Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 3,5 év alatt 3 nátha láz...

3,5 év alatt 3 nátha láz nélkül,1 3 napos láz.4 nap ovi után torokfájás, full taknyos és 38C-os a fiam?!

Figyelt kérdés

Szerintetek?

Mondta a fiam, hogy ott többeknek folyik az orra, taknyosak, köhögnek.

Miért lehet így oviba járni?

Ma reggelre taknyosodott be a fiam, de eszembe sem volt vinni.

A munkára nem lehet fogni, mert beviszem taknyosan, ott még betegebb lehet, nemhogy 2 nap alatt elmúljon. Így lehetséges, hogy mégsem tud anyuka dolgozni menni és nem 3 napig, hanem egy hétig, mert nem kezelte ki a gyerekét. Aki behozza a beteg gyerekén, a másikét is megfertőzi.

És így nem egy gyereknek kell gyógyszert venni, hanem a másik 10-nek is.

Miért ilyen felelőtlenek a szülők?

Vagy én látom rosszul??????


2012. szept. 7. 12:37
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
30%
De most téged mi zavar? Az hogy a párod beteg? És? Minden dolgozó ember megy betegen is dolgozni, míg a bele nem lóg, mert a mai világban nem tehet mást. Milyen álomvilágban élsz te? Azért is a felelőtlen szülők a hibásak mert a párod beteg?
2012. szept. 7. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 A kérdező kommentje:

Azért, mert önhibáján kívül lesz beteg, az oviba betegen bevitt gyerek miatt.

Közgazdaságilag te gondold már át ezt az egészet.

1 szülő kikurálja otthon a taknyos gyerekét 3 nap.

Nem kurálja ki, megbetegít még vagy 10-et, annak a familiáját, végülis a fizetés egy részét gyógyszerekre kell költeni, akár 10 e ft-ot is attól függően, hogy hányan kapják el a családban. És még ott vannak a munkatársak is......

Nem én élek álomvilágban, hanem racionálisan gondolkodom.

2012. szept. 7. 13:01
 13/33 anonim ***** válasza:
56%

Te nem racionális vagy, hanem utopisztikus. Tudod nem igazán érdekel hogy mi a vége makroökonómiai szempontból, mert ha engem kirúgnak, akkor rohadtul nem fogunk tudni megélni. Az én lányom 3 éve jár oviba, és tapasztalatom szerint még midíg jobban megéri a családi kasszánknak, mintha nem keresnék. 3 év alatt max 10 alkalommal volt beteg úgy hogy otthon kellett lennie. A gyereked most kezdte az ovit. Mit vered magad olyanon amit még nem is tudsz? Lehet nem is lesz beteg a következő két hónapban.


Ha meg a férjed simán benyal egy ovis vírust akkor vizsgáltassa ki magát, mert az ő immunrendszere sem ok.


Komolyan nem értelek. Elhiszem hogy sok a két gyerek, meg a terhesség...hormonok, de amit csinálsz az hiszti.

2012. szept. 7. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
50%
figy, sajnos ez van. Ezt tényleg meg kell szoknod neked is. Minden gyerek átesik ezen a pár hónapig tartó takonykóron, és az immunrendszerük igenis erősödik, mert a követkzeő "Takonyszezonban" már nem lesz 2 hetente beteg. És ne hibáztasd a többi szülőt, az én 2 gyerekem olyan gyerekek mellett szoktak be a böliben, akiknek véres váladék folyt az orrukból.. na azon lehetett volna hisztizni, de sajnos nagyon sok szülőnek nincs más választása, mint taknyosan vinni a gyereket.
2012. szept. 7. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
52%

Jézusom, most minek idegesíted magad? Tudtad,hogy ilyen, ha egy gyermek a közösségbe kerül. Vagy nem? Mert akkor nem tudom hol éltél.

Ne pörögj ezen, mert felmegy a vérnyomásod, nem tesz jót. Olyan, mintha hergelnéd magad, mert nem azt írták, hogy igen, milyen igazad van...amúgy még igazad is lehet, én megértem a véleményed, de tudod elég sokszor előfordul,hogy egész családok lebetegednek. Na meg az is igaz, hogy az ember örül a munkahelyének, nem maradhat otthon állandóan. Ennyi erővel ne vegyetk levegőt, tényleg bárhol megfertőződhetsz!

2012. szept. 7. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
77%

az én fiam 3 hónapig köhögött az év elején, mondta a doki, hogy felesleges gyógyszerekkel tömni, majd a jóidő meghozza a változást. Így is lett.

A legokosabb amit tehetsz, hogy sok kivit, almát adsz a gyereknek, hogy minél kisebb betegségekkel vészelje át az első szezont.

2012. szept. 7. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 A kérdező kommentje:

Kíváncsi vagyok, hogy ti hogy látjátok. Többen, másképp. Megértem.

Előrebocsátom, hogy nem pontozok, mindenki véleményét elfogadom, vitatkozni lehet, hátha meggyőztök.


Ja, még az is ki volt írva az ajtóra, hogy skarlát betegség volt az oviban 2012. 08.28.


Lehet, hogy hormonok, de tényleg nem repdesek az örömtől.

Fiam imádja az ovit, az sem megoldás, ha nem jár.

2012. szept. 7. 13:18
 18/33 anonim ***** válasza:
100%

ami azt illeti, engem is sokkolt a tudat, hogy ez van, ezt kell szeretni:S nálam egyszerre kezdték a bölcsit januárban, június végéig betegeskedtek...

erősítd az immunrendszerét sok zöldséggel, gyümölccsel. Cebion cseppeket is lehet neki adni már.

2012. szept. 7. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 A kérdező kommentje:

Szerintem van olyan mentalitású szülő, aki letojja a másik gyerekét. Végre már oviba nem mehet, mert fosik-hányással küzd vagy épp valami himlő támadta meg, ennek ellenére lehozza a játszótérre, azzal a címszóval, hogy a gyereknek kell a levegő.

Kertváros, parkokkal teli környéken.

És mindez 1 óra elteltével derül ki, amikor anyukára 20.jára jön rá a cifra görcs és rohannak haza, megemlítve, hogy calici miatt nincs oviba a gyerek.....

2012. szept. 7. 13:33
 20/33 anonim ***** válasza:
100%

A fiam tavaly novemberben kezdte a bölcsit.

Február végéig, vagyis 4 hónapig 1 hét bölcsi - 2 hét otthon volt a felállás. Én közben visszajöttem 8 órában dolgozni. Nagyszülők befogva, és távoli eléréssel hajnalonta otthonról dolgoztam, hogy ki ne rúgjanak.

A gondozónők azt mondták, normális gyerekeknél IS 3-6 hónap, mire testileg-lelkileg megszokják az új környezetet.

Nálunk is volt olyan gyerek, akit beadtak olyan köhögéssel, hogy azt hittem, kiköpi a tüdejét, persze 3 centire a fiam szájától.

Amikor szóvá tettem, azt mondták, ha nem lázas vagy kiütéses egy gyerek, nem utasíthatják el a bevételét a csoportba. Ez van. Én is nehezen szoktam meg, de nincs választásunk.

Nekem az összes többgyerekes barátnőm ugyanazt mondta egyébként, amit itt valamelyik előttem szóló, hogy szeptembertől májusig köhög a gyerek és folyik az orra.

2012. szept. 7. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!