Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 3,5 év alatt 3 nátha láz...

3,5 év alatt 3 nátha láz nélkül,1 3 napos láz.4 nap ovi után torokfájás, full taknyos és 38C-os a fiam?!

Figyelt kérdés

Szerintetek?

Mondta a fiam, hogy ott többeknek folyik az orra, taknyosak, köhögnek.

Miért lehet így oviba járni?

Ma reggelre taknyosodott be a fiam, de eszembe sem volt vinni.

A munkára nem lehet fogni, mert beviszem taknyosan, ott még betegebb lehet, nemhogy 2 nap alatt elmúljon. Így lehetséges, hogy mégsem tud anyuka dolgozni menni és nem 3 napig, hanem egy hétig, mert nem kezelte ki a gyerekét. Aki behozza a beteg gyerekén, a másikét is megfertőzi.

És így nem egy gyereknek kell gyógyszert venni, hanem a másik 10-nek is.

Miért ilyen felelőtlenek a szülők?

Vagy én látom rosszul??????


2012. szept. 7. 12:37
1 2 3 4
 31/33 anonim ***** válasza:
Még nagyon az elején vagytok ennek, tudom milyen, én is átéltem, mondom bölcsibe szinte nem is jártunk, mert ahogy bement, már aznap kijött rajta valami betegség. Úgyhogy extra gyenge immunrendszerrel van (volt) az én lányzóm megáldva. Mi is eleinte pánikoltunk attól is, ha lázas volt, attól is, ha köhögött. Most már azért edzettek vagyunk, de persze sokat fejlődött az immunrendszere is, mert pár nap alatt túl van a dolgokon, kevés ideig lázas. Az igaz, amit az előző válaszoló írt,hogy nem minden gyerekre ha ugyanúgy a betegség, van akit nagyon kiüt ugyanaz, van aki csak kis orrfolyással megússza. 4,5 éves kislány anyukája.
2012. szept. 7. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/33 anonim ***** válasza:
Múlt héten kezdtük a be szoktatást kislányommal de a héten már itthon van ugyan ezek a tünetek mint nálatok. Magas láz hányás torokfájás köhögés. És van egy 7 hónapos fiam Ö is elkapta. Hétfőn találkoztam a védőnőnkkel azt mondta ha nyugodt ünnepeket akarok ne vigyem be oviba a lányom december 10-től.
2012. szept. 12. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/33 anonim ***** válasza:

Egyetértek, a gyereknek az a legjobb, hogyha otthon marad, ha beteg, mert egy beteg gyerek, legyengült immunrendszerrel csak még több fertőzést elkap az oviban.

Meg az oviban nem fogják fújogatni a gyerek orrát. Az én gyerekem úgy ahogy, segítséggel kifújja, de ha nem nézek a körmére, akkor csak szipog, meg különben is, ha egyedül fújja, amúgy sem olyan hatásos, mintha itthon kiporszívózom neki.

Meg azt nem értem, hogy ha nincs láza, az orvos szerint mehet oviba, akkor is, ha taknyos, meg köhög, de ha már van láza, akkor nem. Pedig a láz csak egy reakció a szervezettől, attól, hogy nem lázas, még lehet beteg. A férfiak amúgy általában könyörtelenebbek a gyerekkel, legalábbis a férjem már ma reggel is vitte volna oviba a gyereket, pedig tegnap este lázas volt. Még én is kezdő szülő vagyok, most kezdtük az ovit, nem ítélem el, ha valaki nem tudja megoldani a gyerek elhelyezését, és taknyosan viszi, de a gyerek és a közösség érdeke mást diktál.

2012. szept. 13. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!