Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mikor tudja egy gyerek lerajzo...

Mikor tudja egy gyerek lerajzolni a pont, pont, vesszőcskét?

Figyelt kérdés
Nem feltétlenül egy tökéletes rajzra gondolok, hanem hogy már felismerhető legyen.
2012. aug. 24. 15:57
 1/8 anonim ***** válasza:

2-4 éves kora között valamikor

kérdés mennyire szeret rajzolni

mennyire jó a finom motorikája

mennyire jól fogja a ceruzát

ja én jó géneket örökölt e :-)))

2012. aug. 24. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Az én 2,5 évesem még nem tudja lerajzolni. Mondja, de csak egy hosszú vonalat húz.
2012. aug. 24. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

pont-pont vesszőcskét ne rajzoljon!


embert rajzol majd, amikor kialakult testtudattal, testképpel rendelkezik, és eleget ügyesedett firkálgatásokkal a keze.


Az első ember formájú rajz 3 - 3,5 éves kor körül jelenik meg, általában fej-láb emberek. Tehát van egy nagy köt feje, két szeme, és a fejéből nyúlik ki a lába, majd a keze.


Minden gyerek rajzfejlődésében elkövetkezik ez a fejlődési lépcsőfok, azokéban is, akiket sose tanítottak semmilyen formában rajzolni, nem mutogattak neki pont-pont vesszőcskét, és egyéb rajztanító trükköket. A későbbi rajzfejlődése szempontjából KÁROS bármilyen formában rajzolni tanítani a gyerekeket (pont-pont vesszőcskével, vagy megfogni a kezét és együtt húzni a vonalat, vagy megmutatni, hogy így kell rajzolni a napocskát, kisautót, stb.) Nagy méretű papírt (kiterített csomagolópapírt) és tömzsi, jól markolható zsírkrétát vagy ujjal, tenyérrel maszatolható festéket kell neki adni, és hagyni, hogy a saját ütemében fejlődjön!

2012. aug. 24. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Én sem gondolom, hogy túlzottan irányítani kéne a gyereket, hogy mit hogyan rajzoljon, de a pont, pont vesszőcske egy játék és ha tetszik neki, miért ne gyakorolhatna így???
2012. aug. 24. 17:10
 5/8 anonim ***** válasza:

azért, amit magad is leírtál. Mert ez egy játék, amivel a rajzolást gyakoroltatják. Didaktikusan. Amire semmi szükség.


Ha már tud magától (a saját belső képeit kivetítve) embert rajzolni, akkor játszhat pont-pont vesszőcskét naphosszat. De ne abból "TANULJA MEG", hogyan kell embert rajzolni. már csak azért sem, mert mint írtam, a természetes érési folyamatban először fejlábembereket rajzolnak, majd csak utána rajzol tagoltabb formát, nyakat, hasat.


A rajzolás is egy komoly érési folyamat eredménye, akár pl. a mászás, járás. Gondolom (remélem), azt sem gyakoroltattad vele, mielőtt ő el nem kezdte volna magától végezni, amikor megérett rá.

2012. aug. 24. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
hééé miért lett törölve a hsz-m ????
2012. aug. 24. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

#3-5


hülyeség

ha egyszer imádja a gyerek akkor fogom neki rajzolni mindegyiket ne hogy már könyv szerint neveljem a gyerekem ????


és !

a nagylányom 2,5 évesen nagyon ügyesen rajzolt mondom RJAZOLT


szal egy teljesen gyerek függő !!!!

mint ahogy a mikor jár a gyerek kérdés is

2012. aug. 24. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ja, már ez is káros. Nem modnom hogy kényszeríteni kell, de ha szereti, és ő kéri hogy mutasd meg, szerintem nem fogsz neki egy életre szóló sérülést okozni.

Egyébként az én lánykám is ezzel a mondókával kezdte úgy 2,5 évesen, de csak a fejet rajzolta meg a többit csak mondta. És úgy fejlődött tovább ahogy az a "nagykönyvben meg van írva. Most 3,5 éves, és már néha van hasa is a babának, de már nem mondókázik hozzá:)

2012. aug. 24. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!