Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Másfél évesnél még normális,...

Másfél évesnél még normális, hogy nem tudunk 400 métert menni a boltig gyalog?

Figyelt kérdés
Nem az a baj, hogy lassan haladnánk, hanem hogy nem hajlandó arra menni, amerre kell. Minden csellel próbálkoztam már, a legborzasztóbb, hogy úttestnél sem hajlandó megfogni a kezem, ha felveszem, ordítva hisztizik. Inkább sehova sem megyünk babakocsi nélkül, ez még normális? Fog ez változni magától, vagy mindig gyakorolnunk kéne?
2012. aug. 8. 13:58
 1/10 anonim ***** válasza:

Szerintem gyakoroljátok szorgalmasan.

A Fiam 22 hós, mi szépen kézenfogva közlekedünk mindenhova (babakocsi azért még ott van mindig). Az első pár alkalommal Ő sem díjazta, hogy nem futhat szabadon, de határozottan fogtuk a kezét, s ma már az a természetes, ha nem játszani megyünk az udvarra, akkor valaki kezét mindig fogni kell.

Kitartás és következetesség! Menni fog, nyugi! :)

2012. aug. 8. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Én úgy gondolom, hogy magától nem változik. Én mind a három gyerekemmel gyakorolom. Eleinte megy a nagy tiltakozás, egymás után futkosás, de napról napra jobb lesz.
2012. aug. 8. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

10 hósan indult el, 1 éves kora óta, vagyis fél éve próbálkoztunk. Persze az elején természetesnek vettem, hogy nem érti, még kicsi hozzá, de hogy még most sem megy, annyira bánt a dolog.

Nem tudunk kézen fogva menni, mert kitépi a kezét a kezemből. Ha annyira erősen fogom, hogy ne tudja kitépni, akkor földhöz vágja magát és hisztizik. Annyira utálom ezt "gyakorolni" vele, hogy lassan tényleg ott tartok, hogy sose hagyjuk el a babakocsit.

2012. aug. 8. 14:04
 4/10 anonim ***** válasza:

Másfél évesen nem megy arra amerre akarod, mert még nem érti igazán miért kellene ezt csinálnia.

2 év körül már csak azért sem megy arra, amerre szeretnéd, mert dacol.

3 évesen talán megy majd szépen melletted, de néha rájön, hogy elég önálló, és ő majd megmutatja neked...

:)


Hát tudod, kitartás és türelem!


Lányom nem ült meg babakocsiban, így muszáj voltam vele gyalogolni. Átment ő is a különböző korszakokon, és hát ez van. Idővel szépen jött velem kézen fogva, nem szaladgált, de aztán vannak időszakok, amikor "bekattan". Nekik az ellentétes irány szórakozás, vicc...

Tudom neked idegölő és teli vagy aggodalommal. De ha kitartóan mondod neki mi a helyes, az idővel szépen beépül majd. Még sok évig figyelned kell rá, hogy helyesen közlekedjen, mert mikor már tudják a szabályokat, akkor is tudnak butaságot csinálni.

Magyarázd el neki, sokszor, türelmesen, gyakorolva.

2012. aug. 8. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Első vagyok. Mi mindig mondtuk a Fiamnak, hogy vagy szépen megfogja a kezünket és sétálunk, vagy visszaül a babakocsiba. Persze Ő sétálni akart, de eleinte csakazértsem akarta megfogni a kezünket. Így mivel megadtuk Neki a választás jogát, hogy sétál, vagy bizony visszaültetjük, de nem élt vele - persze, hiszen még csak másfél volt, de a következetesség elvén mi bizony fogtuk, s visszaraktuk a kocsiba. Inkább legyen ott egy perc hiszti, mint elüsse a kocsi.

Szerintem meglett az eredménye :)

2012. aug. 8. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__babak_..


Ez az én kérdésem pár napja. Ugyanabban a cipőben járunk...

Mondjuk én a boltba tuti babakocsival megyek, mert abba legalább pakolhatok, nem kell cipekednem amellett, hogy őt hajkurászom. Én jelenleg nagyon össze vagyok zavarodva e téren :( Folyamatos a hiszti, ami engem elgyengít, folyton saját magam kérdőjelezem meg, hogy jól csinálom-e... Sír séta közben, sír a kocsiban, sír ha felvesszük, sír ha fogjuk a kezét, már semmi nem jó. Nem látom a közeljövőben esélyét, hogy kocsi nélkül járjunk bárhova.

2012. aug. 8. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat. Megnyugtat, hogy nemcsak az én fiam ilyen. :) Hiperaktivitást rég elfelejtettem. Nagyon mozgékony, de nagyon jó alvó is, nem hiszem, hogy gond lenne ilyen téren.

Mi kertesben lakunk, ráadásul nagy ház, még motorozni is van helye a nappaliban, kertben minden nap vagyunk elég sokat, ha nem esik.


Amúgy tök ugyanaz, mint a te lányod, kedves 6-os. Elvan a babakocsiban is, de azokat nem érti meg, amiket te mondasz. A cigicsikket már érti nagyjából, persze vannak próbálkozások, de én nem engedem, hogy felvegye és kidobja (ezt mindenki maga döntse el, én ettől valahogy undorodom). De ezeken 1 éves kora óta vitázom vele, sokszor sírt miatta, és mostanra már nagyjából befejezte a gyűjtögetést. (Amúgy törjön le annak a keze, aki a szemetes mellé dobja a csikket, vagy a játszótéren eldobálja.)

Szóval nekem is az a bajom, hogy a babakocsi nem igazán büntetés neki, mert ha beteszem, persze kicsit nyafizik, de elvan benne. Így igazából nem jutok semmire a kocsival.


Arra gondoltam, hogy szeret nassolni zöldséget, jutalmazhatom bébirépával, ha kézen fogva eljön velem a boltig? Vagy ez hülye taktika?

2012. aug. 8. 14:39
 8/10 A kérdező kommentje:
Vagy hagyjam a kézen fogva dolgot, csak úttestnél legyen kötelező?
2012. aug. 8. 14:42
 9/10 anonim ***** válasza:

6-os vagyok

Én igazából kerülöm a felesleges hiszti helyzeteket. Ha szépen jön a járdán, mert ilyen is van, nincs veszélyben, stb, akkor én nem tartom fontosnak, hogy fogja a kezem. Nekem inkább az a fontos, hogy felfedezze a környezetet, mivel itthon nincs kert, csak odalent lát természetet. Bogarászik, rohan, megáll valaminél, megvizsgálja, fut tovább, és mindezt a járdán végzi, én nem fogom magam mellett tartani. Viszont úttestnél kötelező lenne a kézfogás, ami hisztihez vezet.

Én nem tudom elképzelni, hogy a lányom összefüggést találjon a kézfogásos séta és a bébirépa között :)) Szerintem nem lehet őket lefizetni...

2012. aug. 8. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Na megjottunk a boltbol, majdnem vegig eljutottunk, csak van egy patakhid, azon feltem. De addig (majdnem vegig) sikerult megvasarolnom, mondtam folyamatosan, ha szepen eljutunk odaig, megkapja jutalmul, aztan nagyon megdicsertem. Uttestnel kis nyafi volt, mert megfogtam a kezet, de nem veszes.
2012. aug. 8. 17:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!