Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ez természetes egy 5 éves...

Ez természetes egy 5 éves kisfiúnál, és valahogy lehet-e segíteni rajta? (kérdés rövid, magyarázat hosszú)

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Van egy 5 éves kisöcsém, akivel nagyon sokat foglalkozok, nagyon szeretem és ő is engem.

De sajnos az apukája már nem ilyen türelmes, mindig kiabál vele, ha elront valamit akkor lehülyézi és stb, szinte egész nap a kiabálását lehet hallani..

Oviba sem szeret járni, most egy nyári tanfolyamra jár, de arra sem akar járni merthogy "félek hogy elrontom és akkor baj lesz". Ezt a hozzáállást én annak tudom be, hogy bármit elront(gondoljunk itt egy sima jelentéktelen kirakós játékra) akkor le van kiabálva a feje.

Erről hogyan lehetne leszoktatni? Én most is mondogattam neki hogy nem baj, ha elront valamit, mert így fogja megtanulni meg stb, de nem nagyon lehet rá hatni.

Esetleg valaki tudna segíteni?


2012. júl. 9. 14:01
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Kérdező, nagyon ügyes, aranyos nagylány vagy!!
2012. júl. 9. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm :) Remélem sikerül helyrehozni mindent, amíg nem késő!
2012. júl. 9. 14:59
 13/16 krisztivan ***** válasza:
Nagyon jó tanácsokat kaptál,de tudnod kell,hogy nagy fába vágtad a fejszéd:-(( Sajnos száz jó szó is kevés egy rossz szó ellen. Beszéljetek anyuddal,sok sikert neked az életben is:-))
2012. júl. 9. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:

Tudom, de az öcsémért bármit megteszek, nem számít mennyire nehéz és mennyi időbe telik bele :)

Köszönöm!

2012. júl. 9. 15:25
 15/16 anonim ***** válasza:

Még az jutott eszembe, hogya jó tapasztalatok viszont jól felül tudják írni a rossz szavakat. Játszál vele, és dícsérd sokat.


Ebben a korban szerintem a magyarázat még nem használ olyan sokat. (ÉN is néha hibázok, mégis stb stb..) Egyszerűen játék közben dícsérgessed. Meg pl ha bringázni jól tud, akkor mondd, hogy de jól megy a biciklizés, ügyes vagy! És ha részterületeken visszatér az önbizalma, akkor utána a többi is jön majd..

2012. júl. 10. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
Tegnap a szokottnál többet dicsértük, és ma reggel vidáman szállt fel a buszra és ment úszótanfolyamra!! Remélem ez így lesz ezután is :)
2012. júl. 10. 11:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!