszótérre.

Tudom alap kérdésnek tűnhet de nincs nagy tapasztalatom a gyerekeknél még csak egy lányom van és teljesen más igeényei vannak szerintem neki mint egy 5 évesnek. Remélem jól ellesznek és nem lesz gond. :)

2012. jún. 22. 09:11
 8/10 anonim ***** válasza:
Az én 5 évesem sem alszik már délután,mióta nincs oviban. Ott néha aludt ebéd után, de nem minidig. Kérdezd meg a fiúcskát,lefekszik-e ő is. Max kapcsolj be neki mesét és pihenjen. Ilyen pihi nálunk is van azért minden délután.
2012. jún. 22. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Az én 5 éves fiam reggel fél 6-kor már ébred, így én ragaszkodom hozzá, hogy ebéd után lefeküdjön, általában 1 órát szokott aludni, este pedig 9- fél 10 körül tud elaludni.
2012. jún. 22. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Sziasztok nagyon szépen köszönöm a segítségeteket. Végül is nem jött a kisfiú mert lebetegedett. :( Majd legközelebb hasznosítom a tanácsaitokat.
2012. jún. 22. 18:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!