Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Maradtatok már egyedül a...

Maradtatok már egyedül a gyerekkel? Mikor és hány napra?

Figyelt kérdés
Férjem 3 napra elmegy a haverjaival, itthon leszek tökegyedül a 2 gyerekkel, 16 hós és 3 éves fiúk. Nincs kit áthívni, mert messze laknak vagy szintén nem lesznek itthon a rokonok. Be fogok fordulni. Ráadásul múlt hét óta betegek, lassan javulnak. Kissé ideges vagyok, főleg azért, mert nincs kit hívni baj esetén.
2011. szept. 13. 07:04
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
100%
Elég sokszor voltam velük egyedül. De nem volt ezzel semmi gondom.
2011. szept. 13. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
89%
jaj istenem,nagyobb bajod ne legyen.Én egyedül nevelem őket,mégsem fordulok be...
2011. szept. 13. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
55%

És ezt így a férjednek is mondtad???????

Mi most 2 napot leszünk férjem nélkül, de Ő a munkahelye miatt utazik el (továbbképzés, amire egyedül Őt küldték el, szerintünk jó, ha így egyre jobban be tudja biztosítani a helyét....)

De volt már, talán eddig kétszer, hogy elutazott, csakis munkaügyben, 2 napnál egyik sem volt hosszabb. Haverokkal nem megy "lógni" szép is lenne, Ő megy bulizni én megy beteg gyerekekkel itthon...

Miért nem utaztok együtt?

2011. szept. 13. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
100%

Ami a legfontosabb,ne úgy állj hozzá,hogy be fogsz fordulni! Én is szoktam egyedül maradnia gyerekkel és semmi probléma nem volt. A napi rutinokat tartsd be és nem lesz gond! Jobbulást a kicsiknek!

Nyugi!! Minden rendben lesz! :)

2011. szept. 13. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
100%

Én két pici babával vagyok már harmadik hónapja egyedül (most 5 hónapos ikrek), ezen kivül van még két nagyobb is itthon - a férjem meg messze dolgozik. Eddig még eszembe sem jutott, hogy ebböl problémát csináljak, egyelöre ez a dolgom. Azt meg végképp nem értem, hogy minek kellene valakit hivni egyáltalán...

Ha komoly baj van, akkor felhivom az ügyeletet/mentöket/tüzoltókat - máskor meg semmi szükség arra, hogy másokat ugráltassak.

2011. szept. 13. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Az én férjem is messze dolgozik, két hetente jön haza hétvégére. Én a lányommal vagyok itthon(19 hónapos), de hidd el nincs időm befelé fordulni. Megvan a napi rutin, de azon kívül is mindig közbe jön valami. Vagy esetleg utazzatok el ti meg a mamákhoz, vagy találjatok ki valamilyen programot(állatkert, vadaspark stb).

2011. szept. 13. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
100%
Én se esek pánikba. Vállaltam a gyerekeket. Felnőtt ember vagyok. Napokra én ugyan nem tűnök el, de egy-egy délután erejéig én is visszakapom a dolgot. Gondolj abba bele, hogy az egyedülálló anyukák is megoldják.
2011. szept. 13. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Az én férjem rengeteget utazik és nekem is 2 pici fiúm van.

Eleinte nagyon nyomasztó volt egyedül lenni, de aztán rájöttem, hogy 2 dologra kell figyelnem és akkor minden rendben van: egyik a háztartás, ezekre a napokra semmilyen különösebb dolgot nem hagyok, előre főzök picit, hogy ilyenkor erre ne kelljen már időt szánni.

A másik és ez a fontosabb: az én hozzáállásomon rengeteg múlik! Ha negatívan állok hozzá, ha a végét várom, akkor xar is lesz, de ha úgy ébredek reggel, hogy jaj de jó, semmi dolgom ma csak két fiúcskával játszani, akkor meg szuper jól tellnek ezek a napok.

Ilyenkor nem kapkodok leves meg mosógép után, hanem leülök a földre melléjük és játszunk együtt, szépen lazán.

Fürdetést is időben elkezdjük, semmi kapkodás (nálunk apa sokat segít a fürdetésnél ha itthon van).


Szóval szerintem a nagy része fejben dől el! Ha gyomorgörccsel várod, akkor tényleg nyomasztó az egész, de ha mosolyogva és a pozitív oldalát nézve, akkor klasszak lesznek ezek a napok!

2011. szept. 13. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
100%

8:39-es vagyok, még annyit hozzátennék a válaszokat olvasva, hogy miért ne mehetne el a haverjaival???!!!

Óvva intelek attól, hogy rossz érzésekkel, lelkiismeret furdalással engedd el! Én is mosolyogva búcsúzom el tőle, még ha sóhajtok is egy nagyot ajtócsukás után :)

2011. szept. 13. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
100%
8:42 es válaszban van valami. Nem kötheted magad mellé. Kikapcsolódik, feltöltődik utána egy kicsit többet kérhetsz tőle.
2011. szept. 13. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!