Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Oviba be lehet vinni a cumisüv...

Oviba be lehet vinni a cumisüveget? Minden oviban van beszoktatás? Ha nagyon sír a kicsi és haza akar jönni, anyát akarja akkor behívnak érte, vagy az ovónénik lenyugtatják valahogy?

Figyelt kérdés
2012. júl. 31. 13:40
1 2 3 4
 21/36 A kérdező kommentje:
a nem provokáló válaszadóknak pedig köszönöm hogy válaszoltak a kérdésemre!
2012. júl. 31. 14:54
 22/36 anonim ***** válasza:
20%

Senki nem provokált téged, csak a megnyilvánulásaidból lehet következtetni, hogy valami nem stimmel. De az utolsó előtti kommenteddel ezt megerősítetted.

Hm.....

2012. júl. 31. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 A kérdező kommentje:
Oké. Akkor kérlek részletezd légy oly kedves, mik azok a megnyilvánulásaim amik a mentálisan retardált viselkedésemre utalnak.
2012. júl. 31. 15:07
 24/36 anonim ***** válasza:
38%
Már a kérdéseben erősen túlzó megnyilvánulások vannak. Szerintem. De tényleg nem bántásként írom, de a többi válaszolónak is feltűnt ez. Gondolom, ők is segítségként válaszoltak.
2012. júl. 31. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:
79%

Tényleg senki nem provokált, mindenki a véleményét írta le. De egy tanulság neked leírom a mi esetünket, én is hibáztam beszoktatásnál, igaz a fiam még csak bölcsis.

Nagyon nehezen engedtem el az első héten, csimpaszkodott a nyakamba, ordított, én meg hosszú percekre húztam a búcsúzást, így csak még rosszabb volt. Képtelen voltam otthagyni, és ezért ő sem akart maradni. Viszont mivel tudtam, hogy ez rajtam múlik így megkértem a férjemet, hogy a második héten ő vigye reggelente. És láss csodát, a második nap már szaladva ment be, úgy kellett visszahivnia az apjának, hogy kapjon egy puszit egyáltalán. Igaz ő nem is dramatizálta túl a dolgokat, bevitte, elköszönt, elmondta hogy Anya jön uzsi után érted, és csukta is maga után az ajtót. Ideje nem volt sírni:)

Szóval tényleg erősnek és határozottnak kell lenni, és ne félj. A fiam itthon sosem ül meg egyhelyben ha eszünk, a bölcsiben szó nélkül ül a helyére és eszik szépen. Cumi se jut eszébe, alváshoz kéri, egész nap a táskájában van egyébként, de ahogy indulunk haza, már veszi is ki a táskából, úgy kell elterelnem a figyelmét róla.

Nem lesz baj nálatok sem, csak Te erősödj meg lelkileg, és ne parázz rá ennyire. Azért vannak az ovónők, hogy megoldják a problémát, nem kell minden sírásnál szaladni a gyerekért - emiatt nem kell aggódnod.

2012. júl. 31. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!


Kedves 78%-os válaszadó! Nem bántásként mondom én sem, de te vagy az egyetlen aki megjegyzéseivel kihúzta a gyufát nálam. Mi vagy te, önjelölt pszichológus? Akkor jár egy kicsit iskolába hozzá, még mielőtt bárkit elkönyvelnél olyan embernek amilyennek te gondolsz, függetlenül attól valójában milyen.

2012. júl. 31. 15:23
 27/36 A kérdező kommentje:

..és....A kérdésemben mi az erősen túlzó megnyílvánulás?? Az hogy megkédezem lehet-e cumisüveget bevinni az oviba? Talán hogy van-e mindenhol beszoktatás? , vagy mit csinálnak az ovónénik ha nagyon sír a gyerekem? Ezen mi az erősen túlzó?

Nyilván te vagy az aki meglátta a túlzást ebben az egyszerű kérdésben, hát nyilván akkor a többiekben van a hiba hogy ők sem tettek sértő megjegyzéseket felém....

2012. júl. 31. 15:32
 28/36 anonim ***** válasza:
27%

Akkor nem olvastad a válaszokat. A legtöbb írta, hogy még most tombold ki magadat, sírd ki és készülj. Vagy tévedek????


Túlzó:

"Attól parázok, hogy megy majd oviba, és nem lesz ott neki semmi ami megnyugtatja. Ilyen pl a cumisüveg, elaludni még csak így tud, vagy a takarója, amit nem vihetek be, mert marha nagy. :(....és ha még ez sem lesz???....

"

2012. júl. 31. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 anonim ***** válasza:
79%
Igazuk van azoknak is, akik azt írták hogy túlzol, de Téged is meg tudlak érteni, hiszen gondolom első(egyetlen) gyermeked, meg szeretnéd óvni minden rossz hatástól. De hagyd egy kicsit önállósulni, és Te szülő legyél, ne játszópajtás. Egy ovisnak már régen el kellett volna felejteni a cumisüveget, ezt te rontottad el, nem bántásként, de tényleg, mihamarabb le kell szoktatni róla, és ez nem érettség kérdése, hanem megszokás.
2012. júl. 31. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 anonim ***** válasza:
20%

Túlzó:

"Fél napra elvitte a Mumus a cumisüvegét, fél napig ordított. Majd megszakadt a szívem. Ez a picúr még nem tud leszokni róla. Úgy gondolom majd közös megeggyezésel csak leszokik, de még ehhez érnie kell."

2012. júl. 31. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!