Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Három éves gyereket fogászatra?

Három éves gyereket fogászatra?

Figyelt kérdés

Volt már valaki ilyen korú gyermekével fogászaton?


A lányom szólt, hogy fáj az egyik első foga, lukat nem látok rajta, lehet érzékeny. A védőnőnk azt mondta, lehet vinni a mi felnőtt fogorvosunkhoz, de már most tudom, hogy ott hárman kell majd lefognunk. A tejfogakat úgy hallottam csak ecsetelgetik, nem fúrják.

Valaki tud mesélni saját példát?


2009. júl. 19. 13:55
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Én csak saját példámat tudom, és hogy az alapján soha de soha nem fogom közegészségügybeli fogászatra vinni gyerekemet. Én most magán fogorvosi központba járok, ott a picikkel is foglakoznak, külön el lehet vinni, csak hogy szokja, liftezni a székkel, ilyesmi, és külön gyerekeknek való termékeik vannak, eperizű érzéstelenitő, ilyenek.
2009. júl. 19. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szerintem mindenképp gyerek fogorvoshoz vidd el. Mi 4 évesen kezdtük és először csak azért mentünk hogy megismerkedjünk a dokival és később ne féljen tőle. Mindent elmondott hogy mi mire való és megmutatta hogy mit fog csinálni vele. Azóta már többször kellett mennünk, de sosem félve mentünk.

Nem fogják fúrni, pláne ha még lyuk sincs neki. Nekünk is ecsetelték és később ilyen gyurmaszerű anyaggal betömték. Szerintem nincs mitől félni.

2009. júl. 19. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szia!

Nálunk az oviból évente el kell menni a fogorvoshoz,az én fiam elég nyüzsgő,nem bírja a kényszert,de a fogorvosnál meglepően jól viselkedett.

A 4 éves vizsgálaton kiderült,hogy szuvasodik a foga:(,betömték neki,de azt mondta nem fájt,szinte észre sem vette az egészet.

A tejfognak nincs gyökere,így az nem fáj,ha piszkálják.

2009. júl. 20. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!