Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szerintetek elvárhatom ezeket...

Szerintetek elvárhatom ezeket 3 éves kislányomtól?

Figyelt kérdés

Belefáradtam az örökös huza vonákba és kicsit bekeményítettem de nemtudom hogy reális-e...


Baba óta cumizik, nem bánom hogy alszik vele de amikor fennvan és főleg amikor beszél mondtam hogy nem lehet a szájában, hiába mondja hogy kiveszi, képtelen betartani ezért elrakom, de akkor ebéd elött már álmosodik, vagy megüti magát és kéri a cumiját "csak egy kicsit" de végül ismét megy a veszekedés hogy vegye ki amikor beszél stb. Ezért ma elegem lett megmondtam hogy mivel nem teszi meg amit kérek ezért elrakom, és elraktam nem adtam oda hiába sírt csak alváshoz.


A másik hogy fél éve szobatiszta, de vagy 2 hónapja elkezdte azt hogy nem megy időben wc-re és bepisilni, ha szólok hogy nem kell-e akkor mondja hogy nem, erre 5 percre rá bepisil, nem az egész adagot de annyit biztos hogy cserélni kelljen a bugyit. Naponta vagy 4 bugyit elhasználunk nem értem miért nem megy időben eddig türelmes voltam de most mondtam neki hogy akkor nincs gyümölcslé meg csoki aznap amikor bepisil. Emiatt is sír.


Sokáig legtöbbször úgy aludt el hogy mellette voltam, de volt hogy ez 1 órát is eltartott vagy mégtovább, ezért kb egy hónapja belefáradtam és mostmár elalvás előtt mesét olvasok neki, megdajkálom és kijövök egy idő után hogy egyedül aludjon, elmondtam neki hogy ittvagyok ha valami gond van de nem fekszem le órákig mert dolgom van mielött alszom és ő már ügyes kislány el tud aludni. Rendszerint még vagy 1-2 órát vergődik, sír, behívogat, szinte minden este 10-nél előbb nincs csönd, mintha képtelen lenne elfogadni.


Nagyon szeretem a lányomat, de bele fáradtam ezekbe...jogosan várom el ezeket vagy kinzom?


2012. aug. 27. 21:22
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

áá, ne sírj, vagy sírj, azzal megkönnyebbülsz...mindannyian elkövetjük a magunk hibáit a gyereknevelésben(is), ez a helyzet meg amiben most vagytok, Neked nagyon megterhelő, hidd el, a gyerekek nagyon megbocsájtóak, és tudja, hogy szereted, azt azért érzi.

Sajnos mikor éjjel sokat fent van a lányom, én is másnap tök dili vagyok vele, nincs türelmem, nem bírom megvárni, hogy felvegye a cipőjét,stb., stb., és mindig eltelik vagy pár óra, mire rájövök, hogy most miért őt "büntetem" a hisztimmel, hisz csak egy kisgyerek.

Hidd el, nem vagy ezzel egyedül, és a fáradtság nagyon kiüti az embert, nem önmaga, ha nem tudja hosszú hetekig kipihenni magát...

jó lenne, ha tényleg lenne minden nap 30-60 perc, amit csak vele töltenél, és ugyanennyi, amit még nélküle is, hogy fel tudj töltődni.

2012. aug. 28. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat!
2012. aug. 28. 22:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!