Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Oviba be lehet vinni a cumisüv...

Oviba be lehet vinni a cumisüveget? Minden oviban van beszoktatás? Ha nagyon sír a kicsi és haza akar jönni, anyát akarja akkor behívnak érte, vagy az ovónénik lenyugtatják valahogy?

Figyelt kérdés
2012. júl. 31. 13:40
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
100%

meg kell neki mondani, hogy az ovi olyan hely ahol nincs cumisüveg, látni fogja hogy a többi gyerek is pohárból iszik. reggel lerakjátok pl a cipős szekrényre a cumisüveget(vagy ahova tudod a bejárathoz) és mondod neki, hogyha hazajön az ott lesz.

Amúgy igen, az ovi teli van új játékokkal, gyerekekkel(ha eddig nem sokkal találkozott vidd többet pl. játszótérre) és nem azzal fog foglalkozni hogy anya hol van, vagy hogy cumisüveg.

2012. júl. 31. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 anonim ***** válasza:
100%
szerintem,most tombold ki magad,sírd ki magad,hogy mire tényleg viszed az oviba már ne legyél ennyire parás.Azt hiszem túl reagálod a dolgot,és a az óvodakezdő anyukák tipikus tünetei vannak nálad.ne aggodj,sokkal jobban meg fog viselni téged mint őt.Nálunk se volt beszoktatás,vittem ott hagytam,kérték a tel számom,ha nagyon sírna felhívnak,menjek be de ne vigyem haza,de ezt is csak akkor teszik,ha extrém a helyzet.beszéljetek sokat az oviról,pozítív,nagyfiús értelemben,a rengeteg játékról,a sok jó csoportos dolgokról,mond el a kedvenc játékaiból nagyon sok van ott,és sok gyerekkel tud játszani.menjetek el az ovi felé,és a kint lévő gyerekeket mutasd meg neki,de szerintem már minden ovi zárva van,az én fiam rettentő anyás volt,és sosem aludt máshol.3 hétig csak délelőtt vittem,és naponta mondtam neki,milyen jó lesz ha már ott fog aludni,a kedvenc ágyneműjét vettem,és a kedvenc mesehősös dolgokat,pl zsákot,cipőt,pólókat,ezt mind az oviba fogod hordani címszóval,annyira vágyott már oda,hogy el sem köszönt amikor mentünk,végigsírtam a délelőtt,és semmit nem tudtam csinálni,aztán kiderült annyira édesen eljátszott,imádta a gyerekeket,szót fogadott,hogy semmi de semmi baj nem volt.cumisüveget sehol nem engednek már be,esetleg cumit de csak alváshoz.tudok olyan oviról,ahol se beszoktatás nincs,fulra öltözni,vetkőzni kell egyedül nekik,enni,inni egyedül,pisilni egyedül,alvós rongy nem mehet esetleg a kedvenc plüss.és még sorolhatnám,szóval a ti ovitok szerintem még jó ovi,az legyen a lényeg,hogy szeressék őt,ha ezt látod,a többit meg fogj szokni,megfogja tanulni a fiad.
2012. júl. 31. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 anonim ***** válasza:
22%
Egyik oviba sem lehet cumit/cumisüveget vinni. Ezek már nagy gyerekek, semmi keresnivaló cumi a szájúkba-szó szerint ezt mondták a szülőin. Szerintem igazuk van.
2012. júl. 31. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk ágyneműt (paplan, és kispárna - huzattal)is kellett az oviba vinni. Választottunk egy olyan anyagot, ami neki is tetszett, abból lett megvarrva az ágynemű. Ha van erre lehetőség, már most otthon használhatnátok, és akkor megnyugtató lenne neki, hogy az oviban is ott van vele! Pl a délutáni alvásnál legyen vele az a kispárna, amit majd az oviba is el lehet vinni! Cumit mi vittük, de pár hét után elvették a lányomtól (csak elalváshoz kellett), és megmutatták neki, hogy ott az ujja! Nagy hiba volt, mert hosszú évekig szopta az ujját utána, iskolás korában is! :( Beszoktatás annyi volt nálunk, hogy ebéd után mentem érte pár napig, de egy idő után már ott akart aludni a többi gyerekkel.:) Pedig elég nebántsvirág csajszi volt, keveset volt egykorú gyerekek között 3 éves koráig, mégis hamar beilleszkedett, szerette az ovit. :) A lényeg, hogy napi 4 óra óvodai tartózkodás kötelező neki, tehát ha érte tudsz menni, nyugodtan hozd el pár napig ebéd után.
2012. júl. 31. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Jó, nem való ekkora gyereknek a cumisüveg, tisztába vagyok vele, de ha majd ott is eljátsza azt amit itthon mikor "elvitte a mumus" az üveget....sírva hívnak majd hogy azonnal vigyem haza. Végül is nem nekem fog toporzékolni és krokodilkönnyeket hullatni, hanem az ovónéninek.

Tényleg túlparázom, de nem MIATTAM, hanem tudom hogy a fiam mennyire ragaszkodik ezekhez a dolgokhoz, és hogy mikre képes mikor ezek nincsenek. Egyébként félős, visszahúzódó, a játszótéren még a csúszdára sem megy fel ha más gyerek ott van, hiába beszélek neki és noszogatom. :(

2012. júl. 31. 14:29
 16/36 anonim ***** válasza:
36%

Nehogy bántásként vegyed, de szerintem rossz hatással vagy a fiadra. Érzi a feszültségedet, és rajta így jön ki, hogy csecsemőként viselkedik.

Baromi hamar változtass a hozzáállásodon.

És tényleg nem bántásként írom.

2012. júl. 31. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 anonim ***** válasza:
100%

Az oviban eszébe sem fog jutni a cumisüveg, hidd el. az alváshoz meg még most adj neki valami kellemeset, amit megszok és az oviban is szeretni fogja. Mert akkor fog eszébe jutni. Kapjon egy új rongyit, vagy plüsst vagy akármit.

Nagyon sok beszoktatást láttam, és azt vettem észre, ahol anyuka ennyire "tudja" hogy a gyereke visszahúzódó, félős, sírós , érzékeny stb ott az anyuka rontja el a beszoktatást. Túl szeretgeti, túl sokat van ott vele és fél évig is elhúzódik a kínlódás.

Amondó vagyok, az első nap legyél ott fél órát, a második nap 10 percet. Ennyi. Hidd el, lehet lesz egy kis sírás, de csak neked fog ez szólni.

Pillanatok alatt felnőnek a gyerekek az ovihoz. NYUGI!!!!

2012. júl. 31. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 anonim ***** válasza:
67%
Bocsi az offért... Az én fiam is csendes, visszahúzódó gyerek volt. 3 évesen kezdtük az ovit, azt javasolták az óvónők, hogy a korábbi tapasztalatok alapján sokkal jobb, ha nem ülök ott vele, csak megszokja, hogy ott vagyok és később rosszabb lesz. Az első nap megkérdeztem tőle, hogy ott marad-e egyedül, míg elszaladok a boltba. Igent mondott. Még vissza sem értem hívtak, hogy ne menjek be, annyira jót j
2012. júl. 31. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 anonim ***** válasza:
64%
játszik, hogy csak zavarnám. Délben mikor mentem érte megkérdezte tőlem, hogy miért csak neki kell hazamenni, a többieknek miért nem, majd rávett, hogy ott alhasson.... És igen, szerintem is a szülők rontják el a gyerekeket. Nálunk 1 éves kor után már nem volt cumisüveg. Folyamatosan próbáltuk erősíteni benne, hogy nincs már ilyen dedós dolgokra szüksége, mert ő már "nagyfiú".
2012. júl. 31. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 A kérdező kommentje:

Ahhoz képest hogy annyi volt a kérdésem hogy be lehet-e vinni cumisüveget az oviba, már ott tartunk hogy rossz hatással vagyok a gyerekemre, és a feszültségem miatt viselkedik csecsemőként.......

Bizonyára azért sem tudom leszoktatni róla mert rossz anya vagyok. És gondolom több hónap lesz mire beszokik az oviba, mert én baxxxom el! most ezt azért írtam le, mert a válaszokból kiindulva ez fog következni.

2012. júl. 31. 14:52
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!