Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit tegyek, ha két éves...

Mit tegyek, ha két éves kislányom nem tolja le a bugyit amikor pisilni kell?

Figyelt kérdés
Ha itthon vagyunk általában gyorsan szalad a bilihez ha pisilni vagy kakilni kell, és már a délutáni alvás után is száraz a pelusa. De amikor sétálunk és nem adok rá pelust mindig becsorog neki, mert nem szól már csak ha végzett. Itthon könnyű mert ráül a bilire, de az utcán inkább becsorgat. Lehet hogy csak a bilire mer wc-zni? Vagy még nem érett a szobatisztaságra? Vagy adjak még rá pelust a sétákon? De olvasstam valahol, hogy összezavarhatja a pelus...
2009. júl. 10. 07:51
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Szerintem vidd el pisilni, mielőtt indultok, akkor elég sokáig nem fog neki kelleni. Ezen kívül én elmondom, hogy az út közben is tudunk pisilni, ha kell, csak szóljon nyugodtan és persze egyfolytában kérdezem, hogy nem kell-e pisilni. A nagyobbik lányommal nem volt gond, a kicsivel kb. két hétig nehéz volt, mert 10 lépésenként álltunk meg pisilni, de nem jött semmi. Én azt sem bántam, mert inkább többször megállok, minthogy bepisiljen. Sok sikert Nektek!
2009. júl. 10. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Korai ez még, túlzott elvárásod van vele szemben!
2009. júl. 10. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Már miért lenne korai? Az én lányaim csodagyerekek lennének, amiért nekik ment? Szerintem nem korai. Régebben, a textilpelusos időkben másfél éves korára minden gyerek szobatiszta volt. Ha otthon képes rá, hogy észrevergye és ki is bírja a biliig, akkor az utcán miért ne lenne képes? Csak gyakorlás kérdése. Otthon tiszában van már vele, hogy mi a teendő, az utcán még nem. Meg kell neki mondani és akkor tudni fogja, mert a képessége már megvan és az akarat is, csak a tudása hiányzik.
2009. júl. 10. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

És hol álltatok meg? Mindegy hogy hol pisilünk az utcán?

Amúgy itthon már midig eldobja a pelust és önállóan megy a wc-re. Sőt amikor fel akarom rá tenni a pelust alváshoz ellenkezik:)))

2009. júl. 10. 12:16
 5/12 anonim ***** válasza:
Ha van félreeső, lehetőleg bokros hely a közelben, akkor oda, ha van olyan étterem vagy üzlet, ahol van Wc akkor oda. Egyszer a patikába kéredzkedtünk be és nagyon kedvesen fogadtak. De szerintem bárhol, ahol félre lehet vonulni, pisilhet egy ilyen korú kisgyerek, ezt megértik az emberek.
2009. júl. 10. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Egyébként drogériákban papírbilit is lehet venni, út közben azt is kipróbálhatjátok. Ez csak most jutott eszembe.
2009. júl. 10. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Nagyon jó ötlet. Köszönöm. És már tegnap óta szól hogy kaka van, de aztán persze csak pisil. De már nagy szó, hogy legalább szól ha kell neki:))))
2009. júl. 11. 13:08
 8/12 anonim ***** válasza:
33%
pff..a gyerek pisilhet bárhova,az utcára is,az nem érdekli az embereket,de persze ha a kutyám lepisil egy bokrot,az már baj.Én inkább lépkednék kutyasz*rban meg pisiben,de ha gyerek pisiben akkor már el hánynám magam,undorítóó.Pfúúj.Nehogy az utcára pisiltesd.
2009. aug. 27. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó válaszadó. Ne ideillő, de inkább meg sem szólaltál volna...
2009. szept. 1. 13:31
 10/12 anonim ***** válasza:
51%
Fáj az igazság??Elhiszem,de ez van.
2009. szept. 2. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!