Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Rovarcsípés allergia 4 évesnél...

Rovarcsípés allergia 4 évesnél. Gyermekrvost nem sikerült elérjek, sajnos bőrgyógyász sem találtunk már munkaidőben? Súlyosbodhat az állapota? Milyen gyorsan terjed az allergia?

Figyelt kérdés

Délután óta csak a kezdeti állapot tért vissza, nem súlyosbodott, még lehet ennél rosszab is?

Kisfiamot tegnap több szúnyog is megcsípte, ma újabb csípések jelentek meg rajta, de valószínű, hogy nem szúnyog mert allergiás reakciója lett. Hangyára gyanakszunk. Kipirosodott kézfeje, lábfeje, több helyen tűnik úgy mintha csípésnyomokat látnánk aminek nagy piros lett az udvara. Bekentük Fenistillel, kicsit helyrejött a színe kezének és lábfejének, de estére újra bepirosodott és az ujjacskái viszketnek. Nem merjük többet bekenni a géllel. Mire számíthaunk, járt valaki közületek hasonló cipőben? Ha igen, jól jönne pár jó tanács és esetleírás.


2012. aug. 29. 20:27
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
Vica05: sajnos kálciumot adnak, akik bekerültek eddig ismeretségi körből azt kaptak, egyebet nagyon semmit. Hasmenéses járvány van a városban, inkább nem rizikóznék, hogy még azt is összeszedjük mindez mellé ha nem muszáj.
2012. aug. 29. 21:41
 12/17 anonim ***** válasza:
100%
Az ecet a csípésre rögtön jó csak. Tehát akkor mikor megcsíp vmi. Másnap már nem. És ilyen allergiás reakciónál amit írsz nem csinálnék kitérőket a népi hagyományokra. Legalább hivd fel az ügyeletet és kérdezd meg h ilyen esetben mi adható , fenistil csepp , ha igen , mennyi stb? és mielőbb váltsátok ki az ügyeletes gyógyszertárban. (mert az is kell h legyen.)
2012. aug. 29. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
64%

az a jó hír, ha viszket, akkor nem lesz fulladásos allergiás reakció, szóval ne parázz :)

ezt egy orvos mondta nekem, iszonyú allergiám van, az egész testem feldagad egy bizonyos szertől :)


fenistil gélt nem ajánlják kisgyerekeknek, attól is durvulhat! fenistil cseppel kell kenni nekik! ez vényköteles, holnap írass fel a gyerekorvossal!

amúgy az is lehet, hogy pók csípte meg, akkor meg nem allrgia hanem a csípés hatás a dagadás. holnap reggel első dolgod legyen, hogy az ágyát felforgatod, bio rovarölővel befújod a matrac hátoldalát, ágy lábát, ágyneműtartót, stb. nálunk is egyszer ez volt, szemét pók csípkedte a fiamat :(

2012. aug. 29. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm
2012. aug. 29. 22:08
 15/17 A kérdező kommentje:
éppen azon gondolkodunk, hogy tényleg nem-e csípkedi éjszakánként valami, azzal kezdem a napot, hogy befújok a szobába.
2012. aug. 29. 22:10
 16/17 anonim ***** válasza:

Nem olvastam végig minden hozzászólást így nem tudom, hogy valaki írt-e már ilyet. Az én lányom allergiás a szúnyogcsípésre (kisebb korában még durvább volt, de most sem kutya) Ha megcsípi egy szúnyog akkor kemény duzzadt göb lesz a helyén (a nyáron pl diónyi göbök voltak rajta) amíg kisebb volt volt akkor meg teljesen feldagadt a csípés mentén és sárga gennyes hólyagok keletkeztek rajta, 1x annyira bedagadt neki, hogy 1.5x-es lett a bokája (ha gondolod holnap teszek fel képet róla) Szerencsére fulladás és ilyen nincs. Ami nekünk segít az a cetrazin hexal (vény nélkül kapható, de nekem a doki mondta anno illetve ha nagy a vész akkor szteroidos krém.

(ezt csak 1x használtam amikor a bokája dagadt fel) az a lényeg nálunk, hogy ne vakarja, mert akkor nem lesz olyan nagyon csúnya.

Én sem gondoltam, hogy van olyan aki a szúnyogra allergiás, de mégis van (sajna) dokimat megkérdeztem, hogy ez akkor most azt jelenti, hogy ha megcsípi egy méhecske akkor nagy a gáz, de azt mondta, hogy attól, hogy allergiás a szúnyogra még nem biztos, hogy a méh vagy a dazsázscsípésre is.

2012. aug. 29. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:

Na a mi csípésünk is olyan mint a 23.00-é, piros udvara van, közepén fehér, igaz nem az összes ilyen. Ma voltunk dokinal és Zyrtec cseppet írt fel, kenegetni Advanten Milket. Jövő héten megyünk ellenőrzésre.

Köszönöm mégegyszer a válaszokat és a jó tanácsokat.

2012. aug. 30. 16:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!