Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 3,5 év alatt 3 nátha láz...

3,5 év alatt 3 nátha láz nélkül,1 3 napos láz.4 nap ovi után torokfájás, full taknyos és 38C-os a fiam?!

Figyelt kérdés

Szerintetek?

Mondta a fiam, hogy ott többeknek folyik az orra, taknyosak, köhögnek.

Miért lehet így oviba járni?

Ma reggelre taknyosodott be a fiam, de eszembe sem volt vinni.

A munkára nem lehet fogni, mert beviszem taknyosan, ott még betegebb lehet, nemhogy 2 nap alatt elmúljon. Így lehetséges, hogy mégsem tud anyuka dolgozni menni és nem 3 napig, hanem egy hétig, mert nem kezelte ki a gyerekét. Aki behozza a beteg gyerekén, a másikét is megfertőzi.

És így nem egy gyereknek kell gyógyszert venni, hanem a másik 10-nek is.

Miért ilyen felelőtlenek a szülők?

Vagy én látom rosszul??????


2012. szept. 7. 12:37
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
33%
Egy gyerek általában nem gyógyul ki maradéktalanul a takonykórságból 3 nap alatt. Merthogy ezt írtad. Az én lányom járt már bölcsibe (alig járt a sok betegségtől), végigcsináltuk a kiscsoportot, most ment középsőbe. 1,5 hetet bírt ki most az oviban, már folyik az orra. De mivel más nincs, ezért viszem, mivel nem engedhetem meg magamnak, hogy itthon legyek vele 2 hétig, amíg maradéktalanul meggyógyul. Utána meg ki tudja 1 hét és megint ugyanúgy beteg. Sajnos manapság a munkáltatók nem tolerálják ezt. Néha még elmegy, de gyakran nem. Az én gyerekem pedig bizony nagyon gyakran beteg. Kivették az orrmanduláját, előtte volt, hogy 6-8 hétig folyamatosan taknyos volt. Hát sajnos nem tudtam megengedni magamnak, hogy 6-8 hétig otthon maradjak vele. Szóval ezt meg kell szoknod, mert orrfolyással szokták vinni a gyereket. Én akkor nem viszem, ha csúnyán köhög és lázas, sima orrfolyásnál igen. 4,5 éves kislány anyukája.
2012. szept. 7. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
21-es vagyok. No azért az utolsó kommentedre reagálva: meg kell ám különböztetni fosós-hányós vírusos gyereket, himlős gyereket és orrfolyós gyereket. Előbbi kettővel nem vihetné természetesen közösségbe a szülő, ha ilyet tapasztalnék a környezetemben bizony leordítanám a fejét a szülőnek, de az orrfolyós "állandó" betegeskedés más.
2012. szept. 7. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 A kérdező kommentje:

A fiam 38Cos lázas, amelett, hogy taknyos és nagyon fáj a torka.

Ez nyelte be a héten. Nem gondolnám, hogy egy sima megfázás vagy nátha vagy orrfolyás.

És azt sem, hogy az immunrendszerével baj lenne.

2012. szept. 7. 15:20
 24/33 anonim ***** válasza:
Mint írtam, lázzal én sem vinném oviba, ez egyértelmű. Én a sima orrfolyást arra értettem, amikor nincs láz meg semmi. Az immunrendszere pedig alapból gyenge még, azért betegeskedik. Hogy mennyire gyenge, azt a következő hónapokban megtapasztalod. Ha szerencséd van, a gyengék között erősebb, ha nincs szerencséd, akkor sajnos folyamatosan lesznek kisebb-nagyobb bajai.
2012. szept. 7. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 A kérdező kommentje:

Most kelt fel, 4 órát aludt. Adtam lázcsillapítót lefekvésnél, ennek ellenére már 38,2C. És már sárga sűrűt fúj az orrából. Alig van hangja.

Mostmár kezdek aggódni és mostmár szerintem okkal vagyok ideges a beteg gyerek szüleire, akitől elkapta.

És itt a hétvége......

2012. szept. 7. 16:25
 26/33 anonim ***** válasza:
Jobbulást nektek.
2012. szept. 7. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
45%

Jobbulást a fiadnak. DE!


Megkérdezném, hogy valyon a többi gyereknek is ilyen lefolyású volt a betegsége? Nem kell keresni a bűnbakot. A fiad beteg. Adsz neki gyógyszert, és meg fog gyógyulni. Ezzel jár az élet. Orvosnál voltatok?


És nem, nem joggal vagy dühös. Nem mondom hogy semmi okod nincs hogy mérges légy, de senki nem tehet arról hogy a te gyereked így reagál egy vírusra, amire a többi csak orrfolyással. Nem maradhat mindneki otthon, hogy a te gyereked ne legyen beteg.


Nyugi! Nem lesz vele semmi gond. Normális hogy belázasodik, mert így védekezik a szervezete. És bármennyire nem hiszed is, így erősödik, mert olyan kórokozókkal találkozva amiket eddig nem ismert a szervezet, új ellenanyagok termelődnek, és az immunrendszer tanul. Máskor ha ugyanez a kórokozó támadja meg, már nem lesz ilyen "súlyos" mert tudja a teste mit kell tenni, ahogy a többi gyereké, aki csak köhög, de nem lázas.


Azt meg hogy gyenge az immunrendszere nem kell sértésnek venni. Ez tény. Mint mindenkinél aki keveset volt közösségben. Ahelyett hogy megsértődsz, tegyél ellene.


Úgy látom nagyon nehezen viseled ha beteg. Készülj fel, mert akár 2-3 napig is lehet lázas, és igen, 4 óránként lehet hogy lázcsillapító kell. Váltva adhatsz eltérő hatóanyagút, ha nagyon nem megy le akkor 1/3-ad algopyrint.

2012. szept. 7. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
Azt hozzátenném, hogy szokd meg azt is, hogy a gyerek mindig hétvégén, és ünnepnapon betegszik le. Ha nem voltatok még, ma vidd orvoshoz, hogy ne ügyeletre kelljen.
2012. szept. 7. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 A kérdező kommentje:

A fő gond, hogy a 1,5 éves is beteg lesz és valószínű, hogy én is terhesen:(((((

Állandóan vitaminokat adtam/adok neki, mióta él, c-vitaminos vizet iszik mindennap.

Márcsak remélem, hogy nem skarlát vagy valami komolyabb.


Volt orvosnál reggel, akkor mégcsak 37C volt és átlátszó a fújása.

2012. szept. 7. 16:46
 30/33 A kérdező kommentje:
És a "hiperaktív" fiam, itt fekszik és nem akar felkelni.:((((
2012. szept. 7. 16:47
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!