Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Lefektetitek "erőszakkal" 3-4...

Lefektetitek "erőszakkal" 3-4 éves gyerkőcöt ebéd után egy kis alvásra?

Figyelt kérdés
Kisfiamat 3. napja nem tudom elaltatni. Csütörtökön, pénteken sem aludt az oviban, pedig 6-kor keltettem. Fél 2-kor járt le a munkaidőm, benéztem hozzá, nem aludt még, így jöttünk együtt haza. Ma sem aludt itthon. Így már este 19-19.30 körül már alszik reggel 7-8-ig.
2012. aug. 11. 14:54
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem fektetem le. Nem tudok már vele mit csinálni. Nem hajlandó pár hónapja aludni.

Ha erőszakkal fektettem le, akkor csak nyűglődött, de volt, hogy bizony sírt. Nekem ez rosszabb!


Így azt mondtam neki, hogyha nem alszol délután, akkor foglald el magad egyedül abban az 1-2 órában.

Nekem is van dolgom, bár hétvégén leginkább pihenni. Ekkor én is kikapcsolódom. Gépezem vagy rejtvényt fejtek.

Ez nálunk nagyon jól működik egyébként. Amolyan szabad foglalkozás.

Rendszerint délután 3 fele ülünk le játszani, de akkor órákra.

Ő mindennap 7-kor vacsorázik és fél 8-kor már alszik. Reggel 6-kor pedig kegyetlenül ébresztem, mivel be kell érnem a munkába. Szerencsére megérti, felfogja a dolgokat. Egyszer mondtam neki, hogyha fáradt, akkor aludjon az oviban ebéd után, de akkor sem aludt .. azóta "megtanulja" a leckét :))

2012. aug. 11. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Az én fiam másfél éves kora óta nem alszik délután. Nem erőszakolom rá az alvást, hiszek abban, hogy a gyerekek érzik ezt. Nyilván ha abnormális időben kezdene el elálmosodni délután/este, vagy nagyon nem lehetne bírni vele a fáradságtól, akkor próbálkoznék, de nálunk szerencsére nagyon jól kialakult, este fél 8-8-tól reggel 7-ig simán aludt a fiam (és alszik ma is), délutáni alvás nélkül, és lehet vele bírni, nem "kergül meg" az alváshiánytól.
2012. aug. 11. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
erőszakkal nem hiszem,hogy le lehet fektetni egy gyereket,de erélyesen igen.három éves a fiam,legtöbbször nyafog,hogy nem alszik,de csak azért,mert azt hiszi,hogy lemarad valamiről.így elmagyarázom neki,hogy nem marad le,majd ha felkel folytatódhat a játék.erélyesen rászólok,így szót fogad és alszik.és szüksége is van rá,mert három órát alszik ilyenkor,alig bírom felkelteni.este nyolckor fektetem le,reggel fél hét háromnegyed hét körül kel
2012. aug. 11. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A lányom 2,5 éves kora óta nem alszik.

Nincs erőszak.:)

2012. aug. 11. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én féléves korom óta nem alszom délután. Anyukám megpróbált erősködni, de sosem ért vele célt. Szerencsére a bölcsődében elfogadták ezt, míg a többiek aludtak, én rajzoltam. Az óvoda sajnos nem volt ilyen rugalmas, ott bedugtak az ágyba, de az ott eltöltött 4 évem alatt 2* aludtam el, mind a kétszer lázasan keltem, és beteg lettem, máskor bámultam a plafont. Szerintem, ha egy gyereknek nincs igénye a délutáni alvásra, akkor nem kell az ágyba erőltetni, mert csak megutálja az alvást. Én éjszakánkét 8-9 órákat aludtam, későn feküdtem, 7-8 körül keltem magamtól, de délután sosem aludtam, nem voltam fáradt. Vannak ilyen gyerekek, el kell fogadni.
2012. aug. 11. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Én is így vagyok vele. Oviban is az csütörtök, pénteken szépen csendben elvolt az ágyában. Már egy picit nyűgösködik ha valami nem sikerül neki, de elvagyunk, játszunk. Ilyenkor 6 körül vacsizik, fürdés és utána alvás is. Hiába akarnám lefektetni, ha erélyesen rászólok, az sem hatja meg. Csak szenved az ágyban, meg sír, nyavalyog.
2012. aug. 11. 16:02
 7/7 anonim ***** válasza:
Lányim 2 éves koruk óta nem alszanak délben. Este 21-től reggel 7-ig alszanak, de akkor is harc az altatás...
2012. aug. 11. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!