Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Masfel eves kisfiam nagyszulei...

Masfel eves kisfiam nagyszulei racsaptak a kezere, szerintetek mi a helyes viselkedes? Lejjebb.

Figyelt kérdés
Aposom racsapott a pici kezere, nem nagyott, csak nevelesi szandekkal, mert haztartasi gepekhez nyulkalt es hogy ez veszelyes, hogy maskepp nem fogja megtanulni. Minden elottem tortent, persze a kisfiam nagyon sirt, annyira rosszul esett neki, futott hozzam, nekem osszeszorult a szivem. Szerintetek igazuk van? Valahogy ugy erzem, nincs... Szerintem beszelni fogok veluk meg egyszer, tegnap nem jutottunk kozos nevezore. Hozza kell tennem, aranyosak, kedvesek, nagyon szeretik a picit, nem is bantanak soha, csak feltik, mert a mosogatogep vagy epp a suto nem jatek. De en ugy gondolom, hogy a neveles a szulokre tartozik, legyen az jelzes erteku racsapas vagy sem. Ha feltik, be lehet rakni etetoszekbe, kivinni mas szobaba, berakni jarokaba, amiben pl nem szeret lenni, sir, de legalabb nem attol, hogy megbantva erzi magat. Erdekelne, ki mit gondol, csak en aggodom tul es nincs abban, ami tortent semmi rossz a gyerekre nezve?
2012. júl. 6. 06:34
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
100%
kérd meg őket, hogy ne üssék, hanem tolják el a kezét vagy fogják le, vagy bármi más módon oldják meg a szitut. Ez szerintem nevelési célzatú ütés volt, állítom, hogy anyáink korosztálya csinálja ezt, pl. anyám is, pedig engem sosem ütött meg, de a két fiam irtó rossz és neki ez a módszere. Szerintem a gyerek nem is fog rá emlékezni. De mondom, megkéred őket, és akkor majd igyekeznek más megoldást találni. Szerintem nem rosszindulatból csinálták.
2012. júl. 6. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
60%

Nincs ebben semmi rossz! Ha te nem tudtad megnevelni,hogy ne nyúljon a gépekhez,akkor megteszi a papa. Semmi baj,ha megbántva érzi magát. Ha beteszed a járókába,akkor még nem tudja,hogy nem szabad a gépekhez nyúlni. Ettől is megbántva érezheti magát.

Nem kell mindent ráhagyni a gyerekekre,nem fog megsérülni a pici lelke.

Csak sokan elhiszik ezt. Ezért van annyi kezelhetetlen gyerek.

2012. júl. 6. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
80%
A nevelés a szülőkre tartozik, valóban, de ezek szerint mégsem nevelted, ha egyszer ott voltál, amikor hozzányúlt valamihez és nem tettél semmit. Miért?
2012. júl. 6. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom, nem tiszta erőből csaptak a kicsi kezére, csak meglegyintették. Bizony ez kell, ha a meleg sütő felé nyúlkál, vagy a konnektorba akar egy szöget bedugni például.Ha legközelebb megint azt próbálja tenni, amiért rácsaptak a kezére, rossz érzés társul majd hozzá, és nem fogja megtenni. Én nem haragudnék ezért az apósomra. Sokkal inkább azért, ha a fenekére vágna, vagy pofon ütné.
2012. júl. 6. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
81%

2-esnél a pont. Nemrég volt hasonló kérdés, hogy a gyerek rávágott a nagymamára, az meg meglegyintette. Az anyuka kishíján agyvérzést kapott, és szerintem legszívesebben meglincselte volna a nagyit. Érdekes volt olvasni a véleményeket, tükrözte a mostani kifacsarodott nevelési elveket.

Idegen embernek persze nincs joga, de egy nagyszülő nyugodtan megteheti.

Félelmetes, milyen gyereknek nevezett kis szörnyetegek szaladgálnak néha, és ez a szülők hibája, hogy fingjuk sincs, hogyan kell a rájuk bízott palántából normális embert nevelni.

2012. júl. 6. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 Sókristály ***** válasza:
50%

Nem csak a szülőkre tartozik a nevelés. Mindenki neveli valamilyen szinten a gyereket, akivel csak kapcsolatba kerül.

Más kérdés, hogy hogyan. A nagyszülők idejében elfogadott volt a kézrecsapás, automatikusan így tettek.

De leírtad, hogy normális, kedves emberek. Hát beszéld meg velük, hogyan csinálják legközelebb. Tudod, szóból ért az ember.

Az meg, hogy nem nevelted meg, szerintem nem igaz. A gyerekek feszegetik a határaikat. Vannak olyan dolgok, amit otthon simán jól csinálnak, "idegenben" meg próbálkoznak.

2012. júl. 6. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
43%
a nem megnevelésről. Jó vicc. A gyerek biztos tudja, hogy otthon nem szabad ehhez meg ahhoz hozzányúlni, de a mamánál még nem tudja. Vagy mindig az anyuka a sarkában van...egyébként meg nem bírják megjegyezni, hogy nem szabad, 200* is el kell mondani. Pl. a nagyon öltöztettem, a kicsi meg addig odasütötte a kezét a sparhelthez. Ott volt más felnőtt is, de hiába mondtuk el előtte 100*, hogy nem szabad, csak kipróbálta. Azt hiszitek, megjegyezte? Hát nem. Legközelebb is addig próbálkozott, míg megint odasült a keze. A másik gyerekem soha nem csinált ilyet, pedig ott volt a mamánál akkor is a sparhelt, ő szót fogadott. Szóval nevelhetsz néha, falra hányt borsó....
2012. júl. 6. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:

Én nem ellenzem a kézrecsapást, anyu is ha olyat csinált a lányom, ráütött a kezére, én is, de csak akkorát mintha valamit megpaskolnék, mondtam neki Dàdá nem szabad, ha a 8. Jujjj jujj ne menj oda, ne tekergesd a tűzhely gombját sem hatott!

Elektromos tűzhelyünk van, valahogy meg kell tanítani hogy ne tekergesse a gombot, mert egyből fel izzik, és ha pl. Valami van rajta, fel is gyulladhat!

Na meg a mikrót se nyomogja, mert bekapcsol és elromlik ha ürsen megy!


Sokszor tényleg mintha a falhoz beszélnék, de látod, miután kikapott, elszégyelte magát, érezte hogy rosszat csinált!

Ha másképp nem megy, inkább rácsapok ég picit a kezére, minthogy megégesse magát, vagy felmásszon valahová, ahonnét le eshet, ....

2012. júl. 6. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
65%
hát én meg úgy gondolom,hogy egy 1,5 éves gyereket nem kell és lehet járókába,etetőszékbe zárni,hanem figyelni kell rá.mivel te nem figyeltél,nem neveltél,megtette helyetted a nagypapa.inkább köszönd meg neki,hogy figyel rá.alap esetben valóban a szülők dolga a nevelés,de nem hiszem hogy egy nagyszülőnek szó nélkül végig kellene nézni ahogy egy gyerek rosszalkodik,netalán veszélyes dolgot csinál,főleg,hogy te nem tettél semmit
2012. júl. 6. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
100%

Mi ebben a tragédia? Nagyon jól tették. A nevelés pedig MINDENKINEK a dolga, aki kapcsolatba kerül a gyerekkel. Vagy mit tegyen a nagyszülő? Ne nevelje? Akkor a gyerek csak nyugodtan nyúljon konnektorba, tekergesse a gázcsapot, és ne szóljon rá senki, mert az szülő dolga???

Nagyon helyesen tették, ekkora gyerek nem érti a nemet. Én is rácsapok az 1 évesem kezére, ha konnektorba akar nyúlni, vagy épp a szekrényt készül lesöpörni. Így legalább megjegyzi, hogy ha azt a dolgot teszi, akkor az fizikailag sem kellemes, mert ha az áram kevésbé jótékony hatrásáról tartok kiselőadást, azt még nem fogja megjegyezni. Sőt, a nagynak is a kezére csaptam, mikor kicsi volt, most 10 éves, és nem lelki sérült, viszont nem is csapta meg az áram, nem rázta meg háztartási gép, nem nyitotta magára a gázt.

2012. júl. 6. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!