Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kedves anyukák! 2 éves kislány...

Kedves anyukák! 2 éves kislányom gyakran kiszalad az úttestre. Nem tudom vele megértetni, hogy nem szabad, veszélyes. Ti hogyan oldottátok meg ezt? Mennyi idős korában érti meg ezt egy gyerek?

Figyelt kérdés
2012. júl. 18. 14:22
1 2
 11/16 anonim válasza:

Mindig fogtam a kezét, körülnéztünk, és úgy mentünk át a kis utcákban is. 2 évesen már tudta, nem szabad leszaladni/kiszaladni.

Sokat mondd, hogy körül kell nézni, fogd mindig a kezét, és sokat mondd el, hogy az úttestre nem szabad leszaladni, valamint -mikor áthaladtok- nem szabad szaladni (nálunk legalábbis, mert ha elesne a gyerkőc az nem lenne jó...). Idővel beérik, ne aggódj!

2012. júl. 18. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Ahogy te is mondod: minden gyerek más. Én el nem tudom képzelni a 2,5 éves fiamról, hogy direkt kiszaladna az úttestre, ettől függetlenül, ahogy te is írtad, lehet, hogy 3 éves korában pl. én is ilyen kérdést fogok kiírni....


Hamar elhagytuk a babakocsit, 2 évesen már csak a bölcsi beszoktatásnál használtuk, amikor még ebéd után el kellett jönnünk, mert mire hazaértünk, elaludt a kocsiban. De már előtte is simán tudtam vele menni az utcán, sőt a boltba is kocsi nélkül jártunk kézenfogva.

Én a motorozásnál is kezdetektől úgy szoktattam, hogy úttest előtt "állj, állj, kérem a motort meg a kezed", legyen az akár csak egy lakótelepi parkoló, akár egy lámpás kereszteződés. Soha nem engedtem, hogy motorral, vagy bicóval, kézfogás nélkül menjen át bármilyen úttesten. Bízom is benne, ha előre megy motorral (ha szólok, megáll) megbeszéljük, hogy úttest előtt állj. Max akkor mondom neki, hogy mellettem jöjjön, ha tudom, hogy nincs járda vége (egyben van a járda az úttesttel) és ismeretlen számára az útszakasz). A bejáratott útvonalakon (bölcsiből haza, oda stb) már megvannak a járdán a vonalak, aminél meg kell állnia.

De a helyedben a hám helyett én inkább a kézfogást alkalmaznám. Igenis fogja a kezed a járdán is, ha már ilyen heves, és kiszaladna az utcára. Meg kell vele értetni, hogy azért fogod a járdán is a kezét, mert elszaladgál. Néha később elengedném, persze mondanám neki, hogy ok, akkor mehet kézfogás nélkül, de ha elszalad, akkor újra fognia kell. Egy két évessel ezt már meg lehet beszélni, főleg, ha korábban ő is ügyesen megállt az úttestnél. Valószínűleg ezt most dacból csinálja, azt pedig még idő előtt le kell törni. Ezt szerintem a hám nem oldja meg.... Én ezt tenném, de persze ez az én véleményem.

2012. júl. 18. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Én még a járdán is úgy megyek a gyerekekkel, hogy fogom a kezüket. Ez alapszabály, amit a legelső pillanattól betartatok velük.

Egy kisgyerek kiszámíthatatlan, hiába szófogadó az esetek 99%-ban. De elég, ha csak meglát pl. egy érdekes falevelet az úttesten, vagy egy kismacskát a túloldalon, stb... és nem fog gondolkodni, csak nekiindul. És ha kartávolságon kívül van a gyerek, akkor még elkapni sem tudod a grabancát, egy pillanat, és már meg is lehet a baj.

2012. júl. 19. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
0%

"2 éves kislányom gyakran kiszalad az úttestre"


Gyakran???? A legelső után kellett volna azonnal véget vetned ennek!!!

2012. júl. 19. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

hogy tud gyakran kiszaladni az úttestre?

ez azért elég meredek, te felelsz a gyerekedért, ott kéne állnod mellette és ha szalad akkor egyből elkapni.


mi mindig úgy sétáltunk hogy fogtam a kezét ha út mellett voltunk, esélyt nem adtam neki arra, hogy kiszaladjon az úttestre, egyszer sem, nem hogy gyakran!

miért nem tudod megfogni a kezét? nem értem :(

2012. júl. 19. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
A megértő válaszokat köszönöm! :)
2012. júl. 21. 07:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!