Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nem lesz abból gond, ha úgy...

Nem lesz abból gond, ha úgy megy első osztályba, hogy már tud írni és olvasni?

Figyelt kérdés
Öcsém nagyon okos kisfiú, de ezzel tisztában van és dicsekedni is szokott másoknak, hogy ő már miket tud. Ősszel suliba megy és féltem attól, hogy ki fogják közösíteni emiatt, hogy ilyen kis okoska. Mese helyett a Discoveryt nézi, és olyan felnőttes gondolatai vannak a világról. Anyáék büszkék rá, de én olyan kis csodabogárnak tartom, és tudom, hogy az ilyeneket piszkálni szokták. És a suliban mit fog csinálni, amikor a többiek írni és olvasni tanulnak? Kell egyáltalán aggódnom? 20/L
2009. júl. 18. 22:35
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
82%
Nem hiszem, hogy aggódnos kéne. Az enyémek is olvastak már mire elsősök lettek, de nem ők voltak az egyetlenek az osztályban, kb a harmada olvasott, de a betűket szinte mindenki ismerte (azt már az oviban is tanulták). Nem fog unatkozni, mert az írott kis és nagybetük szépítgetésével eltelik az ideje.
2009. júl. 18. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
46%

Szerintem viszont konkrétan probléma lesz belőle. Nem a kiközösítésről van szó, hanem magáról a tanulásról. A tanárnővel még lehetnek problémák, főleg az írás terén. Nem biztos, hogy úgy formálja a betűket, ahogy a tanárnéni elképzeli.

A szüleidnek gondolkozniuk kellett volna, mielőtt megtanították írni (mert gondolom nem magától tanulta meg). Az én lányom is most megy iskolába, és ő is képes lett volna megtanulni írni, de mivel felelősen gondolkodom, így nem tanítottam meg.

2009. júl. 18. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
66%

én első


Kedves előttem szóló. A legtöbb gyerek magától tanul meg írni. Az óvodában tanulják a betűket, rá kell írniuk a nevüket a rajzokra, amit büszkén meg is tesznek. Aztán másolgatják a különböző játékokon szereplő betűket.

Az enyémeknek (3 kicsi) sem lett semmi baja az iskolában, simán megtanulták, hogy valamit másképp kell írni, mint pl. az oviban, vagy ahogy az egyik mesekönyvben látták.

És mint írtam sokan írtak és sokan olvastak nem csak ők. A tanítónő simán kezelte a dolgot.

2009. júl. 18. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Szerintem sokkal nehezebb nem foglalkozni vele, mint megtanítani dolgokra, mert nagyon érdeklődő, és ha elmondunk neki 1-2X valamit, akkor már meg is jegyezte. Remélem nem lesz gond.
2009. júl. 18. 23:11
 5/15 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem abból nem lesz gondja,hogy tud írni-olvasni.Én is tudtam óvódásan és nem tanítottak rá a szüleim,hanem magamtól tanultam meg!Kicsit unatkoztam az órán,de az írott betűket még meg kellett tanulnom.
2009. júl. 19. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
74%
Szerintem nem jó,ha egy gyerek úgy megy oviba,hogy tud írni-olvasni,mert utána meg majd egész órán unatkozni fog.Iskolában tanulja meg inkább ezeket a dolgokat.De ez az én véleményem.
2009. júl. 19. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
64%
22:49-es: ez azért erős csúsztatás. Az egy dolog, hogy a nevüket megtanulják leírni, de ennyi. A többi a "felelős" szülők erőltetése, hogy megmutassák, hogy az ő gyerekük milyen zseni. Hagyni kellene gyereknek lenni a gyereket.
2009. júl. 19. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Anyáék sosem eröltettek semmit, csak játszottak a betűkkel, ő pedig megjegyezte. Tényleg magától tanulta meg, annyi, hogy kérdezett, mi meg válaszoltunk neki. Írni nem szépírással tud, hanem betűkártyával, hűtőmágnessel, betűtoronnyal játszik, szavakat rak ki. Ha ír, akkor nyomtatott betűkkel és még a helyesírásra is figyel! Meg MSN-ezik a barátjával, aki már sulis :-) De olvasni folyékonyan tud.

Köszönöm a válaszokat, számomra hasznosak mind. Várom még a további véleményeket, tapasztalatokat.

2009. júl. 19. 11:52
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
szerintem ezzel semmi baj nincs! én is iskola előtt már tudtam írni és olvasni! és magamtól kezdtem el írogatni meg olvasgatni! szerintem semmi baj nem lesz abból hogy ő ilyen okos!
2009. júl. 19. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Csak azt mondta anyám, hogy dicsekedik vele a jászótéren! :-(((( Szerintem nem kéne hagynia. De lehet, hogy csak nekem vannak gyerekkoromból rossz tapasztalataim ezzel kapcsolatban.
2009. júl. 19. 12:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!