Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Türelmetlen, lobbanékony...

Türelmetlen, lobbanékony hangoskodó típusú gyerekből lehet csendeset, visszafogottabbat nevelni? Ha igen hogyan?

Figyelt kérdés

Olyan sokszor elgondolkozom ezen hogy türelmetlen, csapkodós, kiabálós gyerekeimből (mind a 2 ilyen sajnos) vajon én vagyok a béna hogy nem tudok sehogysem nyugodtabb, türelmesebb emberkéket faragni? Barátnőm lánya de még a fia is sokkal kevésbé impulzív mint az én gyerekeim, és nem kicsik már 3 és 5 évesek, tehát eddig még a dackorszak számlájára írtam. Meg sokat olvastam a témáról hogy a kicsi gyerekben milyen feszültségek feszülnek hogy sok mindent szeretne de nagy részére nem képes még emiatt olyan vad és akaratos és türelmetlen. De hát már annyira azért nem picik.

Reggel egymást csépelve kelnek, aztán még viszonylag nyugis a délelőtt. Rajzolunk festünk gyurmázunk, vágunk tehát ilyesmik (mert délután teljes felfordulásba fordul minden ilyen tevékenység). Aztán kimegyünk mozogni. Ordítanak mert valaki ráült a motorjukra a biciklijükre, ordítanak ha jó kedvük van és akkor is ha rossz. nem értem miért nem süketek, nem hagyom figyelmen kívül őket.

Csapkodnak és kiabálnak ha valami nem sikerül rögtön. Aztán ismét egymást bántják. Bármilyen korlátba ütköztetem őket (mert hát határokat muszáj szabni) már kiabálással csapkodással reagálnak.

Büntetés VAN! Szuperdada módra kislépcső leülni elgondolkozni, majd bocsánatot kérni. Meg is teszik ezeket de semmit se ér úgy látom.

Mit tegyek hogy olyan rendes aranyos nyugis gyerekek legyenek? Azt veszem észre hogy már nem szeretnek lassan velünk lenni a barátnőm és gyerekei. Nem is csodálom. Hiszen ezt a stílust látják a gyerekei. Mit tegyek, egyszerűen egy kalap csődnek érzem magam. Nem verekszek és csak viszonylag ritkán emelem fel a hangom ha már nagyon nagy butaságot készülnek csinálni.


2012. aug. 29. 12:41
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi a válasz(oka)t !! :)
2012. aug. 29. 15:32
 12/12 anonim ***** válasza:
Nem,nem hideg vízzel csináltam,azt nem tudnám én se megtenni,langyos víz volt,úgy ruhástól ahogy van,a hajára engedtem.Pár másodpercig ordított aztán elkezdte mondani hogy vegyem ki és törölközzünk meg.Én erre rögtön kivettem,nem nézett a szemembe(szégyellte magát)És mondta hogy ez nem volt jó,hüppögve.Én mondtam hogy nekem meg ez az ordítás nem volt jó,és nem viselkedünk így,mert nagyon szeretlek,de nem tudtunk beszélni mert ordítottál.Megöleltük egymást és szent a béke.Nem ijedt meg,és nem szoktam ezt csinálni,fel szoktam venni,és megpördülünk(azt szereti),vagy hagyom a szobájába és ő jön hogy befejezte,abbahagyta.Ez a két eset más volt,nem hagyta abba,és nem tudtam vele beszélni,majdnem hányt.
2012. aug. 29. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!