Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szerintetek kinek van igaza,...

Szerintetek kinek van igaza, vagy mi a helyes megoldás?

Figyelt kérdés
Ma sétálni voltunk az egész családdal és láttunk egy kisebb balesetet, vagyis pontosabban már csak azt láttuk, hogy egy óvodás korú kislány elesett a biciklijével és szaladtak oda a szülei. Apuka felnylábolta a kislány, aki ott hüppögött a válán, anyuka elkezdte tolnia biciklit. E közben pedig ordibáltak egymással, hogy vajon melyikük a hibás azért, mert a gyerek elesett a bicajjal. Egyik okolta a másikat, ordibáltak, szegény gyerek meg csak lapított az apja vállán. Annyit sikerült kihámozni a szitokáradatból, hogy apuka szaladt elöl, a gyerek utol akarta érni, és a gyorsaságtól borult fel. Szóval anyuka lehordta apukát a sárga földig, hogy lehet ilyen idióta, stb. Erre anyukám mindjárt rákontrázott, hogy ö neki is ugrott volna a férjének, ö is jól megmondta volna neki a magáét, hugom szintén. Én csendben hallgattam, mert más véleményem vagyok. Ilyen dolgok elöfordulnak, azzal nem érek semmi, ha zeng az utca a hangomtól. Ha tényleg a párom hibájából történt volna, max. csúnyán nézek rá, és megmondom hogy vigyázhatott volna, és nem a gyerek meg az utca elött alázom meg. Én gondolom rosszul?
2012. szept. 10. 21:22
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó! Én nem ítélkezek senki felett, csak kifejtettem, hogy szerintem nem okos dolog üvölteni az utcán a párommal, ráadásul a gyerek jelenlétében. Én sem vagyok mindig higgadt és messze nem vagyok tökéletes. Csak belegondoltam abba, hogy nekem hogy esne egy ilyen szituáció, valamint a gyerek helyébe képzeltem magam.
2012. szept. 11. 13:35
 12/13 A kérdező kommentje:
Ja, és külön köszönöm, hogy felettem viszont nyugodt szívvel ítélkezel, és persze ez a kedves hangnem is igazán figyelemre méltó.
2012. szept. 11. 13:38
 13/13 anonim ***** válasza:

Elnézést a hangnemért, nem állt szándékomban megsérteni senkit.

Egyébként természetesen igazad van, nem szabad a gyerek előtt veszekedni sem otthon sem az utcán. Viszont mivel egy konkrét család konkrét életjelenetét mutattad be, ezért szerintem ezt nem lehet ilyen felszínesen véleményezni.

2012. szept. 11. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!