Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2 év körüli gyereknek milyen...

2 év körüli gyereknek milyen nasit adtok soroljátok fel kérlek?

Figyelt kérdés
2012. jún. 28. 08:36
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
75%

Kukola (kuki) buláta, müzli így magában, müzli szelet ha megyünk valahova, gyümölcsök alakokra vágva, répa nyersen, teljes kiőrlésű kekszet szoktam én sütni azt is nagyon szereti.

Ha megyünk babaklubba ( a kisebb miatt főleg) akkor ott óhatatlanul előkerül az omlós keksz meg a chips is néha ( az a kukoricás master croc vagy mi) nem halunk bele, néha csemegéz abból is ez havi egyszer van.

De itthon sosincs se csipsz se csoki vagy édeskeksz.

Babapiskóta néha igen mikor tiramisu vagy gyümölcsös túró tortát csinálunk.

2012. jún. 28. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
1 vagyok. Azt nem írtam hogy kislány és amúgy is jó húsban van és rendes ételekből is normálisan eszik (reggeli ebéd stb.) így nasizni azért nem mindennapos dolog nálunk 2 kaja között.
2012. jún. 28. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Kicsi is imádja nasikat(aza baj anya is nagyon) de direkte nem tartok itthon egyiket se se chips se ilyen mű cucc hetente egyszer veszek kuki félét.

gyümi minden nap van és zöldségek

13kg a kiscsaj és 23 hós

2012. jún. 28. 08:46
 4/14 anonim ***** válasza:

aszaltgyümölcsök (nálunk az áfonya a sláger),idény gyümölcsök-alma, málna, eper, őszibarack, körte...stb), babapiskóta, buláta, kölesgolyó, dörmi mackó, túró rudi.


csokit, chipset nem kap-játszótéren sem engedem neki, akkor sem ha kínálják

2012. jún. 28. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
kuki,zizi,túró rudi,joghurt,krémtúró,kakaó,péksütemények...
2012. jún. 28. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

2 évesen még nem nagyon mentek a nasik, max a kuki, buláta, fagyi. Ma már 3 évesen eszi a kakaós győri kekszet szívesen, túró rudit, csokit, ha kap.

Én a gyümölcsöt nem tartom nasinak, de persze azt is eszik mostanság jó sokat. Hála istennek szereti.

2012. jún. 28. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Csak annyit tennék még hozzá a nasikérdéshez, hogy szerintem komoly korlátozásnak kitenni a gyereket nem olyan jó, mert később annál inkább fogja enni. Én legalábbis gyerekoromban így lettem nevelve, és később, még ma is, roppant módon kompenzálok. Főleg az édességeknél, azt tiltották tőlem.
2012. jún. 28. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

1-es vagyok, a 7esnek írnám:) Én is épp ezért nem tiltom el a mások által előszedett nasiktól mert annál nagyobb a kísértés. Sajnos nálunk is tiltott dolog volt a bolti csoki, cukor, csipsz stb. csak házi süteményt sütött anyum amit meg utáltam.

Mai napig kompenzálok, konkrétan csoki függő vagyok:) Úgy kell magamat leszoktatni róla.

2012. jún. 28. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
DM-ben veszem a cukor nélküli háztartási kekszet,a babakocsiban azt szokott rágcsálni,néha kap uzsira dörmimackót,kinder pinguit
2012. jún. 28. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Mi sem tiltunk semmit, de igyekszem korlátok közt tartani az édességevést, és nem szoktam venni csokit/cukrot direkt a gyereknek. Kétévesen még azért nem nagyon kapott édességet süteményen kívül, talán már kóstolta a csokit (kapott ajándékba), de pl. gumicukrot, cukorkát nem.

Igyekeztem a gyümölcsökre/zöldségekre szoktatni, illetve imádja a natúr joghurtot kis mézzel és felaprított gyümölcsökkel.

Szerintem a túró rudi is jó, ha már nasiról van szó.


Viszont jópofa, amit az utolsók írtak, mert nálunk a férjem kompenzál, náluk gyerekkorában tilos volt a csoki/cukor, és most kétpofára zabálja (ahogy a testvérei is). Ellenben nálunk otthon nem volt tiltott, és én igen ritkán vágyom rá.

2012. jún. 28. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!