Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kislánynak hosszú haj, vagy...

Kislánynak hosszú haj, vagy rövid haj?

Figyelt kérdés
Amikor én kicsi voltam, akkor anyukám mindig levágta a hajamat baromi rövidre, és mindenki fiúnak nézett a fülbevalóm ellenére is. Én, ha a babám megszületik, akkor szép hosszú hajat szeretnék neki, hogy jó kis frizkókat tudjunk csinálni neki, hogy nőies (kislányos) legyen ne pedig fiús. Szerintetek melyik a jobb? Ha ráeröltetjük a rövid hajat, vagy ha hosszú hajat hagyunk neki és vesszük a fáradtságot és minden reggel új frizut csinálunk neki?

2012. júl. 14. 16:49
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
94%
Én a vállig érőre, vagy annál kicsit rövidebbre szavazok. Legalábbis a lányomnak olyanra fogom vágatni, hacsak ő nem kéri majd másképp.
2012. júl. 14. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Én is meg szeretném növeszteni a kislányom haját. Ugyanazon okból amiért te is. Aztán ha majd tud beszélni és érti, akkor választhat rövid hajat. Igaz én arra ais figyelek, hogy lányosan öltözzön.
2012. júl. 14. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Ezek szerint még nincs kislányod.


Nos ez sok mindentől függ.


- mennyi haja van a kicsinek (ha ritka és vékony kicsit bután néz ki hosszúra hagyva)

- mennyire komfortos neki a hosszú haj, mert van aki nem viseli el, akkor elég a vállig érő

- mennyire van időd és türelmed nyáron akár naponta mosni a homokozás miatt

- no és a reggeli rohanásban a frizura kérdés ugyebár


Nekem ovis koromban vágták le először a hajam rövid fiúsra, követelmény volt :( sokat sírtam miatta, de már azóta megnőtt, és csípőig érő, nem mondom majd 40 fokban elég meleg :) A lányom 3 éves, már derékig ér neki is.

Sok, macerás, de ragaszkodik hozzá, "mert a királynőkisasszonyoknak is hosszú hajuk van". Így hőségben lefonom apró fonatokra neki, heti egyszer átfésüljük. Mosni meg lehet befonva is. Mert bizony sok haj sok meló, emiatt 1 órával előbb kelünk (neki is és nekem is kell valami a fésülésen kívül) :) De szívesen csinálom, Ő meg élvezi, ha dicsérik a frizuráját.

2012. júl. 14. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Nekem mindig is hosszu hajam volt :) anyukamnak nem volt sok baja vele, mert olyan egyenes, hogy rajzolni is nehez ilyet, es sok, bar picit vekonyszalu, ezert nagyon selymes, konnyen fesulheto :))

Most is a derekamig er, nem is tudnek masmilyen hajat elkepzelni magamnak :)

Kislanyunk lesz, remelem mar nem noveszt maganak kukit :) de az ovet is hosszura szeretnem noveszteni, fesulgetni, csattokat bele, hajgumikat, olyan gyonyoru ugy egy kislany:))) meg mindenfele frizurat csinalni neki.

Van a csaladban egy 5 eves kislany, parom occsenek a kislanya, ful ala er a haja, fel van neki nyirva mindig, nem engedi az anyja megnoveszteni, mert hogy o nem szenved vele. Pedig a kislany s szeretne. Gyonyoru a kiscsaj igy is, de ugy egeszen mas lenne :) pedig annyi de annyi haja van! Es gyonyoru!

Szoval en a hosszu haj mellett vagyok :))

2012. júl. 14. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
38%
Én rövidre vágom a haját a lányomnak, 3 hós kora óta kell vágnom 2-3 hetente és nem is tervezem, hogy megnövesztjük, mivel igen praktikus a rövid haj. Most 1 éves. Fülbevalója sincs, mert nem akartam kilyukasztani a lányom. Nekem sincs fülbevalóm, hosszú hajam és mégis nő vagyok. Nem érdekel, ki nézi fiúnak és lánynak, a lényeg, hogy ne legyen melege és jól érezze magát. Majd ha nagy lesz és tud dönteni róla, dönt. A füllyukasztás nem olyan borzasztó, aha akarja majd, ha meg nem akarja, vissza már nem lehet csinálni. És szoknyát sem hord, meg ruhácskát, meg masnit sem. Se női farmert, sem csipeszt a hajába, mert egyrészt nekem nem tetszenek (őt sem izgatják még), másrészt veszélyesnek és kényelmetlennek tartom. Persze ha már lesz önálló elképzelése és ezt akarja, nem bánom, de addig marad a kényelem. Egyébként sosem nézték még fiúnak, lánykás arca, szépségesen csillogó szeme, lányos mozdulatai nem hagynak kétséget. De ha valaki lefiúzza, akkor meg mi van?
2012. júl. 14. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Kislányom 4 éves és igazi csajszi.Születése óta egyszer volt vágva, de szereti a hosszú haját annak ellenére hogy útál hajat fésülni.Sok haja van és vastag szálú.Nem is engedi lávagatni.Én minden reggel hajat cszinálok neki.
2012. júl. 14. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Én hosszú haj párti vagyok, nekem is az van,és mind a hat lányomnak, kicsi koruk óta, sosem éreztem tehernek, én amolyan lányos anyuka vagyok, és gondolom ezt valamilyen szinten ők is "örökölték", úgyhogy nálunk ebből nincs probléma:)
2012. júl. 14. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Nekem kb.5évesen vágták le a derékig érő, gyönyörű hullámos hajamat. Sírtam közben, miközben mindenki nevetett körülöttem, azt hitték, hogy azt hiszem a hajvágás fáj. Hát nem, a hajamat sajnáltam, hogy rövidre vágják. Utána évekig nem tudtam kibékülni magammal, pedig még kicsike voltam, de az oviban minden kislánynak hosszú haja volt, és teljesen lerombolta az önbizalmamat ez a dolog.

Én a kislányom haját biztos, hogy megnöveszteném, aztán ha már okosabb, eldöntheti ő maga, hogy milyet szeretne.

2012. júl. 14. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

2 éves lesz a lányom, és most a nagy melegben levágattuk neki, mert bár nem volt sok, és hosszú haja, de nagyon izzadt, ez így sokkal kényelmesebb, és egészségesebb sztem.

meg aztán jobban be is fog neki sűrűsödni remélem őszre, mikor jön a hideg.

nagyon édes volt a kis pálmafa copfjával, sajnáltam levágatni, de ez így jobb, egyszerűbb kezelni.

Én inkább a praktikusságot nézem...

2012. júl. 14. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat.

Igen, nekem is nagy lelki törést okozott, hogy mindenki fiúnak nézett, és kb 14 évesen kezdhettem növeszteni a hajam, akkor is csak vállig. Utána jött a lázadó korszak és csak azért is megnövesztettem, anyu meg hiába mondta, hogy nem áll jól. Egyébként utálom is a fodrászokat, mert mindig rövidebbre vágják, mint ahogy szeretném, és a hajam borzasztó lassan nő.

Most jó hogy terhesen masszívabb a hajam és gyorsabban is nő, de nagyon sajnálni fogom, ha szülés után kihullik majd a fele. :(

Az fog vígasztalni, hogy a picimnek valószínűleg nagyon erős és dús haja lesz, mert a páromé is ilyen a nemzetiségétől fogva (kínai), és mint ilyen, ez általában öröklődik. Már alig várom, hogy egy órával előbb keljek a haja miatt, és én egyáltalán nem fogom bánni! Remélem ő is imádni fogja!

Persze az elején muszáj lesz levágni párszor, hogy erősödjön, meg sűrűsödjön, de ha beállt, akkor onnantól csak a végéből fogok vágni, hogy ne töredezzen neki.

Látom, hogy azért a hosszú hajat pártolók vannak többségben. Én megértem a rövid hajra voksolókat is, hiszen azzal nem kell vessződni és abba is lehet csatot rakni, amitől kislányosabb lesz. Csak nekem ez ilyen "gyerekkori trauma", azért voltam kíváncsi, hogy ki mit részesít előnyben. :)

2012. júl. 14. 18:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!