Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ti hogy gondoljátok?

Ti hogy gondoljátok?

Figyelt kérdés

2 éves 8 hónapos, és egy 2 éves 4 hónapos gyerek majdnem egykorúnak számit, vagy a 2 éves 8 hónaposnak szerintetek is tobb mindent meg kell értenie?

Kisfiam 2 éves 8 hónapos, megjegyzem nagyon értelmes, okos kisfiú. Van egy kis barátnoje, aki 2 éves 4 hónapos. Anyukája mindig azt hangoztatja, hogy tudod o még kisebb, te már nagyobb vagy. Gyerekes dologról van szó, de engem már kezd zavarni ez. Múltkor a kislány nem akarta kolcsonadni a játékát a fiamnak, ezt a fiam eléggé zokon vette, még otthon is emlegette nekem. Legkozelebb megint ez volt, nem adta kolcson neki a kislány a játékát, beszélgetés mkozben megemlitettem az anyukának, hogy a kisfiam hogy zokon vette, még otthon is ezt emlegette, erre az anyuka azt mondta nekem, hogy és magyaráztad neki, hogy o még kisebb. Erre én azt válaszoltam, hogy mit magyarázzak neki, majdnem egykorúak, nem 5 éves kisegyerek o se... Ti mit gondoltok errol?


2012. aug. 11. 20:54
 1/5 anonim ***** válasza:
A barátnőm lánya és a fiam között 5 hónap van, és teljesen egyformán neveljük őket, egykorúnak is kezeljük. Amit egy 2 év 8 hónapos kisgyerek megért, azt simán megérti egy 4 hónappal fiatalabb gyerek is. Plusz az "ö a kisebb" kategória egy ekkora gyereknek értelmezhetetlen ilyen kis korkülönbségnél, neki a kisebb a kisbabát jelenti. Ha meg együtt játszanak a kicsik, akkor legyenek egyformák a rájuk vonatkozó szabályok. MOndd meg a fiadnak, ne vegye zokon, ha nem adja oda a játékait, nincs baj, játsszon a sajátjával. Plusz nem kell nekik együtt játszani, játssz te a kicsivel, így nem hiányolja majd a kislányt.
2012. aug. 11. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Hát igen, ez nehéz kérdés. Én is hasonlóan gondolom, mint te. Nálunk is vannak ilyen szituk, csak családon belül. A fiam és az unokatesója között 5 hónap van (fiam javára), és mindig mondogatják a fiamnak, mikor itt vannak, hogy de ő még kicsi, ő nem tud úgy játszani veled (3 éves a fiam), vagy az unokatesónak, hogy látod, ő már nagyfiú... Na, ilyenkor a falra tudok mászni...


A fiamnak korban fiatalabb barátai vannak (3 hónappal fiatalabbak), de mind nagyobb nála termetre. Érdekesen jönne ki, ha valaki azt mondaná, hogy de ő kisebb... :D


Ha zavar, akkor ne menjetek. Bár én sem tudom megtenni, hogy nem viszem a fiamat a kis barátjához, mert hiányoznak egymásnak, még ha bántja is a fiamat, vagy néha irigy a játékaira, de ő szeretne menni (a múltkor fürödtek a medencében, és összekarmolta a fiam hátát a másik kisfiú, de az én fiam meg sem nyikkant).

Esetleg mondd meg a barátnődnek, hogy ne azt mondja, hogy ő még kisebb, hanem hogy lány, és azért nem akarja odaadni, vagy mit tudom én, szóval nem a 4 hónap korkülönbségre kiélezni a dolgot, mert ez butaság.

2012. aug. 11. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Igazad van,tök egykorúként kezelném őket!Ugyan már,nehogy 4 hónap miatt mindig az ő gyerekének kedvezzetek!Jól válaszoltál!
2012. aug. 11. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ebben a korban 4 hónap már semmit sem számít.

Szinten egykorúak.

2012. aug. 11. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Ebben a szituban egykorúnak számítanak. A bnőd nem jól áll ehhez a dologhoz, a kislány fogaj meginni a levét később, mert nagyon önzővé neveli.


Amúgy pl. beszédben 4 hónap sokat számít, vagy a mozgásban, de ez a példa amit írtál, itt a kor nem számít.

2012. aug. 12. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!