Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kb mennyibe kerül az első...

Kb mennyibe kerül az első baba kezdő, , csomagja"?

Figyelt kérdés

Még csak a kiságy és a babkocsi van meg. Kis ruhákat azt kapunk a rokonoktól. A többi dolog még mennyibe kerülhet (orrszívó, lázmérő,mellszívó, kiságyba ágynemű,néhány cumi, baba kozmetikumok, fürdetőkád...).

Már most köszönöm a válaszokat!!


2012. márc. 16. 12:49
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
az attol fűgg h mijen minőséget szeretnél ezek a dolgok amiket felsoroltál nekem kb 30000ftba volt benne de kijön ez akár 20000 ből is
2012. márc. 16. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

egy babakelengye össze állítása a 0-1000000Ft között van. Ez sokban függ mit és mennyit kell megvenned, és mit szeretnél.


pl néhány cumit lelehet csökkenteni 1 db cumira, mert az elején nem fogja széthagyni a szobában, vagy bedobni a szekrény mögé, így ha cumis is lesz elég pár hósan bövíteni a készletet.

Pl ágynemü kb 2 éves koráig nem kell. Elég egy lepedö a matracra (mindenképpen gumis, ne hogy fegyürje és megfulladjon), de takarni max nappal szabad éjszakára csak hálózsákot szabad (habár sok anyuka takarja), így kb 1,5-2 éves korig nem kell. érdemesebb is a hálózsák, mert itt is olvasni sok 1 év körüli anyukától kérdést, hogy gyerekét eddig takarta de most már legrugja rendszeresen de már nem hajlandó zsákban aludni, így jobb ha az elejétöl abban alszik, mert akkor jövö télen nem lesz bajod vele.

kozmetikum sem kell csak egy fürdetö, popókrém, olaj és max testápoló. mellszívó is az amit kiválaszthatsz és megmutathatsz a féjrednek ha kell melyiket hozza haza, mert felesleges ha rendesen lesz tejed. lázmérö na az kell, és órrszívó is, de az sem feltétlen az elsö napokban, kád is filléres dolog.

menj és nézz körbe.

2012. márc. 16. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Szia!


Amiket felsoroltál zárójelben, azok olyan 30 ezer forintból kijöhetnek, ha nem a legdrágábbak veszitek meg, mert akkor a csillagos ég a felső határ.


orrszívó: porszívós: 1500-2500, sima (semmit sem ér): 400-600

lázmérő: digitális 1000-2000

mellszívó: 7000-40000

kiságyba ágynemű: (én 1,5 éves korában kezdtem el használni, addig hálózsákban aludt, szóval feleslegesen vettük meg addig.) 5000-15000 (3 részes), huzat 2500-6000

cumi: cumisüveg 1500-2500/db+tisztítókefe 2000

nyugtató-játszó cumi 700-2000

baba pipere: gyógyszertári filléres (fürdető, babaolaj, hintőpor)+popsikrém+pelenka+köldökápolás = legyen 4000

fürdetőkád: 1000-15000+ állvány 4000-10000


A legolcsóbbal számolva 30600-ra jött ki, de lehet van ami nem is fog kelleni először vagy sokkal olcsóbban megkapjátok.

2012. márc. 16. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim válasza:
mi csak egy ágyat kaptunk kölcsön azon kívül mindent meg kellett vegyünk. sok mindent használtan vettünk, de pár dolgot azért újonnan. pl matrac, ágynemű, textilpelusok, lepedők, törcsik, orrszívó, stb. mi 80 000 Ft-nál járunk de abban minden benne van az ég adta világon, még pelenka is két csomaggal. meg nekem terhes nadrág, szopt. melltartók és hálóing is. az ikeában vettük a textileket matracot, és sok mindent meg vateráztunk. és érdemes a netet bújni, sok akciós dologra rá lehet bukkanni jó áron.
2012. márc. 16. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Hány ez tényleg igényfüggő.

Nekünk pl. babaszobával együtt kb. fél millió lett.

Ennél lehet kevesebb és több is!

2012. márc. 16. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Igényfüggő.

Én lassanként veszek meg mindent apróságnak, ezért nem annyira megterhelő.

15ért vettem használt babakocsit.

30at hagytam ott a webáruházban (ahol ingyen kiszállítják, mert nincs kocsink) a matracért, pelenkáért, poopsitörlőért, orrszívóért, kiskádért, stb.

Ruhát a teszveszen veszek ruhacsomagban, épp tegnap sikerült vennem pár rugit és bodyt 1800ért.

2012. márc. 17. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Tényleg nayon változó ki mennyit költ. Mi kaptunk egy kiságyat és egy pelenkázót, azon kívül mindent mi vettünk, újan. Mivel az első babánk, de még legalább egyet tervezünk is, úgy gondolom a most megvásárolt holmik nagy részét, a következő babánknál is használni tudjuk majd. Most olyan 400ezernél tartunk, de már minden fontos dolog megvan.
2012. márc. 18. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Mi néhány ruhán kivül, mindent meg kell, hogy vegyünk, eddig kb 260000.- költöttünk, ebbe van nekem is néhány kismama cucc, festék a szobához, meg henger, de nincs benne a babakocsi, kád, szekrény. Ahogy számoltam, kb 400000.- lesz minden, de ebbe már olyan "luxus" dolgok is vannak, hogy forgó játék, szoptatós fotel, éjjeli fény, ezek nem szükségesek, de ha anyagilag sikerül megoldani megveszem.
2012. márc. 19. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Hát nem tudom, nekünk kiságyastól, babakocsistól, mindenestől biztosan volt 4-500.000 forint. Mi mindent újonnan vettünk, ezeket külön nem nagyon tudom, hogy mennyibe kerültek, 40-50.000?


33 hetes kismama

2012. márc. 21. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
2012. márc. 21. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!