Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Oviba be lehet vinni a cumisüv...

Oviba be lehet vinni a cumisüveget? Minden oviban van beszoktatás? Ha nagyon sír a kicsi és haza akar jönni, anyát akarja akkor behívnak érte, vagy az ovónénik lenyugtatják valahogy?

Figyelt kérdés
2012. júl. 31. 13:40
1 2 3 4
 31/36 anonim ***** válasza:
28%

Már előrevetíted, hogy az óvónők mit fognak tenni. Ez is túlzás, amit írsz. Nem egy 2,5-3 éves gyerek viselkedésére utal. Vagy a játszótéren mind ilyen, mint a fiad? Legyél már őszinte, legalább magadhoz.



"Jó, nem való ekkora gyereknek a cumisüveg, tisztába vagyok vele, de ha majd ott is eljátsza azt amit itthon mikor "elvitte a mumus" az üveget....sírva hívnak majd hogy azonnal vigyem haza. Végül is nem nekem fog toporzékolni és krokodilkönnyeket hullatni, hanem az ovónéninek.

Tényleg túlparázom, de nem MIATTAM, hanem tudom hogy a fiam mennyire ragaszkodik ezekhez a dolgokhoz, és hogy mikre képes mikor ezek nincsenek. Egyébként félős, visszahúzódó, a játszótéren még a csúszdára sem megy fel ha más gyerek ott van, hiába beszélek neki és noszogatom. :("

2012. júl. 31. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/36 anonim ***** válasza:
100%
ne támadj,tényleg nincs igazad.végig olvastam minden kommentet,egy sem volt elítélendő,mindenki jó tanácsot írt és a saját rossz tapasztalatát.ha te félsz valamitől a fiad is félni fog,ha te kicsinek kezeled kicsi is fog maradni.tudom nehéz elengedni őket,de meg kell próbálni,ha te nyugodtabb leszel,neki is jobb lesz a beszokás,és bizz benne egy kicsit.lehet semmi gondja sem lesz,csak te félsz előre olyan dolgoktól amik még meg sem történtek.
2012. júl. 31. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/36 anonim ***** válasza:
93%

Végigolvastam minden választ.... Én teljesen együtt érzek a kérdezővel! Úgy gondolom, hogy az akinek a gyereke egy évesen leszokik a cumisüvegről és a cumit is simán le tudja tenni örüljön neki, hogy ilyen típusú gyermeke van! Teljesen megértem azt is hogy aggódik a beszoktatáson, nehéz az elválás! Én is aggódtam amikor bölcsis lett a fiam, hiszen én láttam el előtte két évig, én ismertem minden mozzanatát és most másokra kell hogy bízzam! Olyan emberekre akiket nem is ismerek! Felmerül a kérdés, hogy ők is megtesznek majd mindent, hogy a gyerekem jól érezze magát?? Persze az ember legbelül tudja, hogy nagy baj nem lehet, hiszen a többi gyerek is elboldogul és biztos értik a szakmájukat, de az a többi gyerek és nem az enyém! :)


Szerintem nem feltétlen a szülő hibája, ha a gyerek még három évesen cumisüvegből iszik! Igen is sok minden függ attól, hogy milyen a gyerek egyénisége! Az év fiam olyan szinten makacs, hogy egy évesen azért szokott le a cumiról, mert a régit már olyan szinten szétszívta, hogy nem mertem oda adni neki. Hiába vettem ugyan olyant színre, márkára, nem kellett neki! A világ összes cumija se volt jó, csak az, amit már nem adhattam oda, úgyhogy inkább leszokott róla, de neki más nem kellett!! Két évesen vittem bölcsibe! Amikor elkezdtük csak cumisüvegből ivott és csak vizet! Azt mondták nem gond, az üveg bőven belefér, majd ha látja a többieket hogy pohárból isznak, ő is abból fog! Majd ha látja a többieket hogy teát isznak, ő is azt fog! Aha, persze... Azóta eltelt több mint egy év és még mindig csak a vizet issza meg és nagy kínnal szoktattam át a cumisüvegről itató pohárra... Én örültem volna neki a legjobban ha megissza a gyümölcslevet vagy a teát, mert igaz hogy alapjában véve nagyon is jó dolog hogy vizet iszik, viszont vannak olyan extrém helyzetek, amikor jó lenne ha meginná a teát (pl. most amikor a kórházban voltunk orrmandula műtéten és egész nap nem ehetett semmit). Van amikor a tízórai egy pohár rostos gyümölcslé... na ilyenkor az én fiamnak a nagy semmi, de ő akkor sem issza meg!

Most 3,5 éves! Szeptembertől kezdjük az óvodát! Az elmúlt napokban azon kínlódtam, hogy pohárból igyon! Nálunk csak a drasztikus elteszem az itatósüveget és nincs más választásod csak a pohár dolog működik! Nagyon makacs gyerek... Pénteken kezdtük, talán ma mondhatom hogy belenyugodott és a nap végére teljes sikerélménnyel és boldogan iszik pohárból! Most viszont ott tartunk, hogy csak egy nyamvadt pohárból hajlandó inni... semmi mást nem fogad el! Most ezzel lesz a kínlódás... És ne mondja senki, hogy majd ha látja a többi gyereket az oviban, akkor ő is iszik az ottaniból, mert tudom hogy ez nálunk nem válik be...

Mindezek ellenére nem hiszem hogy rossz anya lennék vagy bármit is elrontottam volna! Van egy nagyon okos és szép gyerekem! Két évesen már magától nyomta az ABC nagy írott betűit és ismerte a számokat 10ig! Ma már olvasni próbál és sok leírt szót megismer... (és ezeket nem azért mert napi szinten ezzel tömöm a fejét, csak kérdez és én válaszolok).


És én is rettegek az óvodától! Félek hogy hogyan fog átszokni, amikor a bölcsit is olyan nehezen fogadta el! Milyenek lesznek a csoportban a nagy gyerekek? Hogy fogadják be az újakat?? Millió kérdés van bennem és nem hiszem hogy ez abnormális dolog lenne csak szeretem a gyerekem és foglalkoztat, hogy mi hogy fog történni vele?!?!

2012. júl. 31. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/36 anonim ***** válasza:
100%
Még annyit, hogy tudom, hogy ő érzi az én félelmemet! Minden nap lelkesen beszélek az oviról, átbeszéljük hogy milyen szuper játékok vannak és mennyi aranyos kisgyerek várja! Hogy mennyire fogja szeretni majd az óvó nénit, legalább annyira mint a bölcsis gondozónőt... De fel vagyok készülve vár, hogy kemény menet vár ránk és nem azért mert én kivetítem rá a dolgokat, egyszerűen ismerem a fiamat és tudom hogy hogyan reagál amikor valami eltér a megszokottól!
2012. júl. 31. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/36 anonim ***** válasza:
100%
az egyik válaszoló vagyok,aki szerint túl parázza anyuka a dolgokat,már előre.az én fiam,nem evett egyedül,vagyis evett de lusta volt rá,nem öltözött és vetközött,csak noszogatásra ment el pisilni,és sose aludt még az apjával se el.senkinél nem maradt meg nélkülem.nem járt még bölcsibe se.ennek ellenére az egyik legjobban és legkönyebben beszokó volt.igaz enni nehezen kezdett el,de minden más 5-ös volt.pedig én is azt mondtam,ááá ismerem a fiam,már az ovi elött 2 héttel nem aludtam,de hónapokkal elötte már tudatosan készültünk rá,az ovi egy nagyon ellentmondásos hely a leg váratlanabb dolgokat hozza ki a gyerekből majd meglátjátok,eszembe sincs elitélni senkit a parázásért,de én pl simán leszoktattam a cumiról ovi elött,és gőzerővel tanultunk öltözni.de tudtam jó helyre megy és a társaság megteszi a hatását.amit most nem tud,megfogja tanulni,és igy lett.minden rendben lesz nyugi.
2012. aug. 1. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/36 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2012. aug. 1. 20:16
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!