Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit szólnál ahoz, ha a fél...

Mit szólnál ahoz, ha a fél éves babád mellől te lennél kénytelen elmenni dolgozni, mert a férjed arra hivatkozna, hogy nem sikerül neki munkát találnia és szívesen marad otthon babázni?

Figyelt kérdés
2012. júl. 19. 22:05
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
35%
Szoptatod a babát? Az enyém féléves korában még szinte csak anyatejen élt, úgyhogy teljesen biztos, hogy nem mentem volna vissza. Ez nálunk nem lett volna téma.
2012. júl. 19. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
50%
Fél éves babát nem hagynám senkire, napi 8 órában!!! Te vagy az anyukája, most elsősorban RÁD van szüksége!!!! Én mindenképp beszélnék a férjeddel és igen is keressen állást!!! Ezeket a felejthetetlen hónapokat ne szalaszd el!!!! Bánni fogod később hidd el!!!
2012. júl. 19. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 A kérdező kommentje:

Kicsit több mint fél éve nincsen már munkája,be is árnyékolta ezt az amúgy gyönyörű időszakot rendesen ez a probléma.

Próbálkozott ,még mindig próbálkozik,de már nem hiszi,hogy sikerülhet neki egy folyamatos munkahelyet találnia.

2012. júl. 19. 22:20
 14/25 A kérdező kommentje:
Azt a munkahelyemmel semmiképpen nem tehetem meg,hogy visszamegyek,majd újra itthon maradok a gyerekkel !
2012. júl. 19. 22:21
 15/25 anonim ***** válasza:
66%

Húúú, kivágnám tuti!

Nekem nagyon rosszul esne az tuti. Sógorom dettó, csak ő még a gyereket is "besuvasztotta" bölcsibe 1 éves korában. Sógornőm visszament melózni, ő meg ül otthon a babérjain, mert 2 diplomával nem bír elhelyezkedni. (nem is keresgél mondjuk, kényelmesen költi az asszony által hazavitt pénzt).

Ne haragudj Kedves Kérdező, de én annyira ki tudok akadni az ilyen pasikon! :(

2012. júl. 19. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
54%

Ha ebben a fél évben tényleg rendesen keresett munkát, akkor, bár nem örülnék neki, de elfogadnám. Éhen nem halhattok.


Ha csak tessék-lássék keresett munkát, akkor elég határozottan és nem túl szép szavakkal elbeszélgetnék vele.

2012. júl. 19. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 A kérdező kommentje:

Ó igen!

A bölcsit ő is felhozta,hogy majd rövidesen megy a gyerek bölcsibe !!!Ő meg hozza-viszi...


Mondtam neki,hogy azt már nem,ha itthon lesz,akkor minimum a gyerekkel kell foglalkoznia,nehogy már le akarja passzolni !

2012. júl. 19. 22:27
 18/25 anonim ***** válasza:
84%

Én ismerek olyan családot, ahol a férj volt otthon (mindkét gyerekkel), a nő pedig pár hónap után visszament a jól fizető munkahelyére. Nekem is furcsa, és igen, ha szoptat az ember, akkor nem megoldható, meg én is úgy gondolom, hogy egy csecsemőnek elsősorban az anyjával jó, de azért nem katasztrófa… elég, ha arra gondolunk, hány nyugat-európai országban dívik, hogy a nők visszamennek (akár 6 hét után) melózni, és bébiszitter vigyáz a gyerekre. Így nőttek fel már generációk.


Nem azt mondom, hogy a fentiek közül bármely variáció szerintem jó megoldás, csak azt, hogy érdemes elgondolkodni azon, micsoda teher lehet egy férfinak egy család eltartása, mekkora felelősség. És ha valakit folyamatos kudarc ér a munkakeresésben, az iszonyú rossz érzés, belekerülhet egy „lefelé menő spirálba”, amitől elveszti az önbizalmát, és már csak azért sem fog neki sikerülni a dolog.

Szóval, lányok, az egyenjogúság okán elfogadhatjuk, ha egy férfi egy kicsit kiszállna a hajtásból, az örök „férfias versenyből”. Lehet, hogy egy kis idő múlva rájönne a férj, hogy a „babázást” a kislányok űzik a barbikkal, egy csecsemő/kisgyerek ellátása és nevelése kőkemény meló – és sírva menekül vissza a munkaerőpiacra. :)

2012. júl. 19. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
44%
Ez most durván fog hangzani, le lehet pontozni. De külföldön sincs 2 éves gyes. Más megoldás nincs akkor vissza kell menni dolgozni. Szerintem egy Apának is ugyan annyi joga van a gyerekről gondoskodni. Azt meg megmondhatod neki, hogy csak az viheti bölcsibe a gyereket aki tud vinni munkáltatói igazolványt. Szóval ha ő otthon lesz és arra számít, hogy bölcsibe viszi a gyereket akkor azt felejtse el mert nem lehet,egyetlen bölcsibe sem fogják bevenni.
2012. júl. 19. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 A kérdező kommentje:

Én már mondtam neki,hogy nem veszik fel így bölcsibe.


Persze,ha más megoldás nincsen,akkor muszáj visszamenni,csak ne terveztem volna el ,hogy mennyire kiélvezzük majd együt ezt a két évet a gyerekkel,ezért nagyon rossz most,hogy kénytelen vagyok másként cselekedni.

2012. júl. 19. 22:38
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!