Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Két éves gyereked folyékonyan...

Két éves gyereked folyékonyan beszél már?

Figyelt kérdés

Az én fiam múlt hónapban töltötte a kettőt. Még szavakban beszél. Nagy a szókincse, és megérteti magát, ő mindent ért, és megcsinál, amit kérünk tőle, de mondatokat nem alkot még. Minden rokonom azt mondja, hogy ne aggódjak, mert nincs elkésve semmivel, de engem bánt, nem tudom mit ronthattam el.


Újszülött kora óta folyamatosan beszélek vele, mivel sokat voltunk kettesben, még a főzést és bevásárlást is vele beszéltem meg. 1 éves kora óta érdeklik igazán a meséskönyvek, télen naponta 1-2 órát olvastam neki egy huzamban. Zenét is hallgatunk, neki való gyerek dalokat. Férjem is folyamatosan beszélget vele, elmagyarázunk neki mindent. Igazából a szobatisztaság kicsit visszavetette a beszédfejlődést, mert előtte és utána is napi szinten kezdett új szavakat használni, de a 22 hónapban, összesen, ha 5 új szót mondott. Most megint ontja magából. Sokat fecseg. TV-t nézni 22 hónaposan kezdtünk, akkor vacsi után volt 1 mese. Most 1 hete délelőtt és délután is nézzük a Minimaxot együtt kb: 30 percet. Többet nem akarok, mert a túl sok TV szerintem nem tesz jót, ennyit is csak végső elkeseredésemben engedek. Mostanában nem érdeklik annyira a mese könyvek, mint régen, inkább más dolgokat csinálunk.


Okos, értelmes, gyerek. Kiegyensúlyozott, szófogadó, mindenki dicséri a családban, és a környezetünkben: teljesen szobatiszta, éjjelre is, nem kell neki babakocsi, egyedül eszik, egyre gyakrabban öltözik önállóan, egyedül alszik el, szóval egy szavam sem lehet rá.

Mindig bevonom a házimunkába is, mindenbe, amit csinálok, cserébe én is rengeteget játszom vele, férjem is, soha nincs egyedül, mindig beszél hozzá valaki. Nagyon figyelünk a választékos beszédre is, nekem ez a heppem, mert magyar szakos diplomám van, szeretném, ha szépen kommunikálna.


Ez természetes, vagy elrontottam valamit?



2012. aug. 16. 17:18
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Nem értem ezeket a pontozásokat...

Abban mi a nem hasznos hogy a lányom 28 hónaposan egyedül csinál mindent és eltudja énekelni a hinta palintát.

Talán azt kellene mondanom neki hogy ne beszéljél, ne csinálj egyedül semmit, na akkor hasznos lenne a válaszom?

2012. aug. 17. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

Kedves 10-es válaszoló! Nem vagyok tökéletes, messze járok, én attól, bizonyos dolgokra fogékonyabb a fiam, ennek örülök, de ez főként az ő érdeme, és nem az enyém. Mindenesetre köszönöm a hozzászólásodat, ugyanolyan értékesnek találom, mint a többiekét. Tuti biztos a te gyerekes is csinál valamit, ami egyedi, és kenterbe veri vele az összes kortársát.


Kérem, aki lepontozza a válaszokat az hagyja abba, mert elsősorban nekem kellene eldöntenem, hogy hasznos-e az adott válasz vagy sem. Mindenkiét hasznosnak és megnyugtatónak találom, és zöld kezecskével értékeltem, tartalomtól függetlenül. Aki veszi a fáradtságot, és tőle telhetően segít, az megérdemli a pozitív értékelést. Nem tudom ki szórakozik, de már több kérdésnél is láttam, hogy egyértelműen praktikus tanácsokat adott az illető, mégis le lett pontozva. Akárki is az, hagyja békén a kérdésemet, és a válaszolókat is. Jó dolgokat írtatok, köszönöm szépen.

2012. aug. 17. 12:03
 13/15 anonim ***** válasza:
47%

26 hónapos a lányom.Folyékonyan beszél,nem tökéletesen mert pár betűt nem tud még kimondani.(r,l) Szobatiszta éjjelre,nappalra. Rengeteg mondókát tud (egy kis malac,mókuska-mókuska... szóval nem a rövidebbeket).Viszont nem öltözik-vetkőzik egyedül,sőt még a wc-hez is nekem kell letolnom a nadrágját,pedig tudná...

De annyira más minden gyerek,nincs lemaradva a fiad semmivel,úgyis "behozza", lehet hogy csak pár nap alatt! Biztos sokat foglalkozol vele,ez előbb-utóbb meg fog látszani,hidd el!

Miért gondolod hogy valamit rosszul csinálsz? Ezek a dolgok lehetnének az alapok minden gyerekes családban.

A tévét mondjuk én nem vonom meg a lányomtól,mert attól is gyarapodik a szókincse,de nem ül ott egész nap,sőt annyira nem is köti le,inkább ilyen "melléktevékenységként" használja játék közben.

2012. aug. 17. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%

Kisfiam 1,5 éves korában kezdett el rövid, 2-3 szavas mondatokban beszélni. Két éves korára már be nem állt a szája, és le se lehetett lőni, annyit beszélt. Most 3 éves lesz, és hát pfff.... időnként irigylem a szomszédasszonyt, akinek a júliusban 2 évet betöltött kisfia a SZIA és APA szavakon kívül semmit nem mond még.

De ugye tudod, hogy mindkettő teljesen normális? Az is, hogy fiú létére az enyémnek be nem állt a szája, és nagyon korán kezdte a dumálást, és az is, hogy a szomszéd kisfiú 2 évesen nem beszél semmit. Eltérően fejlődnek, pedig nem mondhatnám, hogy én egy mintaanya vagyok, és azt sem, hogy a szomszédasszony nem tesz minden tőle telhetőt, hogy a gyerek fejlődését elősegítse.

2012. aug. 18. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm nektek is a válaszokat, ment a zöld kezecske.
2012. aug. 20. 13:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!