Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Két éves gyereked folyékonyan...

Két éves gyereked folyékonyan beszél már?

Figyelt kérdés

Az én fiam múlt hónapban töltötte a kettőt. Még szavakban beszél. Nagy a szókincse, és megérteti magát, ő mindent ért, és megcsinál, amit kérünk tőle, de mondatokat nem alkot még. Minden rokonom azt mondja, hogy ne aggódjak, mert nincs elkésve semmivel, de engem bánt, nem tudom mit ronthattam el.


Újszülött kora óta folyamatosan beszélek vele, mivel sokat voltunk kettesben, még a főzést és bevásárlást is vele beszéltem meg. 1 éves kora óta érdeklik igazán a meséskönyvek, télen naponta 1-2 órát olvastam neki egy huzamban. Zenét is hallgatunk, neki való gyerek dalokat. Férjem is folyamatosan beszélget vele, elmagyarázunk neki mindent. Igazából a szobatisztaság kicsit visszavetette a beszédfejlődést, mert előtte és utána is napi szinten kezdett új szavakat használni, de a 22 hónapban, összesen, ha 5 új szót mondott. Most megint ontja magából. Sokat fecseg. TV-t nézni 22 hónaposan kezdtünk, akkor vacsi után volt 1 mese. Most 1 hete délelőtt és délután is nézzük a Minimaxot együtt kb: 30 percet. Többet nem akarok, mert a túl sok TV szerintem nem tesz jót, ennyit is csak végső elkeseredésemben engedek. Mostanában nem érdeklik annyira a mese könyvek, mint régen, inkább más dolgokat csinálunk.


Okos, értelmes, gyerek. Kiegyensúlyozott, szófogadó, mindenki dicséri a családban, és a környezetünkben: teljesen szobatiszta, éjjelre is, nem kell neki babakocsi, egyedül eszik, egyre gyakrabban öltözik önállóan, egyedül alszik el, szóval egy szavam sem lehet rá.

Mindig bevonom a házimunkába is, mindenbe, amit csinálok, cserébe én is rengeteget játszom vele, férjem is, soha nincs egyedül, mindig beszél hozzá valaki. Nagyon figyelünk a választékos beszédre is, nekem ez a heppem, mert magyar szakos diplomám van, szeretném, ha szépen kommunikálna.


Ez természetes, vagy elrontottam valamit?



2012. aug. 16. 17:18
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
66%
Kisfiam 30 honapos. O ketevesen meg szavakat tudott de azt sem sokat. 2 eves kora utan a fejlodese rohamos volt. Ertsd ugy, hogy szinte naprol napra ujat mondott. Ma mar mondatokban beszel, 6 eneket enekel el elejetol a vegeig, 20-ig elszamol es sok mondokat tud. Ugyhogy en nem aggodnek a helyedben egy cseppet sem. Meglatod beindul majd a beszede. Nallunk is igy volt.
2012. aug. 16. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
66%

Szia!

Az én lányom 28 hónapos ő is 2 napja teljesen szobatiszta(hurrá!!), egyedül eszik, egyedül öltözik, egyedül húzza fel a cipőjét, ő is egyedül alszik el.:)

El tudja énekelni a hinta-palintát, bár keverve a szavakat.

De mondatokat még csak most próbál összerakni(anya hinta gyere).

Ne izgulj, eljön az ő ideje és akkor majd be sem áll a szája, majd mindenre azt mondja: anya mi ez? miért?.:)

2012. aug. 16. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
48%

2 éves lányom nagyon kis okos bestia.

május óta szobatiszta 2 hét alatt ráérzett a dologra, na persze én is kellettem hozzá de ügyes volt ő is.

egyedül eszik-iszik, öltözik,mossa a fogát,wczik is,kitörli ha pisilt,lehúzza a wc-t mese nem érdekli még,sokat játszunk,interneten szoktunk mesedalokat, zenéket hallgatni tud mondókákat is,könyvek őt se érdeklik,.. szóval a korának teljesen megfelelően viselkedik meg minden...


szerintem kicsit sokat vársz a fiadtól..2 éves még..

ne csinálj belőle mintagyereket..hiszen még gyerek..


szóval kicsit túlzásba estél..


ő még 2 éves !!!!!

2012. aug. 16. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Mindenkinek köszönöm a választ, ment a zöld kezecske.


Kedves utolsó, nem teszem magasra a lécet, csak amiatt aggódom, mert mindenhol azt írják, két évesen mondatokban kellene már beszélnie. Megfordult a fejemben, hátha én nem ösztönöztem eléggé, vagy elég jól. Nem várom tőle, hogy Shakespearet szavaljon :-) Köszönöm neked is a választ, hajszálra ugyanazt mondtad, amit anyukám, mikor ezt megemlítettem neki :-)

2012. aug. 16. 19:44
 5/15 anonim ***** válasza:
53%

Szerintem is túlzásba viszed. Egy alig 2 évesnek még egyáltalán nem kell folyékonyan beszélnie!!!! Mindenki ezt mondja neked, tényleg nem értem, hol beszélsz itt elrontásról. Valóban előfordul, hogy szépen, választékosan beszél egy gyerek ennyi idősen, de ez főleg a lányokra jellemző, nekik az eltérő agyi felépítésük miatt indul meg hamarabb a beszédfejlődésük.

Hogy a kérdésedre válaszoljak: kisfiam a 2. szülinapján alig mondott pár szót, azóta 4 hónap telt el, gyönyörűen beszél.

2012. aug. 16. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
69%

Egyáltalán nem kell és nem is elvárható, hogy mondatokban beszéljen.

Enyém 22 hós és 10 szót mond összvissz.

Az első gyerekem 2 évesen kezdte összekapcsolni a szavakat (ekkor kb 150-200 szó volt a szókincse), de igazán 2 év 3-4 hós volt, mire már normális mondat lett belőle.

2012. aug. 16. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
55%
Nem rontottál el semmit,minden gyerek más tempóban fejlődik.Az én fiamnak például be nem áll a szája,6-8 szavas mondatokban beszél néha,de a gyakori az inkább a 4-5 szavas.Rengeteget dumál,már ő maga zavarodik bele,mert "összemixel"mindent amit mondani akar,a nyelve előrébb van mint a gondolatai... :)De cuki.Viszont,ő nem eszik egyedül kanállal-villával(villával néha,de az is egy fél nap,inkább játszik vele),nem öltözik egyedül,nem hogy cipőt fel-le húz,ruhát se vesz le magáról egyedül,kivéve a sapkát.Szobatiszta még csak hirből sincs,esze ágában sincs bilibe vagy wc-be pisilni-kakilni,de szólni is csak akkor szól miután bekakilt....tehát ennyi :) Én is aggódhatnék ezek miatt,mert nem csinálja ezeket az én 2évesem(2hete volt 2éves),de nem aggódok,mert ő is másképp fejlődik,ezekre ő még nem érett,vagy nem érdekli,hiába mutatom-mondom neki,majd úgyis megtanulja.Úgyhogy szerintem ne aggódj,beszélni fog a te fiad is,nem fogod megúszni,majd visszasirod néha ezt a "csendet" mikor be nem áll majd a szája! :))
2012. aug. 16. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
60%
Az én lányom 19 hós és szobatiszta, szinte folyékonyan beszél, de nem ez a tipikus, unokatesó egyidős velünk de még alig mond szavakat. Nem kell megijedni, ha 5 évesen nem beszéln, akkor már gond lenne.
2012. aug. 16. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm a választ, ment a zöld kezecske.
2012. aug. 16. 22:03
 10/15 anonim ***** válasza:
81%
Az én lányom 27hós és csak szavakat mond, vagy csak a szavak elejét. Nem szobatiszta, nem öltözik egyedül, nem alszik el egyedül, sőőt délután nem is hajlandó aludni. Nem eszik normálisan egyedül, ha nem segítek akkor az egész gyerek tiszta kaja...stb...stb. Akkor én most mit mondjak! Szerintem én egy tökéletes anyukának és gyermekének inkább ne is adjak tanácsot!!
2012. aug. 16. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!