Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Van hasonló tapasztalatú...

Van hasonló tapasztalatú anyuka allergia-nem allergia téren?

Figyelt kérdés

Év elején vérből megállapították, hogy a kisfiam tojásallergiás. A fő tünetei, ami miatt a vizsgálatot végezték, szépen elmúltak, viszont egyéb tünetei megmaradtak. Ezért gondoltam, hogy valamire még tuti allergiás és kísérletezni kezdtem. Elhagytam a reggeli és esti tejet és napról napra látványosan javult! Teljesen tünetmentes lett!

Most karcolásos allergiavizsgálatot végeztek a pulmonológián, és ott azt állapították meg, hogy a tojásra nem allergiás, plusz a tejre sem. Ezért el kezdtem neki adni a tejet, tegnap este, ma reggel már kapott és már szépen jöttek vissza a tünetei. Nem értem én ezt :( Az is furcsa, hogy minden egyéb tejterméket fogyaszthat, az nem okoz semmi gondot, csak ha tejet iszik, akkor jön a vakarózás, kiütés, bőrszáradás.

Van valakinek hasonló tapasztalata?

Mi a magyarázat erre????


2012. aug. 16. 21:35
 1/3 anonim ***** válasza:

Javaslom a kecsketejet:


[link]


Vagy a laktózmentes 2,8 - 3,8 zsírtartalmú tejet.

2012. aug. 16. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A különböző tejtermékek máshogy vannak feldolgozva, ez lehet az oka annak hogy csak a tejre allergiás, de a joghurtra már nem. És igen, én nagyon sok mindenre vagyok allergiás, és sokat ki is mutattak a tesztek, de volt olyan amit nem, ettől függetlenül, mint ahogy te is tapasztalatból tudom ha elfogyasztom az adott élelmiszert akkor jelentkeznek a tünetek, szóval teszt ide vagy oda, nem eszem azt amire tudom hogy allergiás vagyok. És persze olyan is van amit kimutatott a tesz és közben vidáman ehetem, mert semmi bajom tőle. Figyelembe kell venni a keresztallergiát is. Pl én görögdinnyét csak dinnye szezonban nem tudok enni, mert akkor kereszt allergizál bizonyos virágzó növényekkel.

Szerintem jobb ha nem adsz neki tejet, mert csak eldurvulhat a dolog.

Egyébként pedig a karcolásos allergia vizsgálatnál jobb a vérből vett eredmény, főleg ételallergiánál, nem is értem hogy miért karcolgatnak még mindig.

2012. aug. 16. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Laktózmentes tej akkor jó csak ha tejcukor érzékeny, ha tejfehérje akkor az sem lesz jó.
2012. aug. 16. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!