Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit szólnál ahoz, ha a fél...

Mit szólnál ahoz, ha a fél éves babád mellől te lennél kénytelen elmenni dolgozni, mert a férjed arra hivatkozna, hogy nem sikerül neki munkát találnia és szívesen marad otthon babázni?

Figyelt kérdés
2012. júl. 19. 22:05
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
84%
Mond meg neki, hogy jó, akkor holnaptól egész nap ő látja el a kicsit mintha gyesen lenne. Meglátod mit szól hozzá, és onnan már könnyebb lesz döntést hozni. Mert lehet inkább elfut munkát keresni.
2012. júl. 19. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 ava87 ***** válasza:
77%
Ha nekem lenne hova visszamenni, akkor megtenném, elvégre nekem is fontos a megélhetésünk. Az apa is szülő, nem csak az anya. Ő is el tudja látni a babát (oké, szoptatni nem tud), ez inkább érzelmi döntés szerintem.
2012. júl. 19. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
70%
Ahogy mar elottem is irta valaki bizony a magyar nok igen kiveteles helyzetben vannak,hogy ilyen sok idot maradhatnak otthon.En Angliaban elek,6 honapos volt a kisfiam,amikor vissza KELLETT mennem dolgozni,a munkahelyen fejtem,taroltam,majd hazavittem a tejet,amit masnap a ferjem odaadott a babanak.Mindent meglehet oldani,csak akarni kell.Ha ez a megfelelo lepes a csaladod jovoje szempontjabol,akkor menj vissza,ettol nem leszel rossz anya,sot!!!
2012. júl. 19. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
100%

Figyelj. A dolog 2 irányú lehet ahogy előttem is írták:


Úgy láttad KERESETT ő munkát vadul, tényleg ráfeküdt a témára, ki volt akadva hogy nem sikerült stb.???

Mert ha a válasz igen, akkor a CSALÁDOTOK közös érdekeit nézve az a járható út ha te visszamész dolgozni. A baba az apjával marad nem a szomszéd nénivel meg nem is a bölcsiben.

Nem egy ilyen ismerősöm van, van aki a 3.babát vállalja így hogy szülési szabadság után fél évet lehet otthon vele (addig szoptat, utána fej) és a férje van otthon ő meg megy dolgozni.

Nekik így jó, apuka tökéletesen ellátja a babákat.

Otthoni melót tudott most is csak találni egyébként.

Másik barátnőméknél idő közben alakult úgy hogy kirúgták a férjét, ő is keresett melót, nem talált, barátnőmet viszont várták vissza a jól fizető állásába.

Mondjuk neki 1 éves volt a kisfia majdnem.

Szerencsére azóta apuka is kapott állást végre így a második babájával már tuti 2 évig ő lehet otthon.

És persze sajnálják nagyon hogy így alakult meg nem így tervezték, na de a szükség törvényt bont ha egyszer nem tudnak megélni egyszál gyedből meg apu munkanélkülijéből (bocsánat, álláskeresési) akkor mit tegyenek...


A 2. variáció, hogy úgy érzed/láttad nem is igazán keresett munkát, várta a sültgalambot, és túlságosan is arra gyúr hogy te majd kihúzod a k.kából...akkor viszont erősen elbeszélgetnék vele és a kapcsolat jövőjén is elgondolkoznék...mert ha nem képes SEMMI áldozatot vállalni a közös családotokért...akkor ez később csak rosszabb lesz.


Te érzed hogy milyen a férjed, én pl. a saját férjemre szívesen bíznám megmondom őszintén legalább az egyik gyereket úgy egy évre, még lehet jót is tenne legalább meglátnák a pasik hogy mennyire 24 órás munka itthon lenni a babával (pláne kicsi menő manó gyerekkel).

2012. júl. 20. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:

Nekünk most majdnm úgy volt, hogy visszamegyek mlózni januártól, pedg szeptemberbe szültik a 3. babánk. Aztán nem én kaptam azt a posztot. A férjem tuti normálisan l tudta volna látni az egész családot, még főzni is elkezdtt tanulni. Végül ő talált melót (közben kaptam volna egy másik állást ha mégis menni akarok vissza) mert akart és ráhasalt a dolgokra. Azért nem mindegy, hogy a pasi segget akar otthon vakarni vagy ugyan azt megcsinálja egész nap mint anyuka.

SZóval ha ugyan azt mgcsinálja mint te és nem bölcsi, akkor teljesen oké. Ha azt hiszi hogy itthon lenni sétagalopp akkor nagyon megharagudnék rá.

Azért mondjuk nektek azért más mert első baba és emlékszem mikor nekünk a nagylányunk volt olyan 7 hónapos akkor a főnököm ajánlott egy szintén veztő posztot, de nem fogadtam el. Mondjuk akkor a férjemnek is volt egy normális munkahelye, ami azóta megszünt és csak küszködik a melóhelyekkel, de soha nem a melójával van a gond és nem is a hozzáállásával. Egyszerűen ilyen világot élünk, de mindig megoldja, 3-5 héten belül eddig mindig volt állása, pedig nagyon rossz szakmája van és a megye sem túl jó ahol élünk.

2012. júl. 20. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!