Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ezzel most elszúrtam, hogy...

Ezzel most elszúrtam, hogy visszaadtam rá a pelust, hogy hazajöttünk?

Figyelt kérdés
vagy még nem késő? kicsit macerás napunk volt és szeretném kicsit jobban odafigyelve, stresszmentesebben vinni ezt a bilitémát. 21 hónapos a lurkóm és két napot Balcsin voltunk, pelus nélkül rohangált mindkét nap. első nap belepisilt a pancsolójába, megbeszéltem, vele hogy oda nem pisilünk és utána a két napban mindig szólt ha pelus nélkül vagy úszónadrágban volt. egyszer sem tévesztett, csak néhány vaklárma volt, mikor szólt, de mégse kellett neki :-) még a Balaton kellős közepén is szólt :-) és hol a köveket, hol a fákat locsolta, hol szűkítővel a vécét, mikor mi volt kéznél, de egyelőre nagyon tetszett neki. ma egész nap pelusban volt viszont, mert ugye utaztunk haza (útközben alszik is általában, ha hosszabb úton vagyunk, most is aludt egy órát), meg vendégeink is voltak délután, szóval ma pelusban volt. este már vonakodott a wc-be pisilni, holott esténként már régebbóta megy ez neki. és akkor jutott eszembe, hogy lehet, most kár volt mégis pelust adni rá, inkább kockáztatni kellett volna néhány balesetet, de jobban bízni benne. megbeszéltem vele, hogy holnap levesszük a pelust, remélem, így még együttműködő lesz és nem csak 3 napig tart ez a csoda :-) mert azért kicsi és fiatalka még, meg fiú is és azt mondják a tapasztaltabbak, hogy a fiúk később érnek meg erre. a dolgot meg bonyolítja, hogy a kaki csak pelusba megy, viszont nem szól, ha kell, hanem tartogatja inkább és utána se szól, mikor bekakilt. így most akkor hogy vehetném le róla a pelenkát? nem akarom, hogy szorulása legyen. ráadásul teljesen kiszámíthatatlan, hogy mikor kakil, mert van, hogy egyszer sem meg van, hogy négyszer is egy nap. teljes a tanácstalanságom. vagy csak betoji vagyok?
2012. aug. 2. 22:12
 1/4 anonim ***** válasza:

Az én lányom is kb. 3-4 hete kezdett el bilizni.

Egyik napról a másikra a kaka és a pisi is bilibe ment. Aztán történt valami. :( A pisi továbbra is bilibe, majd wc-be ment, de a kaka bugyiba. Akármit csináltam, nem akart se bilire, se wc-re ülni. A 3. nap után kakiláshoz visszaadtam rá a pelust. Szól a nagydolog előtt, mindig megkérdezem, hogy hova szeretne, de még mindig a pelust mondja. Én pedig inkább ráadom, türelmes leszek e téren, mert nem akarom, hogy visszatartsa.

A pisilés nagyon ügyesen megy, remélem, a kaki ügy is hamarosan javul. :)

Hasonló megoldást javaslok.

2012. aug. 2. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ! :-) várok még továbbiakat, kinél hogy ment/megy?


és még lenne egy olyan kérdésem is, hogy házon kívül bolt/játszótér még pelusba menjünk, igaz? vagy kérdezzem meg? lehet, hogy már holnap reggel se fogja érdekelni a dolog :-((( és hiába adok rá gatyót... legalább itthon levehettem volna róla ma délutánra a pelót

2012. aug. 2. 23:20
 3/4 anonim ***** válasza:

Még mindig az 1. vagyok. :)

Ha otthon már szól, hogy pisilni kell, akkor én nem adnék rá házon kívül pelust. Legalábbis nálunk így van. Vagyis akkor adok rá, ha aznap még nem tudta le a kakát. :)

Kaka előtt és után már mindig bugyi van rajta, délutáni alvásnál is. Éjszaka még pelusban, mert az elég hosszú idő. Igaz, hogy már szárazon ébred, de félek, nehogy akkor csússzon be egy baleset, mikor pont nincs rajta.

2012. aug. 3. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nálunk a séta mindig úgy volt, hogy előtte pisilt és úgy indultunk el.. Vittem 2 váltás bugyit és nadrágot, ha valami gond van.. sűrűbben kérdezgettem, ha soknak tartottam az eltelt időt akkor megpisiltettem. Nálunk ez bejött. 21 hónapos volt a lányom. A kaki is a wc-be ment, bár az elején 1 hétig visszatartotta,de aztán minden simán ment.

Rengeteg kitartás kellett az tuti, és néha fel akartam adni, de sikerült és azóta is minden ok.

Kitartás és türelem :)

2012. aug. 4. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!